FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Ce face fetele ? Caldura mare mon cher .
Ca noutati despre mine....am inceput saptamana asta AC, la inceputul lui iulie sunt la pretenul nostru sa-l stresez si eu .
Intrebare intrebatoare: cam in general, cat se sta in Budapesta, sa stiu si eu pe cate zile fac rezervarea. Eu fac 5 zile de stimulare acasa ( ca toata lumea de altfel) si din a 6-a zi merg acolo. Si inca una....cam cat ati cheltuit voi cu totul ( FIV + cazare + mancare).
Adipapazi , ziceai tu ceva de 130 mil, asta e doar pretul FIV-ului sau tot ce ai cheltuit tu, sau nu am inteles eu bine? Eu voi face FIV + ICSI sigur si nu stiu cam cat m-ar ajunge. Stiu ca s a scris odata....da memoria asta ma lasa si inca nu e afectata de hormoni

Mami_vreau multi, te asteptam la raport. Iti trimit o duzina de

Felix , felicitari, o sarcina fara probleme iti doresc.
Pogonici, multa bafta la operatie

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

sonya, fiv cu icsi si cu toate estradioalele si progesteronul in ziua ET si cu monitorizarile a fost 1900 euro.tratamentul meu (150 gonal si 15a merional vreo 12-13 zile, 4 cetrotide si 2 ovitrelle) pana in 800 euro. cazarea 12 zile, daca le stateam pe toate la helios ma scoteam cu 35/noapte, dar am stat si la castle garden cu 52/noapte(cu mic dejun si parcare incluse inpret).nu am facut socoteala exacta niciodata, sotzul e cu finantarea, eu cu cheltuiala! hai bafta multa, am fost si la mami, dar nu am lesinat de data asta!te pupam toti 3!

Adi +13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi
am aterizat si eu pe aici...nush ce s-a mai intamplat...da am venit.

adishor...te pup mult...abia astept sa te vad.
sonya,ce tare esti...esti in linie dreapta...hai,sa ne aduci vesti bune de la Budapesta.eu am stat 15 nopti-transfer de blasto...am cheltuir cam 700 euro cu tratmentul...500 cu cazarea...1500 procedura....si inca vreo 1500 pe toate tampeniile de pe acolo
mami laura...bine ca ai scapat de pacatoasele de trompe...refacere grabnica.
speranto ,nu te-am mai auzir de un milion de ani....au vorbit barbatii nostri in schimb.
adriana...te sarut si te-am visat intr-o nopte

va pup...am fugit!!!

aaaa....mi-am facut azi trombofiliile si amh...sper sa nu-mi iasa vreun balaur pe acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

fetelor, din pacate nu am reusit nici de data asta, ieri am facut testul de sange si bhcg este sub 1,20. Deocamdata iau un pic de pauza de la asta, mai vorbim. Urez succes tuturor fetelor in focuri si celor cu reusite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

atena, imi pare foarte rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

atena de ce? ce nu este in regula, incep sa ma sperii. eu trebuie sa castig din prima (a doua oara nu va mai fi), tu nu reusesti nici a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Din pacate doar Dumnezeu stie de ce uneori reusim din prima, alteori din a-2,3 sau a...n oara. Totul depinde de el. Un lucru este sigur: El stie foarte bine ce-i este rezervat fiecaruia dintre noi.
Bafta multa si multe rugaciuni .

Sami
si pentru toate gravidutele, si pentru cele care sunt in focuri sau asteapta rezultatele si nu in ultimul rand.... si pentru cele care nu au reusit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Atena, sa-ti dea Domnul sa treci cat mai usor peste perioada asta si data viitoare sa fie bine!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Sapte Luni
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mai atena, chiar ma apuca damblaua.of! of! ma doare inima!sa te aduni si sa va gasiti puterea, tu si sotul tau, da a nu va da batuti. aveti grija de voi doi.

Adi +13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Fetelor, multumesc mult pt. sfaturile si sugestiile voastre in privinta cazarii.

Tot am o intrebare, voi cum v-ati descurcat cu mincarea? Eu ma uitam la hotelul Charles pt. ca are o mica bucatoarioara (camerele sint in fapt studiouri) ca sa pot sa ma hranesc cit de cit si sa fiu un pic mai independenta. Cam cit costa mincarea pe acolo? Ce sfaturi aveti?

Mi-am facut rezervarea la avion. Cu PK ma vad fie pe 9 Iulie fie pe 12 Iulie. Apoi dupa 6 zile incep monitorizarea. Eu o sa stau in Budapesta perioada asta pt. ca nu am gasit bilete de avion Budapesta-Bucuresti mai rentabile. Voi ce parere aveti?

D-zeu sa ne pazeasca pe noi toate. Felicitari celor care au reusit si multa tarie si saninateate celor care INCA nu au reusit. O sa fie bine pt. noi toate.

Mergi la inceput