Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Pufescule petrecere frumoasa astazi!

Acum ce sa zic, recunosc ca si eu am crezut ca-s zmeoaica si a fost tare greu fara ajutor, v-am povestit eu in ce hal ajunsesem. La al doilea copil m-am desteptat, mi-am luat doua ajutoare, si mama si sotul in prima luna. Eii boierie, plimbat cu bb pe la magazine ca deh, avea cine sa faca acasa o ciorba si curatenie. Dupa aceea am fost doar cu sotul la Bucuresti si cam greut mai ales cand ramaneam acasa singura cu amandoua. Daca venea soacra si lua bb in landou in parc ziceam sarumana ca aveam timp si eu de un dus, un aspirat, dat cu mopul.
Acum e mama la mine din ianuarie. Nu zic ca totul e perfect dar e mult mai bine cu ajutor decat fara.

Dupa nastere decat sa fiti nedormite si fara pofta de mancare mai bine chemati o bunica sa scoata bb afara sa trageti un pui de somn. Nu zic sa locuiasca permanent cineva cu voi si sa va calcati pe bataturi ci sa nu exagerati, sa aveti un dram de timp fara bb din cand in cand.


Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 30+ Iulia Alexandra



sunt total de acord cu tine..de fapt, cine a mai trecut printr-o nastere stie ce pretios e un ajutor de la bunici pt o tanara mamica cu starile aferente si oboseala, stres, nesomn, etc....oricat ar fi ei de cicalitori sau 'binevoitori'...orice mic ajutor e bineprimit...

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 35+ cu bb Filip

bb Filip, noi te asteptam peste 2-3 saptamani...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


of, ce bine ar fi sa fie mama pe-aproape... la prima nastere doar puneam mana pe tel ca vreau aia si aia din piata sau din x magazin si se prezenta la mine. veneau ai mei in fiecare seara, soacra la fel (dar ea venea seara si intotdeauna imi trezea printesita abia adormita, pana nu-i mai deschideam usa daca era prea tarziu...). bine, eu nu am iesit din casa 4 sapt, ca mai mult nu am putut rezista, simteam ca imi cade tavanul in cap daca nu ies!

da acum nu am pe nimeni... adica vreau sa zic cineva pe care sa ma pot baza ca sun si vine repede. mama saracuta ar veni ea, dar stiu ca ii e mai greu acum atata drum, in plus tata ii face probl ca nu vrea sa mai tina regimul (are mai multe operatii - probl cu inima...). le-am gasit si bilete ieftine de avion, dar cu avionul le e frica . DAR... cu tot ajutorul, nu vreau sa stea nimeni cu mine in casa, poate o sa fiu intr-o pasa mai proasta si nu vreau sa spun/fac ceva de care sa-mi para rau, ma descurc eu cumva, mai ales ca din primele zile am de mers cu bb la medic... in tara venea pediatra acasa... depinde insa foarte mult de relatia pe care fiecare o are cu mama, soacra s.a.m.d.

33+ AMR 6+ Gibraltar la lac_
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001) album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

rodi, te cred ca va fi greu...si sa nu ma intelegeti gresit, nu pledez neaparat sa stea cineva cu noi in casa,dupa ce nastem... dar daca ai pe cineva aproape, dispus sa vina cand ai nevoie e f important... de ex. eu cu siguranta o sa-l trimit pe Eric din cand in cand la bunici(am noroc ca socrii sunt in Cluj, aproape de noi, si ai mei stau la 30 km, relativ aproape)...am incredere sa-l las cu oricare din ei, Eric ii iubeste si ei la randul lor la fel...n-am nimic de reprosat, de-asta apelez cu incredere, oricand la ei...

mma m-a ajutat mult dupa ce am ajuns acasa cu Eric...a stat la noi cateva zile si a fost de ajutor...chit ca ne mai contram si erau anumite chestii cu care eu nu eram de acord...dar per total am avut mare noroc sa fie cu noi...

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 35+ cu bb Filip

bb Filip, noi te asteptam peste 2-3 saptamani...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Cris, pufescu, de fapt toate fetele, un mare pentru voi. Sunteti de nota 10. peste noapte, al meu nu a reusit sa ma linisteasca decat spunandu-mi ca rezolvam noi cumva problema, azi mai ca nu a zis nimic, doar ca e nemultumit si ca isi vrea si el casa inapoi. Si la un moment dat ce sa vezi, ii zic "bine bine si ce facem?", la care el: "pai ce sa facem? doar nu vrei sa o dau in strada!" Am zis ca mor, nu vreti sa stiti in ce hal am luat foc. Adica asa o rezolvam? Ma ingropi pe mine? nu va spun ca in 5 min eram langa usa cu cheile de la masina in mana sa plec la mama, sa nu il mai vad cu tot cu familia lui de 2 bani. Probabil ca a inteles ca e serioasa treaba; ca de atunci cauta variante. Sper sa gasim ceva care sa le convina si nesimtitilor ssai parinti. Fireste ca implica cheltuieli financiare din partea noastra, nu sunt incantata, dar asta e. Nu v-am povestit ca acum 2-3 ani tot asa se plangeau ca nu au, vai de ei, ca au rate bla bla, si atunci le-am preluat noi un credit sa le platim ratele. Ce credeti voi ca au facut? Au facut alt credit . Ma intreb daca ar mai fi venit asa peste noi daca stateam la garsoniera.


34+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!
Inca cel putin 4 saptamani! Dar nu mai mult de 6 !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

pufescu la multi ani langa bebe si langa familia ta

adriana ce ai patit mama, iarta ma n am apucat sa cites din urma, aveti o viteza la scris.....
iar eu vin obosita si nu mai apuc sa citesc nik din urma

azi am reusit sa ajung la eco si bebei sunt ok, 2 la numar; le bateau inimioarele ca la pui de gaina, stau unul langa altul, mai ca zici ca se tin de manute

sa dea DD sa fie bine pana la capat


pupici fetelor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

azi am reusit sa ajung la eco si bebei sunt ok, 2 la numar; le bateau inimioarele ca la pui de gaina, stau unul langa altul, mai ca zici ca se tin de manute

sa dea DD sa fie bine pana la capat

pupici fetelor




mirela, cat ma bucur ptr voi!!! am citit de 2x mesajul sa fiu sigura ca vad bine. felicitari si aveti grija de voi!

33+ AMR 6+ Gibraltar la lac_
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001) album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Super bine Mirela ! Doamne ce vesti bune, si gemeni, ati vazut si inimioarele! Sa fie o sarcina usoara si sa aveti gemenasi sanatosi si cuminti!

Adriana , le intinzi un deget si trag toata mana, n-am cuvinte pentru situatia in care v-au pus.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 30+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

sarumana fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

sa vedeti si voi cu ce imi ocup timpul de aproape o ora... poate ca place si salvati si voi: ghid ptr viitorii tatici

adriana, si daca stateati in cort venea peste voi. a prins slabiciunea voastra ca orice ar fi, o s-o ajutati...

33+ AMR 6+ Gibraltar la lac_
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001) album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

mirela, felicitari pentru inimioare. Trebuie sa fi optimista si sa crezi ca vei fi mamica de data asta.


34+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!
Inca cel putin 4 saptamani! Dar nu mai mult de 6 !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

mirela, felicitari pentru inimioare. Trebuie sa fi optimista si sa crezi ca vei fi mamica de data asta.


34+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!
Inca cel putin 4 saptamani! Dar nu mai mult de 6 !




Mergi la inceput