*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (113)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Si eu pe aici...
Gynie pupam Stefanutul, si eu cred ca este doar in perioada de convalescanta si isi va reveni imediat
Otilia ce gogosele superbe ai tu acolo, si Ana este atat de inalta si are asa o constructie frumoasa...ar merge de manechin ...de Elisa ce sa mai zic...eu mor dupa ochisorii ei dar cel mai rau ma topesc falcutele rozalii si pufoase
Manumanu ce frumoasa este Anastasia si delicata...si inalta mi se pare mie iar Radu un adevarat barbatel
Bertha soricica Ioana este o scumpa cum se spala pe dinti sarguincioasa....ami mult misca capsorul decat manuta...este o scumpete.Imi pare tare rau ca nu puteti veni la intalnire...ater mult doream sa va cunoastem si noi...insa eu nu am nici o problema sa amanam pana pe 9-10 cand vei putea si tu
Hera felicitari pentru baietel si Eli pentru fetita, sa fiti sanatosi cu totii si sa aveti parte de tot ce-i mai bun

Sa va mai spun si de pisica mea, am cantarit-o in seara asta ai am avut un soc are 11.040 gr...in conditiile in care la un an abia a avut 9 kg...deci 2 kg in 5 luni...o fi normal?...ar trebui sa imi fac probleme???
Pe langa asta ne-au iesit 4 masele si 2 dinti in 5 zile, nopatea stam bine cu somnul insa ziua este numai cu mainile in gura, maraita, nervoasa si plangacioasa din orice...trecem noi si de astea
Pana la urma cum facem cu intalnirea...amanam...nu amanam si in ce parc a ramas stablit pana la urma ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:



Hera, felicitari pr golan
Eli, felicitari pt fetita
Ralu, felicitari pt kg printesei, eu zic ca e de bine, am admirat pozele, e frumoasa foc si-ti seamana bine bine Foarte reusit si portretul.
Ginye, sanatate multa puiului.
Madutza, Mirtha, scumpe sunteti la vedere, va asteptam mai des

Am admirat poze cu gemeneii, ce mari si frumosi sunt, cu norvegiencele ochioase si cu Campioana dulce si constiincioasa

Darling, vezi ca grisul e semolina, aici se gaseste la orice supermarket la raionul unde e faina, si eu cautam nu stiu cat pana sa ma prind ca semolina e grisul, ba mi-am mai carat si din tara. Bafta la gradi si sa treaca greturile cat mai repede



22+ si de David, barbatel iubit - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Buna dragelor!
Iaca si eu intr-un final! N-am mai deschis calculatorul de saptamani bune! DE fapt de4 aceea nici n-am mai intrat pe la voi. Nici la odisee nu m-am inscris! Copilul atomoc (Red-Bull cum ii zicem noi ) nu ma lasa o clipa. Nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi cand imi va creste burta sau dupa ce nasc, cu bb mic!!!

Din fericire, Remus este foarte bine din toate punctele de vedere astefel incat nu am grija sanatatii, mancarii, dezvoltarii in ceea ce-l priveste. Ca in cate o zi mananca mai putin sau are o zi proasta si este foarte mofturos, nu le consider probleme.
Au inceput, (de vreo 3-4 ori pana acum) crizutele de nervi (ca sa le spun asa), tantrumurile. De ex. a vrut intr-o seara (trebuia sa doarma la ora aia) in brate pe calorifer ca sa vada masinile de pe strada. Eu nu puteam sa-l car iar sotul meu trebuia sa plece peste 2 ore in Germania. Ei, a batut maruntel din picioruse, a plans isteric pana a obosit. Am incercat cu vorba blanda, l-am asezat pe canapea, am incercat distragerea atentiei, dar n-am dat curs cerintelor sale. Ideea e ca pana la urma s-a calmat si a adormit instantaneu la mine pe umar.

Ceea ce vreau eu sa evit, si sunt atenta la asta, este ignorarea si lasatul sa planga neconsolat. Chiar daca nu ii satisfaci copilului cerinta, trebuie sa cauti metode prin care sa ii dovedesti ca iti pasa de el.

Adica nu trebuie sa iti propui sa il ignori si sa il lasi sa urle la nesfarsit, sau sa il inchizi in alta camera ca sa nu il auzi, pt. ca asta ii creaza frustrari si ii determina alte manifestari similare! Trebuie sa ii vorbesti, dar sa ramai ferma totusi in hotararea ta, pt. ca au o capacitate de santaj afectiv, extraordinara!

