Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *151*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


ziua buna doamnelor

azi mergem la dr ca nu mai e chip .. eva tuseste de rupe, e subfebrila si anna muceste la greu .. sa vedem cum stam.

alex of mititica cat mai trage cu virusul asta pacatos .. incerca sa-i dai putin cate putin .. acum 40 ml, peste o ora in 40 ml .. poate nu mai vomita asa. sanatate multa.

doris cum e piticuta? pupam sa treaca repede. ai incercat impachetari? sau baita cu apa racita treptat? sau sosete cu apa si otet?

lali hai ca pic jos .. unde la buftea .. acolo mergem noi in fiecare weekend .. pe cine cunosti acolo? poate ne stim ..

diana uitasem de pontul cu coca cola .. fetelor, face minuni la greata si voma .. chiar si la bebelusi .. nici eu nu sunt de acord cu ea ... dar am testat si chiar are efect.

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

fetelor, Andrei a zis TATA! nu mai pot de bucurie ; stiu ca nu e in concordanta cu atmosfera de aici, dar , sunt fericita ...
oricum stiti ca sunteti in rugaciunile mele, da? ALEX, ELLENUTA, DORIS

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

alex, doris, ellenuta sanatate multa dovleceilor
lali cat mai stau prin bucuresti vin si eu prin IOR, sa scrii ziua cand poti veni ca sa stabilim o intalnire, sper sa ne revenim si noi pana atunci cu dintii
monica sedere placuta am stat de vorba cu mama ta era foarte incantata ca ati ajuns la aer si verdeata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Fetele, va pup si va multumesc pt. gandurile voastre frumoase.Dr. a zis ca are rosu in gat si ne-a dat antibiotic.Un antibiotic , care nu am ami auzit de el si pe care nici nu l-am gasit in farmacii.Noi avem contr. cu cass Ilfov. Am umblat dupa farmacii care au contract cu Ifovul.....Pana la urma am sunat dr. si ne-a zis sa luam Ospexin.Piticai tot nu i-a scazut prea tare febra.Sunt daramata va rog sa ma credeti.Dar ma bucur ca asa bolnavioara papa.Sa va spun cate kg are ,,scandurica,,(vb. lui tasu) noastra?6.500kg si 65 cm!Dr. a zis sa nu ma panichez. Cica asta este ritmul ei.
Alex, Elle voi cum mai sunteti mami?

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui doris_79

Fetele, va pup si va multumesc pt. gandurile voastre frumoase.Dr. a zis ca are rosu in gat si ne-a dat antibiotic.Un antibiotic , care nu am ami auzit de el si pe care nici nu l-am gasit in farmacii.Noi avem contr. cu cass Ilfov. Am umblat dupa farmacii care au contract cu Ifovul.....Pana la urma am sunat dr. si ne-a zis sa luam Ospexin.Piticai tot nu i-a scazut prea tare febra.Sunt daramata va rog sa ma credeti.Dar ma bucur ca asa bolnavioara papa.Sa va spun cate kg are ,,scandurica,,(vb. lui tasu) noastra?6.500kg si 65 cm!Dr. a zis sa nu ma panichez. Cica asta este ritmul ei.
Alex, Elle voi cum mai sunteti mami?

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi




bine ca macar ati gasit cauza febrei, stii macar cu ce te lupti... pupam "scandurica" dragalasha

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna seara si de la noi.

Nu am mai ajuns la dr pentru ca am tinut legatura toata ziua prin telefon si nu isi mai avea rostul, pentru ca practic nu are ce sa ii faca. Nu a mai vomitat de azi dimineata, a papat fructe de 2 ori si supica de legume la pranz, a baut putin ceiut si ceva ml saruri de rehidratare, nu mai face kk asa moale, face pipi cat de cat. Acum nu avem decat sa asteptam cu groaza seara si sa vedem ce se intampla la masa de lapte, pentru ca se observa ca asta ar fi o problema, desi papa lapte fara lactoza. Am cumparat alt tip de late, sa vedem. Ideea e ca nu vomita decat dimineata cand incerc sa ii dau lapte, sau la 2 ore dupa ce il bea....nimeni nu intelege de ce. Ma rog la DD sa o tinem tot asa si sa nu mai vomite mititica, a fost asa de binedispusa azi ca nu i-a fost rau.

