Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (75)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Oani, vacanta placuta! Asteptam poze

Ratusca, sanatate multa lui Andrei! Distractie placuta in WE

Ayana, si eu sunt fan infocat al coditelor Dariutei

Cataluta, nu e acelasi lucru cu alergia la lactoza, sunt alte proteine la care se refera, clasic, aceasta alergie, dar si asta se poate vindeca, asa ca noi speram sa treaca....candva...Felicitari pentru cresterea in greutate. pentru Irinuca mare

Al3csa, 2 tipuri de cereale bravo, rapid va miscati...sa cresteti mari,mari
Fetele cu cereale in bibe de seara, voi puneti mai multa apa decat trebuie pentru cantitatea respectiva de LP?Adica puneti cativa ml in plus pentru cereale?Eu prepar LP cum trebuie si adaug cerealele acolo, fara apa in plus.

Cristies, multumim de informatii.Si eu le salvez

Lorex, imi pare rau de "tusitorii" intalniti. Si eu ma crispez prin parc cand aud tusind pe langa noiFaina coincidenta cu batranica si bobita

MP, felicitari pentru stelute

Xela, bafta la examene

Ruxita, iti place cursul? Eu n-am avut probleme cu Maia cu cerealele. Am avut cu LP, dar dupa ce am gasit unul sa-l pape, cand i-am pus si cereale in el n-a ripostat.

Alexutzzza pentru mesajul postat despre topicul cu deochiul


A fost tati azi la dr Stanciu, dupa ce m-am chinuit juma de zi sa sun si n-am reusit sa prind cabinetul, s-a dus fara programare, macar sa faca una daca nu reuseste sa vorbeasca cu dr. Pana la urma l-a primit si i-a explicat scurt ce avem de facut. I-am luat Maiei Lp din soia Humana SL si trebuie sa-i dam si-un probiotic pentru flora intestinala afectata de alergia asta. La 5 luni repetam o hemograma sa vedem cum arata hemoglobina(acum are fierul la limita minima), continuam cu cerealele la masa de seara, nu introducem absolut nimic nou in alimentatie ca sa nu dezvolte alergii incrucisate si la alte alimente. Peste o luna mai vedem. O sa luam si Singulair, dar dupa 5 luni.
In seara asta i-am dat laptele din soia si l-a papat, aveam emotii ca n-o sa-i placa, dar am avut noroc. Sper sa-l tolereze si sa trecem cu bine si de asta.

In alta ordine de idei, au aparut primele 2 gargarite pe perete in camera ei Nu-s ideile mele, sunt imprumutate de pe net, dar munca imi apartine in totalitate. Pun poze cand se aduna mai multe animalutze

O noapte linistita sa aveti!!



de Maia Ilinca (29.01.10)

mi-a placut de nenea doctorul (Stanciu) din povestirea ta (imi place de el in toate povestile povestite de voi)... se vede ca e meserias... si eu am luat lapte fara lactoza, am citit pe net o tampenie pana la urma (sa confirme desteptii nutritionisti) ca laptele de vaca nu e safe pentru ca dezvolta intoleranta la lactoza (e si problema voastra, nu?) si duce la cancerul de san... ma voi documenta mai bine... Internetul e plin de tampenii...
Mersic de intrebare, cursul a fost oke pana la urma... (o tipa s-a aratat vadit deranjatat de faptul ca pun prea multe intrebari, intr-atat de mult incat sa ma "parasca" sefului, foarte urat din partea ei, putea sa mi-o zica in fatza...in fine, no comment mai mult)... acu stau cu ochii pe lucrarea practica de examen de luni (si-mi pica ochii in gura de oboseala), primesc act la maina, deci... fetele, un sfat, daca faceti cursuri interesati-va daca se da la final diploma de calificare sau doar de participare - m-am confruntat cu acest aspect, diploma de participare nu prea valoreaza mare lucru... (eu voi avea o diploma recunoscuta CNFPA). Si trainera zicea ca ar avea nevoie de o astfel de diploma, dar ei nu are cine sa-i tina cursul...

Deja ma simt mai supla! la aceeasi greutate :D
editat pe motiv de retractare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Miremia, nici n-am intrebat...TT-urile sunt de alea mari sau de alea mici???


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

"Iubirea unei mame intrece adancurile oceanului!"

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



Sunt de 260. Le preferai mici?


_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg


nu, e bine asa!


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

"Iubirea unei mame intrece adancurile oceanului!"

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna seara!