Nu stiu ce m-a apucat, de fapt, voiam sa va spun de sarcina mea ca v-am lasat in suspans. Revin cu alt mesaj ca asta s-a lungit cam tare!

Poze

Mami de Remus , o minune!(10.10.2008) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Prin urmare, sarcina asta nu se compara d.p.d.v. al stresului cu cealalta. De fapt, nici n-am timp sa ma gandesc prea mult.
Pana in prezent totul este bine, s-au dus ecografiile saptamanale si urmarirea zi si noapte a simptomelor.
Am un chistulet de 3 cm pe ovarul stang, dar ca si cel de la sarcina anterioara, care era aproape cat un ou de gaina, se va resorbi. Greturi nu prea am, doar seara aveam o stare mai serioasa de disconfort, insa fara vomitat sau alte cele. Deja, avand in vedere ca am intrat in sapt a 10-a incep sa intru in normal. A, carnea nu este printre preferintele mele deocamdata si mananc mai rar, dar stiu ca si asta se va rezolva.

Ecografiile morfologice le voi face ca si la Remus in Iasi si respectiv Bucuresti (cea de trim II) pt. ca stresul DT si TT nu a disparut. In Bacau nu sunt medici atat de competenti in imagistica si vreau sa fac ce imi dicteaza ratiunea.

Stiu ca imi va fi greu cu doi copii asa de mici, dar cand ma gandesc la Otilia si monicabo stiu ca se poate si mai rau glumesc desigur) . Mi-am dorit doi copii si ma bucur ca ii voi avea.

Este tarziu si sunt foarte obosita! Nu am apucat sa citesc nimc din urma. Sper sa o fac ca sa aflu despre voi! Va pup!

Poze

Mami de Remus , o minune!(10.10.2008) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Sa ne-aratam si noi la fata, ca n-am facut-o demuuult
http://picasaweb.google.com/113762095119853514284/16#5477537463676421922

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Cami, te-a luat somnul? Doar o poza ai pus?
Anes, era si cazul sa fii mai relaxata. O sa va descurcati voi, trebuie. Pana nasti o sa fie si Remus mai mare si mai intelegator, fiecare luna in plus conteaza.
Ralukutzza, ce m-ai facut sa zambesc. Noi ne-am lamurit demult ca Ana n-are constitutie de manechin, ea n-are talie, burta e mai mare decat soldurile, musai sa probeze pantalonii sa vedem daca ii poate incheia.
Mirtha, ce te roade soro asa tare?

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 30+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Otilia pe bune ca din poze nu se vede nimic, asa cum era imbracata in poze cu bluzita mai larguta si colanteii aceia zau daca nu are statura de manechin...dar na...tu stii mai bine ca...oricum are o gramada de timp sa se dezvolte si poate se mai schimba conformatia...io tot sper ca o sa o vad manechin
Olivia ...cred esti prima persoana (in afara de parintii mei )care imi spune ca Bia seamana si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

La multi ani copilutilor, de ziua lor!

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

'Neata mamicutelor! Sa ne traiasca puiutii si sa ne bucuram de ei!
LA MULTI ANI tuturor copilasilor!!


poze aniversare 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:


Bertha scumpa foc Ioana ta! Dupa ce a vazut-o ieri Luca...a fugit repede la baie sa-si ia periuta de dinti! Vreun film exemplificativ cu olita nu aveti? Ca as vrea sa incep "ostilitatile".. Ai zis bine ieri dimineata....ca trebuie echilibrata situatia cu fetitele...ia uite la Eli..
Eli ce frumooooos! Sa fi sanatoasa si sa ai sarcina usoara in continuare! Ai avut reteta buna!
Otilia sa-ti traiasca sagetelele! Ai niste fetite superbe! Vorba Berthei....mi-am facut plinul de albastru Imi pare rau de problema Anei cu piciorul! Multa sanatate!
Manumanu ce gemenasi frumosi ai! Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei! Cred ca e foarte frumos cu doi!
Bebecris wow ce explozie in gurita bietului puiut! Ce bine ca n-ai avut probleme noaptea cu el! Gata, greul a trecut deja!
Babyzapi cum te mai simti? Incep sa se vindece cicatricile?


poze aniversare 1 an

Mergi la inceput