Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Noki, chiar are talent Sarah . Bravo, bravo!

CristinaMH, pai cum a fost oribil daca copiilor le-a placut asa de mult?

Corap, interesante tare jocurile .

Noi am facut tort, invitat vecinica, promis ca vine cu bunica, copiii erau entuziasmati, pus masa frumos... Vecinica tot n-a aparut, azi am aflat ca nu voia sa se imbrace si sa fie cuminte cu bunica, asa ca a primit o lectie si de asta n-a mai aparut . Offf.
Ma rog, a fost totul ok pana tarziu cand s-au luat ai mei cu o joaca tampita - skateboard pe o punga. Iar Ana a tras o mega-bubuiala cu ceafa pe podea. N-a putut dormi deloc pe spate, facea "au-au" . Am pazit-o toata noaptea, o supraveghem in continuare. Nu da nici un semn urat, DF, sper sa ramanem tot asa. Si iarasi offf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Hello,

Se apropie vacanta pentru noi...peste exact o saptamana o sa fim in Bulgaria.Sper sa avem vreme frumoasa,ca de balaceala oricum o sa avem parte la piscina daca apa e prea rece in mare .
1 iunie a trecut si la noi cu ceva cheltuieli neprevazute in buget...dar nu prea mari asa ca a fost rezonabil .Am plecat prin magazine si la articolele pentru copii erau reduceri de 30%(la unele doar)..asa ca am mai luat cate una alta pentru ei...Domnisoara a vazut o rochita si nu am mai iesit din magazin pana nu i-am cumparat-o...Ma inebuneste de-a dreptul cu fustitele si rochitele,doar cand merge pe la tara mai accepta pantaloni...Cristian s-a ales cu o caciulita si niste pantalonasi.
Anul asta de ziua copilului a primit Andreea de la gradi un Cd cu alfabetul,aseara am stat vreo ora si ne-am jucat si i-a placut foarte mult..jocurile cu invatarea alfabetului mi-au placut si mie .

Noki e gratioasa Sarah,merge de mult la balet ?

Mara mi-au placut tare mult pozele de la serbare si costumatia Flaviei .Iar Andru s-a facut baiat mare..l-ati tuns asa-i?

Felicia sanatate Ilincai,poate e doar o viroza "mai insistenta" si trece totusi fara antibiotic.

Ieri pizza a avut maare succes la popor...asa ca acum repet operatiunea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Off Maria,acum am citit de Anuca...daca de ieri nu au aparut semne "urate" atunci e de bine. Ati mai hotarat ceva cu concediul?Unde plecati pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Coralia prognoza zice ca se incalzeste cam de prin week-end, iar optimismul meu turistic zice ca o sa aveti vreme buna!
Il luati si pe Cristian pana la urma?

maria chiar ca of si iarasi of! Doamne ajuta sa nu apara probleme! Eu am cam pus embargou pe alergat si fugarit prin casa, de cand cu accidentul Mayei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Da, am facut in final rezervare - mergem o sapt. la mamaia din 21 iunie - nu mai avem mult nici noi .
La intoarcere ar fi posibil sa ramanem 1-2 zile prin bucuresti (in 29, 30 iun) - daca venim m-as bucura mult sa ne intalnim, dar mai povesim noi.

Coralia, vreau reteta de pizza . Blatul, mai ales.

Eu fac aluat cam de paine, dar ii pun si ceva ulei de masline. Facut de masina de paine. Iese buna. De obicei pun totul in masina, o las sa framante & dospeasca pana suntem noi la plimbare. Cand ne intoarcem, o punem rapid in tava, apoi vreo 15 min la cuptor si... gata minunea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Daaa , super de intalnire atunci, fetele vor fi aici, sunt zilele intre nunta la care vom fi nasi si plecarea in concediu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

da, ar trebui sa interzic si eu activitatile sportive prin casa.
dar au ai mei o energie . de obicei dupa-masa, pe la 5-6, cand noi suntem rupti de la serviciu, ei sunt in forma maxima. iar daca vremea nu ne permite sa-i scoatem, se urca pe pereti pur si simplu. chiar nu stiu cum sa le descarc energiile intr-un mod mai educativ si mai putin periculos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Maria reteta diferita fata de ce ai spus tu nu am..blatul e un aluat de paine in care pun jumatate cantitate apa si jumatate lapte,drojdie si faina cat cuprinde,las sa dospeasca apoi intind in tava...Umplutura de obicei pun ...sunca,porumb,cascaval,ciuperci,ardei si ceapa,asta e clasica si preferata de Andreea.Dar ingredientele pot fi si altele,de exemplu am facut o pizza cu peste,usturoi si ardei si a iesit yammy .
Super ca v-ati rezervat concediul..Plecati toata trupa asa-i?

Lavi nu-l luam pe Cristian pana la urma,o sa vina sora-mea la Sibiu cu Ilinca pe perioada cat suntem plecati intr-o minivacanta si atunci o sa aiba si Cristian partenera de joaca in locul lui Andreea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Un individ e nevoit sa opreasca masina datorita unui blocaj al traficului. Deodata, cineva ii bate in geam:

- Domnule, teroristii au ocupat Parlamentul Romaniei si cer 10 milioane de dolari rascumparare ca sa-i elibereze pe parlamentari. Altfel ameninta ca ii vor stropi cu benzina si le vor da foc. Acum mergem din masina in masina si facem o cheta.
- Bine, si cat da fiecare? intreaba omul din masina.
- Cam 5 litri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:



ce mai faci, miri, ce mai face daviduk?

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput