Ghiocei de martie-aprilie 2009***214***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Salutare!!!

Fetelor va multumesc din suflet pentru urari. Nu am recuperat nimic, dar stiu sigur ca m-ati felicitat, caci asa sunteti voi dragute

Eu am avut o zi tare grea, plina de emotii de tot felul (din pacate bucurii mai putine). Ziua mea a inceput la ora 5 caci atunci trebuia sa-l hranesc pe David. La 8 deja eram la operatie. Am mers singura, Cristi nu se simtea bine si mi-a fost destul de greu. Operatia a decurs ok, pana la urma ne-a facut la ambii ochisori. Sper sa fie ok, caci eu inca nu vad nici o imbunatatire si sper sa nu mai fie nevoie de alta in terventie.

Imediat ce am ajuns acasa am aflat ca ne-a fost sparta casa, mai exact un depozit si ne-au fost furate bunuri de mare valoare. Cristi a fost trist toata ziua.

Dupa circul cu politia imediat am plecat la aeroport, unde am fost sa-mi iau ramas de la unchiul meu decedat in Spania. Si acolo atmosfera Am ajuns acasa cu mami lesinata de plans, am stat un picut si apoi am plecat la cumparaturi caci maine plecam la Deva la o zi de nastere si nu aveam cadou pregatit. Numai chef de shoping nu am avut astazi.

Am ajuns in sfarsit acasa pe la 10 si sunt franta de oboseala. Nici nu prea mai judec limpede. Si cand ma gandesc ca maine ma asteapta un drum luuuuung (conduc singura pana la Deva).

Insa va multumesc pentru toate mesajele si surprizele. Mi-au prins tare bine



Olga, mamica lui David iepurasul
Te si te imbratisez sa iti treaca toate! De fapt, cel mai bine face asta David!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:





Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neatza fetele; serviti o cafeluta calda cu mult drag si pupi
noi ne luptam cu reactiile de la priorix; evident ca fix la 7 zile au inceput; e spuzit si pe nasuc, are buburuze rosii mai ales pe sub brat, pe gatut, pe piept..., are kkuta moale, face des, si evident ceva febra, ca sa nu dormim linistiti; azinoapte la 12 ii puneam supozitor cu paracetamol, dar macar nu l-am trezit, m-am miscat rapid; azi dimineatza avea 37,8, nu foarte mare dar suficient sa-l caraie ; si nici nu vrea sa manace absolut nimic; dar nimic, nu ma intelegeti gresit; ieri a luat 2 lingurite din ciorbita mea, si una dintr-un borcanel (am crezut ca am mai mare succes); mama ce buna e titi in momentele astea...; noroc ca aseara a reusit sa manance ceva mamaliguta cu branza, cateva lingurite (inainte sa faca moale.... ca evident n-am stiut ca face .... si nu e mancarea tocmai potrivita); acuma face nani... ca de la 6 s-a trezit complet (evident, ca doar il alergam cu termometrul pe care-l uraste); si sa ma chinui sa-i dau ceva mancarica mai de regim, dar la cum a inceput ziua clar azi suntem iar pe titi exclusiv...

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Beau si eu o cafeluta cu mamicile mele preferate!

POVESTEA MIRUNEI
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=4912492545&albumId=98516507&ownerId=140250165" target="_blank">POZICI MIRUNICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

DYANA, pupam mult mult Mutzu mic, sa treaca reactiile tampite
OLGA, imi pare rau pentru toate pataniile urate de ieri. Multi pupici lui David, sa nu mai fie nevoie de inca o interventie

Referitor la discutia despre carti, eu impartasesc si parerea ANCAI si pe a ILINCAI. Desi m-am blindat si eu de carti, rar mai citesc din ele, pt ca mi se pare ca prezinta situatia idilica si, de multe ori, au chiar darul de a te panica, mai ales pe noi, mamicile de copii "ardeleni". De exemplu, Brazelton zice ca la 15 luni copilu zice nu stiu cate cuvinte (in jur de 10 sau chiar peste, nu mai stiu, ca am citit demult). Pai sa nu imi tai eu glanda ca Ana in afara de mama si f rar tata nu zice nika? Asa ca mai bine nu stiu.
Sunt insa de acord si cu ILINCA, in privinta "orientarii" instinctului. De exemplu, in momente de nervi maximi, am avut si eu tentatia de a zgaltai copilul urlator, ca ultima speranta ca l-as putea face sa taca (prost gandit stiu, da sa dea cu piatra, vorba lui PISIGRI, aia care n-a simtit chestia asta niciodata). Am procesat insa rapid informatiile citite cum ca nu e bine sa zgaltai copilu, ca poate avea urmari grave si stop, m-am oprit, am tras aer in piept si gata.
Asa ca eu zic ca e sah-mat in situatia data intre guralivele ILINCA si ANCA - GICUTA (mi-a placut maxim chestia asta)

