Pestisori... pestisori... (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neata...
Azi am dus toti copiii la gradi... e goala casa... e prea multa liniste N-am avut cu cine sa-i las ieri cand am mers la facultate, si i-am dus la grupa Elenei... la educatoarea unde vor fi din toamna... si pt. ca au fost dadaciti de colegii Elenei... le-a placut... asa ca i-am mai dus o tura si azi, ultima zi de gradi... sa se obisnuieasca... Asta nu inseamna ca la toamna o sa le placa la fel de mult... cand vor urla 30 de pitici in jurul lor... 'om vedea atunci...


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata si de la mine !

Multumim Dany atat pt. cafea cat si pt. racoreala ca, trebe, trebe si de aia ... Servici usor azi .

Carma, bafta la dentist . O zi placuta si tie .

Si... uite ca, durerea mea de cap de ieri mi-a anulat cei sapte ani de acasa si-am omis sa zic sincere condoleante lui Marami. Numai bine familiei si multa putere de a trece cat mai repede peste pierderea suferita .

Io, am intrat deja in trebaluiala dis-de-dimineata (si ieri avui o zi plina-plina...) si... trebe sa ma duc sa-mi controlez iar tensiunea ca, dupa durerile de cap de ieri, azi is cam ametita ... stau in fund pe scaun si parca ma duc jos ... in fine, ... inchei barbologeala ()...

la toate sirenetele si o zi cat mai placuta si mai usoara sa aveti ! &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Aha, deci azi Ely da bairam , ca e casa goala ... venim si noi la tine ... o zi buna sa ai si spor in toate .

Gata. Fug ... "bye-bye" ... ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:



Buna dimineata!

Pe caldura de afara nici nu stiu ce sa va mai ofer racoritor ; cafea , un suc rece cu gheata .

Azi e ultima zi din saptamana cand mai muncesc , abia astept ca sunt cam obosita si molesita si de caldura .In week-end astept o persoana foarte draga mie

Va pupicesc si va urez o zi cu multa racoare si umbra .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neata... caldura amre... io deja sunt terminata... nu stiu cum voi rezista in conditiile astea toata vara

Am pus cateva poze aici
http://picasaweb.google.com/elianacalin/Mai2010#
http://picasaweb.google.com/elianacalin/Iunie2010#

Fug la baieti, ca s-au pus pe mutat diverse


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ziua buna la toate sirenetele !

Dany, iti dorim sa treaca ziua de azi cat mai repede , ca sa vina weekend-ul relaxant si cu vizite superfaine !
Iar, ca serveala racoritoare , va ofera si poznasul un suc de portocale storcate ... adica, suc de portocale natural facut de manuta lui (cu ajutorul instrumentului numit "storcator de fructe" ) si cu gheata "fresh" de la congelator ... "enjoy" !

Ely, multumim fain pt. pozici . -am dulce toata gasca din dotare .

Io, maine nu cred ca apar ... voi fi in examen incepand de dimineata, asa ca ... va doresc un weekend superfain si super relaxant la toate ! V-am -at! Numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

BUNA FETELE
EU MI-am rezervat biletul ajung pe 9iulie si plec pe 12 .08 inapoi dar vin via praga(stau 3 ore)stiti cumva ei au euro sau nu?
Deci am mincat si acum programez o siesta ca mitu ne-a tinut trezi multe ore azi noapte.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Hello!

Si la noi e cald,iesim numai spre seara pe afara,in parc..de fapt ai mei au iesit si dimineata pe afara,ca a fost al meu sot acasa saptamana asta..ce mai concediu...fortat
Eu suport destul de bine caldura,dar ma resimt cu picioarele...ma dor talpile si gleznele,si cand stau...de fapt cred ca la job stau prea mult pe scaun..

Multumim pentru incurajari si pupici,ii intoarcem

Plec la calcat de haine,ca am tot amanat de cateva zile...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

neata iubitelor
si aici e cald si in plus luni incepe cu turnarea asfaltului cald si el
Am o intrebare
care e stratergia voastra impotriva caldurii ridicate?
Pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ziua buna si de la mine!

Gata. Cica-s pe acasa de amu ... terminai cu ixamenul ("no comment"...), facui si cumparaturile si alte cele, siii... e zapuseala maaaaare pe aici ... pfuiii, voi v-ati dat la umbra nu-i asa? Ca, vaz ca numai Carma aparu pe ziua de azi ... muey, strategii nu prea sunt ... aer conditionat, care ne rupe la bani , ceva rece de beut (un suc rece... apa rece ... ceaiuri reci... "ness café frappé"... o rece... sau... ce mai stiu io -> supe reci, compoturi reci, borsurile mai mult/aproape reci, doar incalzite oleaca si atat, etc.,... no, ), mancare la fel - ceva cu cat mai putina caldura ... acus' mergem si la padure la gratare ... sambata trecuta ne pregatisem de mers la padure dar, intre timp, venise ploaia si n-am mai fost... dar, de amu, vom merge ... si, momentan, cam atat... plus ca, de saptamana viitoare, poznasul are in program strandul ... mno, aveti voi si alte idei?
Basca ca, amu e tocmai bine pt. slabit ca, la lipsa poftei de mancare pe care o am sigur dau jos ceva kg ... si poznasul a papat pana amu, pe ziua de azi, doar un iaurt, o gogoasa si cateva ciocolatele mititele, plus apa si suc destul de multicel... io, doar o jumate din cafeaua obisnuita, o gogoasa si ceva lichide (reci), plus doua feliute mici de salamior si un covrig pe innecate , si iar lichide reci (apa, suc fara acid)... ca, nu intra mai mult la starea de moleseala pe care o am/avem... hmmmhhh, hmmmhhh... mai vedem mai tarziu... oricum, lichide cat mai multe ... aaa, si e de evitat, daca se poate , de iesit pe afara cand e soarele mai puternic ...
Si, la cumparaturi, ma racoream prin farmacii , aveau aer conditionat, fain ... hi, hi, hi...
Cat despre euro la Praga, nu stiu prea sigur dar, io zic ca ar trebui sa aiba ... no, concediu placut sa ai Carma atat in Ro cat si pe unde mai mergi .

Danuta, numai bine si ai grija de tine/voi .

Celelalte sirenete, numai bine la toate & ... mai dati si pe aici la o mica ... ... ...

la toate si weekend placut in continuare !

- editat pe ici pe colo ... v-am -at... ... ...

Mergi la inceput