M-ati innebunit cu diversificarea! Dar de unde stiti ce fel de cereale sa le dati, cu ce arome, cand, cum? V-a facut pediatrul schema de diversificare sau dupa inspiratie? sau cum? Ca ma simt tare pierduta in spatiu...
Planul meu de diversificare este ceva de genul: incep cu mar o saptamana, apoi morcov o saptamana (si combinate), apoi incep cu supita cate o leguma pe saptamana si, dupa aceea, sunt in aer!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 6 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Buna seara!

M-ati innebunit cu diversificarea! Dar de unde stiti ce fel de cereale sa le dati, cu ce arome, cand, cum? V-a facut pediatrul schema de diversificare sau dupa inspiratie? sau cum? Ca ma simt tare pierduta in spatiu...
Planul meu de diversificare este ceva de genul: incep cu mar o saptamana, apoi morcov o saptamana (si combinate), apoi incep cu supita cate o leguma pe saptamana si, dupa aceea, sunt in aer!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 6 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

oricum esti pe drumul cel bun, ai un plan pentru cel putin 4-5 saptamani! intre timp mai afli una-alta... n-ai vrea sa stii cu ce hranesti copilul pana la 18 ani, nu?

Deja ma simt mai supla! la aceeasi greutate :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Haircut, bafta cu noua dieta!

Ruxita, bun sfatul cu diplomele...subscriu!


Am mai pus niste poze noi..




_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

"Iubirea unei mame intrece adancurile oceanului!"

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Buna seara!

M-ati innebunit cu diversificarea! Dar de unde stiti ce fel de cereale sa le dati, cu ce arome, cand, cum? V-a facut pediatrul schema de diversificare sau dupa inspiratie? sau cum? Ca ma simt tare pierduta in spatiu...
Planul meu de diversificare este ceva de genul: incep cu mar o saptamana, apoi morcov o saptamana (si combinate), apoi incep cu supita cate o leguma pe saptamana si, dupa aceea, sunt in aer!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 6 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!


Nu mi-a zis dr nimic .. am luat 2 feluri de cereale pt ca unele sunt dulci iar celelalte nu .. Alea care nu sunt dulci i le dau la pranz .. celelalte seara .. Din alea dulci am sa iau tot felul de amestecuri sa vedem care ii plac mai mult .. Eu am diversificat asa cum am crezut eu .. si asa cum m-am sfatuit cu mama .. daca era dupa dr de familie acum vb cuiva de aici papam carne

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Buna seara!

M-ati innebunit cu diversificarea! Dar de unde stiti ce fel de cereale sa le dati, cu ce arome, cand, cum? V-a facut pediatrul schema de diversificare sau dupa inspiratie? sau cum? Ca ma simt tare pierduta in spatiu...
Planul meu de diversificare este ceva de genul: incep cu mar o saptamana, apoi morcov o saptamana (si combinate), apoi incep cu supita cate o leguma pe saptamana si, dupa aceea, sunt in aer!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 6 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!


E i-am dat 3 zile suc de morcov .. dupa aia 3 zile mar cu morcov .. iar dupa o sapt am bagat si para .. Nu i le-am dat separat.

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex


Am mai pus niste poze noi..




_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

"Iubirea unei mame intrece adancurile oceanului!"

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



Vai, ce duuuuulci sunteti!!!!



mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Acum am apucat sa vad si eu ultimile poze de pe cont. Sunt superbe, chiar ca avem cei mai frumosi copii!!!

Si Xela, poza cu Andreea de la botez este fantastica (n-o remarcasem data trecuta) Cum are ea palarioara si gentuta si isi tine manuta in asa fel incat sa se vada ca are unghiutele facute, e dementiala, iti vine s-a mananci!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 6 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Buna seara!

M-ati innebunit cu diversificarea! Dar de unde stiti ce fel de cereale sa le dati, cu ce arome, cand, cum? V-a facut pediatrul schema de diversificare sau dupa inspiratie? sau cum? Ca ma simt tare pierduta in spatiu...
Planul meu de diversificare este ceva de genul: incep cu mar o saptamana, apoi morcov o saptamana (si combinate), apoi incep cu supita cate o leguma pe saptamana si, dupa aceea, sunt in aer!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 6 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

oricum esti pe drumul cel bun, ai un plan pentru cel putin 4-5 saptamani! intre timp mai afli una-alta... n-ai vrea sa stii cu ce hranesti copilul pana la 18 ani, nu?

Deja ma simt mai supla! la aceeasi greutate :D


Razi de mine sau vorbesti serios?

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 6 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput