Prietene la bine si la greu - 20

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
am revenit, mi-a mai trecut starea asta de ...
Ce drag imi e de tine ca iti revii asa, vezi ca se poate? (zisai eu din fundul butoiului). Sa stii ca si Chiara refuza laptele, nu stiu daca e de la boala sau de la diversificare, dar bea foarte putin, in schimb mananca bine si de cand avem cartofi chiar mananca bine. Nu stiu daca am gresit sau nu, azi i-am dat pepene galben cu mar, ca m-am gandit in inteligenta mea profunda ca are nevoie de vitamina C. A ras 200 ml plescaind din buze, iar dupa vreo 3 ore cand am incercat sa-i dau lapte, a intors capul. Acu incerc sa-i fac niste legume sa vedem cum merge. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Laura-andreea, imi cer scuze...am inteles gresit cu dintzocii
Andre, ma bucur ca printesa este mai bine
Laurairina, si David are o pasiune ptr etichete
In legatura cu scosul meselor cu laptic asa am patit si noi. Suge mai rar. Noaptea nu mai ma trezeste decat pe la 5 dimineata.

------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.In legatura cu scosul meselor cu laptic asa am patit si noi. Suge mai rar. Noaptea nu mai ma trezeste decat pe la 5 dimineata.
O fi normal sa se intample asa de repede? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

IONELA drum bun lui tati; sper sa nu ii duceti dorul prea mult.

ANDRE tare adevarata vorba aia: „cine nu are batrani sa isi cumpere”.

RALUCI sa iti traiasca flacaul umblaretz.

MONIS noi suntem bine, adica aproape bine ca mie nu mi-a trecut nici acum de tot laringita si durerea din piept si ma tot duc pe la medici sa descopar ce si cum si nimeni nu stie de la ce mi se trage .

DANA_N: da si tu ai fost in butoi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Lidia, am fost si sunt "in butoi". Mai scot si eu capul cateodata sa iau o gura de aer proaspat. S-au adunat mai multe...
Andre, eu citisem (nu mai stiu unde) ca dupa 7, 8 luni, daca bebe se mai trezeste noaptea este recomandat sa ii se dea apa. Presupun ca daca are mese solide este normal sa mai scada cele cu lapte. La noi, inainte de culcare si dimineata (pana la masa de pranz) lapticul este principalul. Sper sa nu renunte la el.

------------------------
Dana, mami fericita de David ( 2 noiembrie 2009)

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutari

eu de trei zile le dau mucosilor pepene galben in amestec cu para si banana.... le place la maxim....nu e voie pepene?

azi am incercat si celebrul avocado in amestec cu para... ca fruct de inceput a fost cah.... dupa ce au papat par+mar+pepene le-am dat in continuare avocado si l-au papat
dragos azi nu a mai vrut lapte.. a papat 160 g fructe.... sa vedem si maine
si el e fan etichete... daca nu are eticheta o jucarie nu e buna, se joaca doar cu cele care au si le suge (etichetele)



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Salut. Nu stiu daca de la vreme sau m-a ajuns oboseala dar eu cad din picioare de somn.

Pupam fulgusorii de ziua copiilor, mai ales puiutii bolnaviori (Chiara, Miruna, Dominic-mai e careva?) Multumim de urari si de intrebari Teo e binisor, inca are muci, tuseste productiv si e ragusita, dar nu mai face deloc febra, si nici nu mai are respiratia suieratoare nici macar la plans.
Vad ca unii fulgusori s-au dat pe brazda cu papatul, a mea e din ce in ce mai hotarata ca nu vrea nimic altceva decat tzatza, acu nu mai deschide deloc gurita.

Coque, pai cat zici tu ca papa sunt cantitati uriase privite din perspectiva noastra.

Licurici, bine ca si-a data drumul mandra la papat. daca nu vrei sa iti refuze sanul dupa ce papa, da-i intai san si la 15-30 minute apoi papica.

Dozz, naspa experienta. Dar la ce a trebuit sa mergeti la radiografie? Are legatura cu obsesia ta pentru fontanela anterioara?

Raluci eu zic ca maine intri si ne arati filmuletul in care merge in 4 labute!

Andre, ma bucur ca-i mai bine Chiara!

Monis, tati de Santi ii cool tare iar Santi ii asa figura cum se zbate acolo ca pestele pe uscat!

Ralu multa sanatate tie si lui tati, tinem pumnii sa nu ia si Matei.

Ramonika, sa-ti traiasca grasunica!

Tina, Nabo, Padi, Lylyana, Maria_andreea, Lilisor, Lumi, Crissa, Lidia, Alexa, Stephy, Lalu, Monica si toate celelalte fete dragi (toate fara exceptie) .

Pana la urma costumul de iepurila peticit a fost un mare hit. Acu incarc ceva poze de pe la serbari, filmulete cu cei mari (Teo a mea ii destul de statica de felul, nu face acrobatii asa ca inca n-am cu ce ma lauda, n-am filmat-o).
Pupilici, revin cu linkul.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

eva cam de 2 sapt a renuntat la masa de noapte...papa seara la 9-10 si tocmai dimi la 7... dragos inca cere la 3 noaptea mancare

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Iaca pozele si acu se incarca filmuletele.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

DIANA e haios costumul de iepuras. Ma uitam la filmul cu Timea si ma gandeam ce bine ca copiii din ziua de azi vor avea peste ani filmuletze cu ei de cand erau mici.

Mergi la inceput