Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici21

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalma spune:

la toata lumea.
Cred ca ne-ati dat disparute !!!
Suntem bine, de aproape 2 luni in Canada, langa Edmonton. Daria s-a comportat admirabil tot zborul, a fost foarte cuminte si s-a adaptat perfect noului stil de viata.
Merge de a treia zi dupa aterizare la day play cate 6 ore/zi, 3 zile/saptamana si ii place mult. A plans un pic la inceput dar acum e fericita cand o duc.
A inceput sa manance si foarte bine.
daca in Ro nu manca nici un ou/luna, aici mananca 2 la mic dejun. Cu carnea inca avem probleme dar azi am facut tocanita de ficat cu sos de rosii si a mancat o portie zdravana.
Nu stiu cate kg avem si nici ce inaltime, sincer nici nu conteaza decat ca ea e bien, sanatoasa.
Incepe sa vorbeasca, deocamdata cuvinte simple, dar macar zice "banii"

Nu prea am timp sa intru. lucram amandoi si cand vin acasa Daria si bucataria sunt prioritatile.

Va pup si va doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Dalma am vazut poze cu luptatoarea ta, foarte frumoase... daca nu ma insel ai nascut-o in Oradea? Ca mi se pare cunoscut-o dna care o tinea in brate ... cand era micuta. Ma bucr mult ca sunteti bine si ca s-a adaptat.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalma spune:

Da Paula, am nascut-o in Oradea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

dalma

Ma bucur ca ati ajuns cu bn la tati si ca v-ati adaptat la un nou stil de viata.
Te mai asteptam cu povesti despre Daria.
si sanatate multa.

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)


http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png

http://picasaweb.google.com/sorilea73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Dalma imi era asa de dor de voi Ma bucur ca ati ajuns cu bine si Daria s-a adaptat. Am vazut-o in poze, este SUPERBA!!!! Sa mai treci pe la noi macar din cand in cand.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna@lo spune:

30aug 2010 miruna gabriela,2450grame,47cm,scor apgar 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna@lo spune:

37sapt si 3zile ,de fapt copilul era dismatur(prematur prin greutate)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Fetelor ce tragedie la spitalul Giulesti.
Acolo s-a nascut si puiutul meu si a stat l-a incubator chiar in salonul in care s-a produs explozia . Cata durere...DD sa le de-a putere parintilor sa treaca peste aceasta grea cumpana si ingerasilor ODIHNA VESNICA

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)


http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png

http://picasaweb.google.com/sorilea73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxy_lady spune:

Doamne ce tragedie! Dumnezeu sa-i intareasca pe parinti in incercarea asta teribila, sa le dea sanatate micutilor care au supravietuit nenorocirii si sa-i primeasca la El pe ingerasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

E tare trist ce s-a intamplat. Ma doare atat de tare, parca reinvie niste dureri, cu atat mai mult cu cat a murit si o micuta Gabriela care s-a nascut cu 1 zi inainte de a trebui eu sa o nasc pe micuta mea si culmea chiar in ziua incendiului implinea o luna.

Imi pare tare rau pt acei parinti.

Miruna eu nu inteleg la data nasterii fetitei Miruna Gabriela este 30 aug 2010?


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput