FIV 275

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Ioanatugs, lasa ca o sa fie bine...sunt sanse mari sa treaca chistul la menstra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

buna fetele
din pacate eu nu am mai apucat sau nu mai apuc sa fac test de sange ,maine ar fi trebuit..azi mi-a venit ceva maroniu in cantitate destul de mare ca sa nu fie o pata dar inca mic pt a fi ciclu
plang de 2 ore si ma gandesc ce s-ar fi putut intampla...asteptam macar sa apuc duminica sau luni cum zicea dr.de test de pp si sa iasa negativ(asta simt de 2 zile din pacate ca m-au lasat toate simpt.)dar totusi asa repede sa vina? am doar 13 zile de la punctie
a , si am facut acum test de pp si negativ of course

"intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Iaura21 eu zic sa continui tratamentul, nu stiu unde ai fct tratamentul dar mie la Giuli asa mi s a spus.Chiar dc sunt sangerari sa continui pana la test.Sunt cazuri cand a fost sarcina.Oricum ai putin de la et, ar putea fi de la o implantare mai tarzie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

tocmai am pus utrogestanul dar...pana la care test? ca de pp e negativ iar de sange ar fi trebuit maine dar nu am unde sa fac sambata pe aici, si fivul l-am facut la sibiu ,am sunat dar nu mai sunt la clinica ,o sa sum maine sa vad ce zice...
dar tu ,anda te rog stai linistita ca nu trebuie sa ai simpt. asa repede ,io de 2 zile de cand m-a lasat durerea de sani am simtit ca nu e in regula( ma dureau sanii dinainte de punctie)
mai plang vreo 2-3 zile si apoi ma mai gandesc la ET...
ioana si mie mi-e frica acum de ceva chist...

"intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Iaura21, cate zile ai de la ET? eu cred ca doar 9 sau 10 deci nu poate fi relevant testul de sarcina...Poate poti sa faci maine beta.
Cat despre mine...tot asa fara simptom de nicio culoare...nici sanii ...dar asta e o sa vedem ce va fi, macar sa mi revin sa nu fac chisturi ceva ..ovarul meu era mare tare de 6 cm. eu cred sincer ca inca nu poti sa fii sigura ca e negativ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

maine dimi. fac test de sange dar numai luni primesc rez...asta dac la noapte nu ma invadeaza de tot uratii..dar intuitia mea nu si nu..adica nu mai cred ca va fi bine desi inca putina speranta mai am..
joia trecuta am facut ET dar cu blasto deci la 5 zile de la punctie
"intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

iaura imi pare tare rau ca esti in starea asta, dar si eu zic sa continui tratamentul pana faci un test de sange. alea de pipi sunt sau nu relevante. ies pozitive doar daca hcg-ul e mai mare de vreo 100 sau 200 de unitati. eu asa stiu.
si eu am patit la fel la fiv 2 si 3. mi-a venit ciclul cu o zi, respectiv 2 inainte de test. am sunat la clinica si mi-au zis sa pun totusi utrogestan si sa ma duc la test repede. dar la mine a fost negativ rezultatul..
hai curaj, ca poate tu ai noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-m spune:

Iaura sti linistita si ia utrogerstant mai departe. Totul o sa fie bine

Iaura si anda va tin pumnii la bhcg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

boo,ana-m fetele care ma incurajeaza...dar imi sangereaza si sufletul si ce nu ar trebui(de azi dimineata mi-a venit cm. in toata regula ,nu ca ma asteptam altfel de aseara, dar...)
am facut si beta dar doar marti am rezultatul
de la clinica mi-a spus sa pun inca utrogestanul pana la rez.de sange, dar sincer nu vad rostul,o sa-l pun totusi cat mai am ,vreo 2 zile...
dar deja ma gandesc la ET din august ,sper daca nu am vreun chist remanent
anda imi pare rau ca vin cu vestea asta rea dar te rog tu sa fi linistita si sa crezi in sansa ta,hai ca asteptam de la tine vestea cea mare

"intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Iaura21, ma doare sufletul.............

Mergi la inceput