FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Buna,

Nu am prea scris eu la subiect dar v-am urmarit din umbra.

Nu imi vine sa cred ca vorbesc despre mine dar SUNT GRAVIDA datorita dr Kovacs. Beta in z 12 de la punctie, 75,2 iar in z 14, 167,2.

Pamy, Tamy, Gabirusu, Roxi pentru toate incurajarile!

Felix



mutatie A1298C homozigota


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Felixuc drag felicitari pentru a mia oara sa fie totul perfect inca 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Felicitari Felix! Copilasi sanatosi iti doresc!

9+
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Felix te felicit si aici, sa fie intr-un ceas bun, sper sa te urmez si eu , pana luni parca este o vesnicie pana fac beta.

Cine poate sa-mi raspunda la intrebare, daca duminica fac test de urina iese ceva ? o sa fiu in z 12 de la embriotransfer.

sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Felix, D-zeu sa fie cu tine si cu bebelasii tai: sa stea cumintei in burtica pina la termen si sa fiti cu totii sanatosi, fericiti si voiosi. Sa ne dai numai vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

gabrielasu, depinde ce fel de teste de urina faci. Unele spun ca pot testa anticipat (de obicei cam 5 zile inainte de data ciclului) dar eu personal nu am incredere in ele. Eu zic sa ai rabdare pina la testul de singe. Stiu ca e greu dar incearca sa iti ocupi duminica cu ceva deosebit care sa te tina detasata cit de mult. Cred ca cu cit te stresezi mai mult cu atit embrionii sint afectati. Stiu ca in general e forte greu sa ramii insarcinata cind esti stresata si nerabdatoare sa ramii. Acum e usor sa vorbesc, dar probabil la fel o sa fiu si eu cind o veni vremea mea. Incerc doar sa te incurajez! Iti tin pumnii si te rog sa fii cumintica cit poti tu de mult, ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

felicia, felicitari! multa sanatate si sarcina usoara si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Gabriela, stai potolita cu testele de pipi! Eu sunt patita la ambele fiv-uri. La ultimul fiv, beta era aproape 2000, iar la testul shure check de abia se vedea a doua liniuta!
Daca esti nerabdatoare, fa-ti un beta. Iti poti face incepand cu z13 de la punctie, deci azi sau sambata iti poti face linistita testul de sange.
Eu astept vestile bune, ca altfel nu pot fi!


9+
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Felix, felicitari! Sarcina usoara si bebe(i) sanatos(i) si la termen!

Gabriela, sunt de acord cu fetele. As astepta pana la testul de sange. Doamne ajuta!

Ankflor, Doamne ajuta sa fie de bine!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Buna, inca plutesc!

Multumesc mult pentru urari dragutele mele! Sa dea DD sa urmati si voi! Sunt atat de fericita!!!! Nici nu mai conteaza ca m-am luptat cu infertilitatea ani buni! S-a sters totul! Sun MAMI deja, am un samburel sau doi in burtica!!!

Gabi, eu am facut test de pi la 13 zile de la punctie, a iesit a doua liniuta slaba dar se vedea si vreau sa spun ca a fost a treia urina, nu prima... Beta a iesit, stii bine, 75,2.

Acuma eu nu-ti zic sa te joci cu testele, fiecare organism reactioneaza in felul lui si produce sau nu suficient HCG ca sa pozitiveze testul.
Hai, da-ne si tu vestea buna, abia astept sa ne intalnim cu burtile mari!

Pup fetele,

Felix




mutatie A1298C homozigota


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile

Mergi la inceput