Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *151*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Buna!
Alex, Doris, multa sanatate puiutilor!
Lali, sa iti traiasca frumosul cu ochi superbi! Eu nu pot iesi decat in IOR, depinde pe unde va plimbati voi...mi-ar placea sa te cunosc!
Recuperez si i'll be back

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

La multi ani tuturor bb-lor pentru ieri!
Aida, sa fii sanatoasa si sa te bucuri de comoara primita de la Dumnezeu!
Diamar, casa de piatra in continuare!
Delia, trece ea si roseola...de la cunoscatoare
Danuta, sa va traiasca grasunica!

S-a trezit fii-mea si m-a gasit iar cu laptopu' in fata. Iar vrea reclama cu Telcu...e innebunita dupa nenea ala cu barba stramba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Kemsy, Kinga, sa va traiasca puiutii!
Ioanna, condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Buna,

Alex, Doris - multa sanatate fetitelor. Sa dea DD sa treaca repede. Asteptam vesti bune de la voi.

Si eu care ma bucuram ca n-am mai racit de vreo 2 ani, sambata m-am trezit cu gatul in pioneze, dar am zis ca e ceva trecator si prin urmare cand am iesit in parc m-am dres cu o inghetata... ca doar cui pe cui se scoate ... dar nu a fost asa. Luni, dupa ce ca eram destul de ragusita si ma durea gatul ingrozitor (ceea ce eu ziceam ca nu e raceala, e doar de la apa rece), a inceput sa-mi curga si nasul (ca la robinet) .... am luat niste paracetamol ca altceva nu pot lua, dar inca nu mi-a trecut ... tot ceea ce imi doresc acum este sa nu ia si Maria, deoarece nu am avut nicio problema cu ea pana acum si chiar nu stiu cum sa-i fac fata.

Multa sanatate bebeilor raciti si zile mai frumoase celor maraiti.

Lali - si noi tot prin IOR ne plimbam.

_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Am uitat sa va spun ca luni am fost la controlul lunar. Dupa ce luna trecuta a luat doar 80 gr si luna aceasta am fost la cura de ingrasare, rezultatul s-a vazut ...a luat cca 400 gr
Zic eu ca incepem sa revenim pe curba noastra de crestere ...mai avem, dar cat de cat a recuperat ceva. La 9 luni avem 7.660kg si 71 cm.
De luna aceasta mi s-a spus ca pot sa-i dau mamaliga cu branza. Daca aveti ceva sugestii le astept cu mare drag (mai ales ca nu prea sunt o gospodina)

_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Ola dovlecime !
Croco eu nu vin chiar in Bucuresti,la vre-o 20 km distanta,undeva in Buftea,dar mi-a promis sotul prietenei ca ma duce in orice parc din Bucuresti,de aceea am intrebat unde va intalniti mai multe.
In IOR o sa vin sigur ,acolo am vazut ca se strange cea mai mare gasca. Uf,am neste emotii si neste fluturi in stomac de parca m-as intalni cu iubitul .


Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Alex si Doris pe voi si pe puiutele vostre,sa se faca bine.
Uve merci ,m-am uitat si eu la pozele tale,sa te recunosc in caz de te vaz ,si ti-am admirat papusica..ce frumusica este cu baticutz pe cap,iti vine a o papi.
Eu doar ce m-am intors de la piata si mi-am gasit baietii imbratisati,dormind.Diseara pun nieste pozici,si o sa ii vedeti si cum i-am gasit. Mi-au dat lacrimile cand i-am vazut.E o ipostaza asa calda,imi pare tare bine ca ma pot lauda cu un sotz iubitor,care ma ajuta si isi iubeste copilasul mult de tot. Multumesc lui Dumnezeu ca suntem deschisi unul fata de altul,si vorbim orice,asa ca se poate bucura micutzul de toata dragostea tatalui,fara sa intervina acea gelozie de care scrie pe toate forumurile.

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Alex25 da-i o lingurita de Coca-Cola (clasica) la fiecare 5 min, timp de 20 min.
Stiu de la o mamica din Bucuresti, asa i-a zis sa faca un medic foarte tanar de la Urgente, tipul tocmai fusese la o conferinta la Paris. La ea a functionat, la noi nu prea pentru ca Peter nu vroia sa inghita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_n

Alex25 da-i o lingurita de Coca-Cola (clasica) la fiecare 5 min, timp de 20 min.
Stiu de la o mamica din Bucuresti, asa i-a zis sa faca un medic foarte tanar de la Urgente, tipul tocmai fusese la o conferinta la Paris. La ea a functionat, la noi nu prea pentru ca Peter nu vroia sa inghita.

Diana cu Nicholas Tom (3 sep 2009) si Peter (3 oct 2005)

Diana, stii cumva ce anume face bine din coca-cola la viruselul de la stomacel? Nu de alta,dar in cola sunt o gramada de chestii interzise bebeilor,si poate acel ingredient se gaseste in ceva mai putin daunator. Am mai auzit de astfel de "tratamente" care au dat roade. de exemplu,cand era mica,doar ce avea surioara micuza trei luni,am facut tuse convulsiva toate trei surorile,dar nu a internat-o dr de familie decat cu cea mica pe mama,iar noua,celor mai mari,ne-a facut tratamentul acasa.Nu a dat nici un rezultat toata codeina bagata in noi,plus alte cateva medicamente,si in final,dupa trei saptamani nu am mai facut nici un tratament cu medicamente nici una din trei.Mama s-a externat la cerere,si ne-a dat la toate lapte de magaritza, si in cateva zile nu am mai avut nimic,nici una.

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Stiu doar ca se da ca tratament soc ca sa nu se ajunga la perfuzie.
Scuze, trebuie sa fug la scoala cu Peter.

Mergi la inceput