Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

amelia_ilie o sa-ti mai treaca somnul cam prin trim II
asa a fost si la mine.
Acum nu te astepta la minuni, ca senzatia de somnolenta tot o sa mai fie dar nu asa de rau

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

amalia inca nu s-a stabilit nimic...de aceea tot intreb...mai intai trebuia sa ne intalnim pe 29 si s-a amanat pana pe 5 si acum vad ca nimeni nu mai zice nimic...parerea mea este ca daca nu ne intalnim in luna Iunie nu cred ca o sa ne mai intalnim pana ian Septembrie pt ca o sa inceapa perioada concediilor si multe burtici vor fi plecate

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Citat:
citat din mesajul lui allexxia_m

amelia_ilie o sa-ti mai treaca somnul cam prin trim II
asa a fost si la mine.
Acum nu te astepta la minuni, ca senzatia de somnolenta tot o sa mai fie dar nu asa de rau

18+


Abia astept. Macar sa nu ma mai paleasca asa, in miezul zilei (si al programului), ca am senzatia ca daca inchid ochii sa clipesc o sa adorm instant. Poate intre timp ma mai si odihnesc...

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Amalia, Lidia, mai era sigur Simona Maris. In rest nu a mai confirmat nimeni. Eu nu mai pot veni de aceea nu am mai intervenit pe tema asta. Ar trebui sa hotarati cele care doriti sa mergeti.

MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marizta spune:

buna fetelor, v-am citit dar nu am avut timp sa scriu, cand aveam tb, cand ma lua un somn de imi venea sa pun capul pe birou.....in fine o sa treaca si somnolenta asta
am pus p picasa poza cu bebelul meu de la ecografie..cine e curioasa sa vada cum arata bebe la 12 sapt.......mi e nu imi vine sa cred k in burtica mea creste un omulet,...abia astept sa il simt


12 +
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

bryny, ma bucur ca a iesit ok ecografia. Si la mine tot baietel pare a fi .
Despre DT, chiar daca ai vrea sa il faci, nu mai ai cand, fiindca esti deja in saptamana a 14-a si ai depasit termenul pt DT. Daca vrei neaparat sa faci un test de sange integrat cu valorile de la ecografie, poti sa faci triplu test, in jurul saptamanii a 16-a.
Eu am facut DT, chiar daca si la mine ecografia a iesit ok; medicul mi-a zis ca avanad in vedere ca atunci cand voi naste voi avea 35 de ani, e bine sa fac un test de sange integrat cu valorile de la eco, ca sa vedem ce riscuri de malformatii ies. Din fericire, DT a iesit bine la mine.
Exista si fete care nu fac testele astea de sange si merg doar pe ecografii. Pana la urma, depinde de fiecare.



14+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Amelia, scz de raspuns tarziu, iti calculasem, dar de cand cu gandurile mele paranoice, am omisiuni frecvente. Baietel iese din calcul. Dar Dumnezeu stie El ce-ti va da!
Allexxia, multumim de capitol nou!
Eh, vreau sa va spun ca m-am mai linistit, cand am plecat la masa... din cauza ca era prea stransa centura de siguranta, a inceput bebicul meu sa ma loveasca simtitor! M-am calmat instantaneu. Sa stiti ca poate din cauza balonarii am avut o asa mandrete de burtica, altfel nu-mi explic cum s-a redus aproape la jumatate fata sa saptamanile trecute. Asta inseamna ca am scapat de balonarea aia groaznica?!
Abia astept sa-l vad maine pe Patric al meu. Si vreau sa va mai spun ceva... tati nu vrea deloc numele asta. Deloc!!! Ce nu e frumos la Popescu Patric???? Simt ca n-am nicio sansa de reusita...

Ana
18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Ana_o, saru'mana. Daca e baietel, e pe gustul lui tati mai mult. Mie mi-e indiferent, sanatos sa fie!

Si eu sunt balonata rau, ma mai si constip... o frumusete, ce mai! Si beau si apa multa, toata noaptea sunt pe drum la baie.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

ohaaaa fetele!!!!!

Am revenit pe drumurile patriei!am fost la Arad si de la Arad am plecat direct in Bulgaria ca sa vedem o statie de sortare!!!a fost ceva neprevazut.....scuze pt grijile pe care le-am facut!!!
suntem bine.....ieri am fost sa imi fac bitestul....bobo a transformat burta mea intr-o vila....arat de parca am inghitit o minge de fotbal.....bobo este hiperactiv!!!!

Imediat merg sa imi iau si analizeze de sange!oricum simt ca totul e ok si acea analiza pt sindromul down chiar o vad inutila la mine deoarece am 23 de ani!

Pentru cele care vor sa nasca la filantropia.....eu zic ca e o alegere fff buna!!!am vazut camerele,sunt superbe!!!!arata ca un spital privat,rezerve pt o singura persoana+patutul lui bebe iar domnul doctor Peltecu(care este si directorul spitalului) a spus ca ma va asista cu mare placere si daca nasc natural ,doar sa fie in tara!Personalul este chiar ok....nush ce sa zic....mie mi-a transmis incredere acest spital

12



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisuletzul

ohaaaa fetele!!!!!

Am revenit pe drumurile patriei!am fost la Arad si de la Arad am plecat direct in Bulgaria ca sa vedem o statie de sortare!!!a fost ceva neprevazut.....scuze pt grijile pe care le-am facut!!!
suntem bine.....ieri am fost sa imi fac bitestul....bobo a transformat burta mea intr-o vila....arat de parca am inghitit o minge de fotbal.....bobo este hiperactiv!!!!

Imediat merg sa imi iau si analizeze de sange!oricum simt ca totul e ok si acea analiza pt sindromul down chiar o vad inutila la mine deoarece am 23 de ani!

Pentru cele care vor sa nasca la filantropia.....eu zic ca e o alegere fff buna!!!am vazut camerele,sunt superbe!!!!arata ca un spital privat,rezerve pt o singura persoana+patutul lui bebe iar domnul doctor Peltecu(care este si directorul spitalului) a spus ca ma va asista cu mare placere si daca nasc natural ,doar sa fie in tara!Personalul este chiar ok....nush ce sa zic....mie mi-a transmis incredere acest spital

12



Rusine! Chiar vroiam sa iti trimit PM sa vad unde ai disparut. Nu mai vorbim ca ne-ai lasat cu telenovela neterminata . Bebe al tau e ca al meu. Ema a avut o garsoniera iar Iustin si-a facut vila, nici nu ma mir ca nu il simt

Ma bucur ca sunteti bine!

MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 17 +

Mergi la inceput