Retardul de crestere intrauterina

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Mamiralu, cat de usor vorbesti tu de pierderi de sarcini....se vede ca nu ai trecut prin asa ceva.
Eu am doar mutatii heterozigote si am pierdut doua sarcini. Si am fost si eu supravegheata de un medic foarte bun la care astepti 5 saptamani sa primesti o consultatie. A treia sarcina am facut tratament cu Clexane si am reusit sa am un copil. Eu nu cred ca e coincidenta. Si injectiile facute in burta au durut mult mai putin decat faptul ca au murit copii mei. Asa ca fiecare face cum ii spune instinctul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacry_bunduc spune:

Indraznesc sa raspund si eu la acest subiect pt ca am pierdut un bebe de 33 de saptamanii din aceasta cauza numai ca eu am aflat ca bebele meu suferea de crestere intarziata dupa autopsia care iau facuto!ultimul eco lam avut la 20 saptamani si totul era in regula!urmatoarele controale care leam avut doctorii nu siau dat seama de problema si ma trimiteau acasa ca eram bine asa ca stand acasa bebe nu a mai rezistat si la 33 de saptamani am aflat ca nui mai batea inimioara!am citit pe forum si am vazut multe mamicii care au trecut prin aceeiasi problema ca mine si au bebeii sanatosii si frumosii si ma bucur foarte mult

Mergi la inceput