Diana sar'mana de pont, mi-e frica sa incerc pentru ca la ea a fost si problema cu burtica si sa nu o stric din nou, dar e bine de retinut.

Elle ma gadesc la voi si sper sa o scoateti la capat.

Doris sper sa nu te superi pe mine, dar mie trei doctori la care am fost de cand are si rosu in gat mi-au spus ca nu se da antibitioc pentru asa ceva, doar daca face puroi si asta dupa analiza lui. Zic si eu, sa nu te superi. Pupam scadurica dragutza.

Lali daca cea mica se simte bine vin si eu in IOR cand va intalniti...sau unde se stabileste.

Mamideandrei felicitari pentru asa bucurie. A mea zice TATA demult, astept sa spuna si MAMA totusi.

Aaaaaaa, si sa nu uit, mandra mea de aseara vrea sa se ridice singura in picioare, se agata a o maimuta de tot ce prinde si e asa fericita cand o ajuti si ajunge in picioare de imi vine sa o pap toata. Ca doar trebuia sa ma laud si eu, nu?



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Aricelul felicitari!
Ce ati papat,ca se pare ca si noua ne trebuie o cura de ingrasare?
Alex draga mea mie nu-mi vine sa cred ce belele pe capul vostru.Imi pare asa rau! sa treaca cat mai repede!
Anamaria felicitari pentru reusita!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

FELICITARI!!!

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

fetelor, Andrei a zis TATA! nu mai pot de bucurie ; stiu ca nu e in concordanta cu atmosfera de aici, dar , sunt fericita ...
oricum stiti ca sunteti in rugaciunile mele, da? ALEX, ELLENUTA, DORIS

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA


Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'na seara!!
Nimeni pe aici?
Hmmmm,deci sunt singurica....bing-bang

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Buna seara si de la noi.

Nu am mai ajuns la dr pentru ca am tinut legatura toata ziua prin telefon si nu isi mai avea rostul, pentru ca practic nu are ce sa ii faca. Nu a mai vomitat de azi dimineata, a papat fructe de 2 ori si supica de legume la pranz, a baut putin ceiut si ceva ml saruri de rehidratare, nu mai face kk asa moale, face pipi cat de cat. Acum nu avem decat sa asteptam cu groaza seara si sa vedem ce se intampla la masa de lapte, pentru ca se observa ca asta ar fi o problema, desi papa lapte fara lactoza. Am cumparat alt tip de late, sa vedem. Ideea e ca nu vomita decat dimineata cand incerc sa ii dau lapte, sau la 2 ore dupa ce il bea....nimeni nu intelege de ce. Ma rog la DD sa o tinem tot asa si sa nu mai vomite mititica, a fost asa de binedispusa azi ca nu i-a fost rau.

Diana sar'mana de pont, mi-e frica sa incerc pentru ca la ea a fost si problema cu burtica si sa nu o stric din nou, dar e bine de retinut.

Elle ma gadesc la voi si sper sa o scoateti la capat.

Doris sper sa nu te superi pe mine, dar mie trei doctori la care am fost de cand are si rosu in gat mi-au spus ca nu se da antibitioc pentru asa ceva, doar daca face puroi si asta dupa analiza lui. Zic si eu, sa nu te superi. Pupam scadurica dragutza.

Lali daca cea mica se simte bine vin si eu in IOR cand va intalniti...sau unde se stabileste.

Mamideandrei felicitari pentru asa bucurie. A mea zice TATA demult, astept sa spuna si MAMA totusi.

Aaaaaaa, si sa nu uit, mandra mea de aseara vrea sa se ridice singura in picioare, se agata a o maimuta de tot ce prinde si e asa fericita cand o ajuti si ajunge in picioare de imi vine sa o pap toata. Ca doar trebuia sa ma laud si eu, nu?



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



Alex, mami nu ma supar dar mie mi-a zis ca daca nu reusesc in cateva ore sa ii scad febra sa ii dau anibioticul.Si cum ei nu ii scade nici cu impachetari, nici alternativ la 4 ore cu nurofen si panadol am zis sa ii dau totusi antibioticul.
Pupam si noi pe Zeina si sa dea DD sa numai aveti probleme.De fapt nici un copil sa nu aiba ca tare este greu.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput