Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010! (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutza spune:

Apropo de nume, la primul baietel am fost nevoita sa accept Nicolae - impus de socrii prin sotul meu, ca toti erau Nicolae si trebuie "sa duca" numele mai departe..... Am cedat in final dar i-am mai pus un prenume Bogdan, si binenteles ca toata lumea il stie de Bogdan sau Bobi, multi nici nu stiu ca il cheama Nicolae. LA inceput mai insistau socrii si il strigau Nicolae, dar copilul nu ii baga in seama ca el nu stia nimic de acest nume.....

Acuma la al doilea copil din nou s-ar putea sa nu am de ales si sa accept Alexandru pt. ca Bobi o tine sus si tare cu Alex....si nu pot sa il determin sa il schimbam. Nu ca nu mi-ar placea....dar e tot cumva "impus"....dar de copil...si deja parca a inceput sa imi placa. Vorba cuiva .....daca se face intelectual BB ii spunem Alex, daca se face tractorist ii spunem Sandu...

Dar mai trebuie sa gasesc un nume de sfant, ca sa aiba si BB2 2 sarbatoriri in an...la fel cu fratiorul mai mare. Si nu gasesc nicicum unul care sa mearga cu Alexandru! Ma ajutati voi cu nume de sfinti....?

la toate burticile si o zi faina! Bafta la cele care merg azi la eco!

Dana 26+ cu si mami de Bobi (06.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Puiutza, mie imi place Mihai si daca in burtica va fi un baietel (dar ma indoiesc) asa o sa-l cheme - Mihai. Imi place si Dumitru , dar ...sa vedem ce o sa fie. Daca e fetita o va chema Elena. Acum am gasit noi cate un nume, dar ne mai trebuie unul si aici nu ne mai intelegem .

mamica de fetita si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Neata burtici, vad ca aveti spor la scris seara

Bebecris, bine ai venit , sa ai sarcina usoara si la termen . Si eu am facut morofolgia de trim 2 la medlife si la fel ca si la tine, tot o singura poza 4d am si eu cu fatuca mica cu nasucul carn . Important e ca bebelina e sanatoasa, ca o sa am timp toata viata sa ii fac poze si filmulete

Office , felicitari pt semnatura

Lora, cum te mai simti? Sanatate multa multa

Multumesc pers care mi-a pus numele la viitoarea fetita pe prima pagina

Fetelor, sa aveti o zi minunata si usoara, chiar daca vremea de afara e nasolica

--------------------------------------------------
Sunt o cu de 21+

Ingerasul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadiutapm spune:

Chichiuta, voi naste cu ALa Danilceac, e medic rezident, dar mie mi se pare buna, plus ca aud numai de bine in jur de ea, acum ramane sa discut cu ea ca daca ma apuca sa nasc noaptea oare are voie sa vina fiind rezident, ori nasc cu medicul de garda
felicitari pt semnatura si eu am schimbat-o ieri avem 23+ yupiiii
Chichiuta, bafta la eco sa fie cu vesti minunate.

Andreea82 , eu stau rau de tot la dureri de spate cat si bazin, nici nu pot "cracana"picioarele sau sa-mi pun sosete si sa stau in intr-un picior, slabe sanse, si cu aplecatul mari probleme, zici ca imi iese "sufletul".

clary, din cate am inteles sotul tau e prin Italia nu?, si daca iti aduce hainute de acolo sunt foarte calitative, mie mi-a trimis sor-mea de la o prietena de acolo si numai la cate spalari au fost bagate pt ca am prins momentul cand Lidiuta a inceput sa merga de-a busilea prin parc, distractie, si sa se joace in nisip, insa nu s-au decolorat nu s-au strambat. Lasa ca ai pe ce sa dai banutii.

maya71, multi pupici si curajul sa mergi inainte cu capul sus

Klarisse, apropo de numele bebelusului nu mai fi necajita o sa gasiti pana la urma ceva ce va place foarte mult si o sa fie bine, mie imi place Beatrice-Ioana, insa sotul m-a amenintat ca pana la inceputul lui septembrie tooate numele rostite nu se vor lua in considerare, deocamdata tac malc dar sa vezi pe urma il prind la cotitura.

