FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

Gabriela, stai potolita cu testele de pipi! Eu sunt patita la ambele fiv-uri. La ultimul fiv, beta era aproape 2000, iar la testul shure check de abia se vedea a doua liniuta!
Daca esti nerabdatoare, fa-ti un beta. Iti poti face incepand cu z13 de la punctie, deci azi sau sambata iti poti face linistita testul de sange.
Eu astept vestile bune, ca altfel nu pot fi!


9+
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.


Buna,

depinde cred de organism. Mie mi-a detectat sure check sarcina cand beta era 10. Mi-am facut in aceeasi zi. Ca am pierdut sarcina, asta e partea a doua, dar sure check este super bun.

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
3 sarcini pierdute 5-8 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

felix te rugam frumos sa ne zici si noua ce tratamnet de stimulare ai avut si dupa ET..ce tia dat

te rugam sa ne zici si noua cele care suntem in urma

felicitariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii si o sarcina usoara

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Felix felicitari!!!!!!!!!!!Ai grija de tine. Si eu am aceeasi rugaminte ca Pogonici

Tamaryllis, multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Pogonici, tratament de stimulare am avut merional 3 fiole pe zi in primele 2 zile apoi cate 2 fiole pe zi. Inainte cu 4 zile de punctie am facut cetrotide si pregnyl. Am inceput stimularea pe 13 mai, pe 26 am avut punctia cu un record de 17 ovocite din care 16 mature. PK se astepta la 5-10 pentru ca amh-ul meu este de doar 1,95 daaaar i-am facut o surpriza sa produc atat de multe. Oricum, dupa punctie am fost singura din salon careia i-au facut albumina

Inainte de a incepe stimularea cu vreo 2-3 luni am luat de capul meu femibion, acid folic, omega 3, aspenter si magne B6. Am nenorocirea aia de mutatie si PK mi-a recomandat numai acid folic inainte dar, din cate am citit pe net am vazut ca e bine sa iau complex de vitamine, mai ales B-ri, asa ca am luat din femibion. Oricum si hematoloaga din Ro le-a recomandat dar dupa ce-l vedem pe bebe in uter, ceea ce mie mi s-a parut cam tarziu... Am oprit deocamdata doar omega 3 in rest continui.

Jumate din oute le-au pus sa de fecundeze singure si la jumate au facut ICSI. Din pacate cele puse la fecundat singurele nu s-au transformat in embrioni nici macar unul, probabil asta fiind problema noastra de nu am ramas gravida atata amar de vreme. Si PK a zis ca nu aveam nici o sansa cu inseminare.

Din cele la care le-a facut ICSI au rezultat 6 embrioni in z 3, doi de 16 celule dar care aveau niste vacuole. PK a zis ca nu ii punem pe ei pt ca nu e chiar in regula cu vacuolele alea, asa ca a pus 2 din restul de 4 care si ei au fost de calitate buna dar numai de 8 celule.

Dupa punctie am continuat cu tratamentul pe care l-am scris mai sus plus clexane de 0,4 pentru mutatia mea, despre care am vb cu hematoloaga din Ro sa-l fac abia dupa ce vad pe bebe in uter. Nu am vrut sa risc sa nu se lipeasca fara clexane...

Am mai luat biotics pt ca in general eu fac candida de la antibiotice.

Cam asta-i istoricul tratamentului meu, la mine a avut rezultat insa nu-l recomand la nimeni fara acordul unui medic. Acum asteptam cu interes cele 7 saptamani sa vedem ce purtam la marsupiu.

Succes si tie



mutatie A1298C homozigota


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miro_bv spune:

motzisor, am trecut pe langa hotelul Charles cand am fost la Budapesta in aprilie, e un hotel care pare destul de vechi , la o strada foarte circulata, nu ti l-as recomanda, chiar daca au preturi bune... Pot sa-ti spun pensiunea la care am stat noi a fost http://www.idapanzio.hu/pensiunea-budapesta/ cam la aceeasi distanta de clinica ca si Charles, usor pe deal, dar zona foarte linistita. Daca mai vrei detalii...let me know ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

felix felicitari! Ce cumintica ai stat, n-ai zis tu nimic...
gabriela de ce nu te duci maine dimineata sa faci un test de sange? ca-i cel mai sigur si maine se vede cu siguranta

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Aristica in Ploiesti decat la Medsana se recolteaza analize sambata si rez. o sa-l primesc luni, in Buc . nu are cine sa ma duca ca al meu sot este plecat la mare cu fotbalul, asa ca o sa stau linistita nu ma mai stresez si o sa merg cu sotul luni la synevo si voi face beta si progesteronul care sper sa iasa ok.



sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

miiii de multumiri felix

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosne spune:

Buna fetelor,
Va urmaresc de ceva timp, dar nu am avut curaj sa va scriu, ma numesc alexandra am 26 de ani si exact peste o saptamana voi pleca in Ungaria la Szeged ptr Fiv, deja am inceput sa iau vitaminele prescrise de dl Zadori, si saptamana ce vine va trebui sa incep cu injectiile,(eu incep tratamentul de acasa si voi fi acolo in a 5 a zi de stimulare). Sper sa ma primiti si pe mine in familia voastra am niste emotii cat casa, va doresc tuturor numai reusite cat mai multi bebici si burtici.
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

felicitari felix
in ce zi ai avut punctia si transferul?

Mergi la inceput