Noi iarasi suntem matinale. Ana a inceput sa dea trezirea pana in 7. Eu nici nu ma pot misca la ora aia, noroc cu sotul, care nici el nu e mai treaz dar na, cineva trebuie sa raspunda nevoilor copilului matinal, nu? Asa ca sunt si eu treaza de la 7:30 si nu mai pot de somn.
Ma grabesc acum sa ne pregatim de iesit, asa ca va pup

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Na, cam-am crizat si eu de dimineata, fiica-mea a trecut la un somn pe zi,dar eu deloc nu ma prind cind e ala, ca ea se freaca la ochi la 2 ore dupa trezirea de dimineata, da nu vrea sa doarma...nu vrea nici sa se joace...nu vrea nimic de fapt...si da-i miriiala...si uite-asa se duce naibii si programul de iesit afara, si ala de mincare, si tot. Of. Sau am eu azi o zi proasta cu rabdare pe minus. Ca si azi-noapte am dormit prost, s-a foit si scincit de m-a capiat. Nu zic ca mi-e dor sa dorm o noapte intreaga, ca nu mai pot, as mai fi avut ocazia asa o data la 3 luni si tot m-am trezit pe la 2 sa bintui prin casa si sa maninc banana :)). Dar macar sa ma trezesc cu japca, dar mai rar...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:


Feltelor,
Inca o data va multumim pentru urari si aprecieri. Vaca vom mai fi pe aici la anul, cu mare drag va astept sa ne babacim in marea de lalele!!

La multi ani Oli, ai avut o zi asa de grea! Multa sanatate lui David si tie liniste sufleteasca dupa tot prin ce ati trecut!

LA multi ani Anamariame!!! Multe bucurii si sanatate!


Novus, da, eu ma trag din zona Hategului (dupa tata) dar numele e al sotului care e din Orastie....deci tot pe aproape. Felicitari pentru Alexandra frumoasa si pentru alaptat! Esti o eroina si tu si cele care inca se lupta cu titi. Aveti admiratia mea. Noi am incetat capitolul asta la 6 luni, cand am plecat in Romania cu sufletul franjuri. Dar asta e o alta poveste si nu vreau sa stric atmosfera cu ea.


Magdy multa, multa sanatate si o sarcina cat mai usoara in continuare!





Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

PS. Am vazut poze cu ghiocei foarte frumusei, unul mai mandru ca celelalt.
Sa ne traiasca cu totii si noi e langa ei!

Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

salutare dragelor
eu iar am fost intr-o perioada super aglomerata si nu am mai apucat nici macar sa va salut
am citit si eu doar pagina asta

olga - imi pare raugroaznica zi ai avut

pisigri - o fi vreun dinte ceva ca dupa 2 ore normal ca nu adoarme. al meu a trecut de mai mult timp la un somn si de adormit adoarme in jur de 12-12.30 pana la 15-15.30. de trezit se trezeshte intre 7.30 si 9 in functie de chef, noapte alba sau nu si ora la care s-a culcat. oricum trecerea la un singur somn a fost si la noi destul de greoaie pt ca pe la 6-7 seara il pocnea oboseala dar nu il lasam sa mai adorama dupa 7 ca ne prinde 1 noaptea, asa ca i-am mutat baia mai devreme(pe la 7) si l-am bagat la culcare pe la 9, daca nu cumva 8.30 pana s-a reglat el bine, acum se culca pe la 10.-10.30 situatie care imi convine mai bine ca pot si eu sa stau cu el prin orash pana mai tarziu


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

dyanna - sa treaca rpd


25 martie 2009

Mergi la inceput