Andreea82, mie imi suna bine si frumos pt fetite, Ingrid, Evelina Sofia, Sorana, Roberta, pe astea le pastrez pt septembrie

bebecris26,m bine ai venit , eu am nascut in 2007 la Elis si a fost ok, am gasit niste oameni buni, chiar daca nu toti sunt asa insa trei zile cat am stat m- interesat sa fie beblina bine si eu, restul ce era in jurul meu nu conta, si nu am aruncat cu bani in stanga si dreapta.

Fistiq, esti super tare cu parola de mail, mie mi se intampla sa ma intalnesc cu pe care le cunosc de foarte mult timp si nu pot sa-mi aduc aminte numele lor

Office,

Citat:
Fetelor noi astazi avem fix 27 de saptamani!

Tina, cu(26+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)


revin..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Buna dimineata dragi burticute. Ma primiti si pe mine la o cafea..ca imi curg ochii de somn..
Chichiutza asteptam vesti minunate de la tine dupa intalnirea cu bebelin.
Camisv felicitari pentru semnatura, sa cresteti mari si sanatosi.
Sa va povestesc ceva..stateam aseara in pat, cu fata in sus si am zis sa descopar burtica ca iubitul meu misca de zor..si cand ma uit la fiecare lovitura mi se ridica burta in zona 'lovita'..Sotul meu se uita ca la desene..nu-i venea sa creada..Am tinut-o asa vreo juma' de ora...
Abia astept maine ecografia sa-l mai vad pe bulinel.

Klarisse graviduta 21+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Puiutza sotul meu se numeste "Nicolae- Bogdan"! Ce coincidenta! Ii zicem Bogdan!

Alina-Mirela 26+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Super, Klarisse, ma bucur ca bebe e voios

Eu aseara (noaptea cand dormeam) am avut carcei sau crampe la piciorul drept. Voua vi s-a intamplat?
Inca nu m-au apucat durerile de spate/picioare umflate sau alte chestii "standard", dar ma gandeam care a fost faza cu picioarele

--------------------------------------------------
Sunt o cu de 21+

Ingerasul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Maya, albinuta harnica si frumoasa, nu te descuraja, poate nu a fost sa fie. Oricum ce-i al tau e pus deoparte. Eu sunt de parere ca toate greselile, toata suferinta si tot ce ni se intampla e ca sa ne ajute sa fim niste oameni mai buni ca apoi sa ne bucuram de fericire. Stiu ca e greu, cred ca toate am suferit din dragoste, dar va rasari in curand si soarele si totul va fi bine. Si atunci o sa vii si cu doua liniute. Te cu mult drag.

mamica de fetita si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Puiutza sotul meu se numeste "Nicolae- Bogdan"! Ce coincidenta! Ii zicem Bogdan!

Alina-Mirela 26+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra



Da combinatia suna bine....dar tare greu am gasit un prenume care sa rimeze cu Nicolae...mai ales ca mie asta nu imi place.....stiu o gramada de persoane Nicolae...li se spunea Niculae....si cam toti o aveau rau de tot cu bautura....erau de pe la tara de la bunici.....si nu puteam suporta gandul ca pe BB al meu sa il compar cu betivii aia.... S-a nimerit la fix cu Bogdan, mai greu a fost la inceput sa impun sa i se spuna Bogdan....acuma precum spuneam nimeni nu il stie de Nicolae...sau foarte putini! desi e primul prenume. Oricum Nicolae nu mai e un nume prea des intalnit! Poate Nicolas...

Dana 26+ cu si mami de Bobi (06.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Ionela, eu am carcei la picioare. Ma trezesc noaptea cu cate un carcel, cobor repede din pat si calc in varful degetelor si trece.Mie mi se mai intampla inainte sa descopar problema care o am cu tiroida. Acum nu stiu daca e de la sarcina sau carceii sunt legati iar de tiroida.Important e ca la mine analizele sunt bune si sper sa ramana asa. Tu ai facut un TSH?

mamica de fetita si 21+

Mergi la inceput