*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (113)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Salutare mamici !

Vin cu vesti frumoase de la Eli .
La prima strigare : avem fetita !

Alina mama de Eva Ioana
(17.10.2008)
http://family.webshots.com/photo/2298209940105578547KgCCiq
http://community.webshots.com/user/VacantainCroatiacuEva

Copilul isi alege momentul cel mai bun pentru a veni pe lume si parintii potriviti pentru a-si implini destinul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Hai ca m-am bine dispus azi.
M-am induiosat cand am citit de Rebecca Laurei. Ce grijulie si responsabila. Cate oprelisti a trecut ea sa o vada oe sora-sa pregatita sa inceapa ziua: portile, pampersul, schimatul. Super tare .

Ce dulce Elisa cu bebelusii. Ce instinct matern puternic. Am vazut si pozele cu sagetelele. Dulci dulci. Elisa are niste ochi......

Tare haioasa Ioana cum se spala pe dinti. Ce strengareste zambeste

Eli
felicitari pt fetita . Sa fie sanatoasa si norocoasa. Sper sa treaca greturile cat mai repede.

Hera felicitari pentru baietel. Cred ca esti in al 9lea cer. Sanatate multa si rabdare cu Lorena. Of ce bine te inteleg cand povestesti de copil atomic. Al meu e super atomic. Uite de exemplu ii aratam unei prietene ce am filmat in vacanta si dupa vreo 20 de minute ma intreaba " auzi....dar de ce l-ati filmat pe Eduard numai din spate?" Pai noi de abia ne tineam dupa el si asa, cum sa mai alergam si inaintea lui sa-l filmam. Nu mai zic de poze, e foarte dificil sa-l prind intr-o pozitie normala, linistita. De aia nici nu prea am mai facut poze.


Ginye of Doamne ce povestesti tu acolo...e incredibil.... Bine ca e ok puiul



Adriana w21+ cu si mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Bravo, Eliiiiii! Felicitari pentru fetitaaa!

Bertha, e foarte dulce Ioana, si super cuminteeee.. sa stea ea asa sa o filmezi!! Da, Anastasia mananca mult mai bine, chiar nu am mai avut probleme. Doar ca nu prea mai mananca legumele pasate, vrea ea sa se serveasca din farfurie, asa ca i le pun pe toate in fata...

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Super tare Eli, bravo!
Chiar la tine ma gandeam azi ca am vazut listuta frumos colorata de Bertha si tu erai prima la rand sa ai carucior colorat.

Pai bine mai Mirtha, chiar asa scumpa esti la vorba.
Bertha, da ce constiincioasa este fata. Pasta ii pui?
Darling, cred ca Elisei ii raman ochii albastri. Ana la aceeasi varsta deja ii avea spre verde.

Noi ne pregatim de nunta in familie la anul, se casatoreste fratele meu. O sa am trei mandre in rochite

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 30+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Eli felicitari! Super frumos ca acum vne o fetita! Sarcina usoara pe mai departe!
Bertha ce dulcica si haioasa Ioana cum se spala ea pe dinti dadea si din manutza dar mai mult din cap
Manumanu foarte frumosi strumficii si au ochii de te topesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Multumim fetele pt felicitari. Intradevar suntem impliniti acum cu pereche, acum sa ne ajute Dumnezeu sa fim cu totii sanatosi si noi si copii, asta e cel mai important lucru pt noi.

Eli felicitari pt fetita, sa fie sanatoasa si sa va umple sufletele de bucurie alaturi de fratiorul mai mare.
Bertha ai o fetita scumpa foc, mi se pare mie sau e destul de lunguta?Cati cm are?
Otilia si tu esti o fericita chiar dc nu ai nici un baietel. Dar cine mai e ca tine cu 3 boboci de fete? Dar poti sa incerci si cu al 4 lea, statisticile spun ca dupa 3 fete, poate iesi al 4 baiat. Glumeam da? sa nu ma injuri.
Darling chiar si tu esti in gasca celor fara nici un ajutor, pfff si mai esti si f departe printre straini. Noi cat de cat dc e mai chemam pe vreunul dintre ai nostri, asa la nevoie urgenta. Tu nu il dai pe Eduard la gradinita? scuze dc ai mai spus poate nu am fost pe faza.
Iza urata intamplare. Sper sa treaca cat mai repede.
Manumanu ai niste copii superbi.
Gynie ma bucur ca puiul tau e mai bine. Eu zic ca starea lui de acum e normala. E in convalescenta. Si noi oameni mari ne simtim asa dupa o boala ceva. Ai sa vezi ca in cateva zile isi va reveni complet. Eu te sfatuiesc dc e sa se mai simta rau, sa-l aduci la Bucuresti sa-l vada si alt medic.Multa sanatate.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Otilinca multumesc de intrebare. Am venit cu atatea vesti urate ca simt o nevoie majora sa bag capul la nisip. Si vestile care imi bombardeaza zilele astea casuta de mail sunt progresiv mai proaste - pe toate palierele. Se vor a fi in viitorul apropiat schimbari majore , radicale. Problema este ca nu le vad cu ochi buni (heirupism , lipsa crasa de calitate , lipsa competenta , lipsa viziune, dilentantism etc.) si consecintele vor fi pe masura. Zilele astea ma simt ca in asteptarea unui mare cutremur. Sincer.

Cand ma remontez si se mai limpezeste situatia , revin. Si sper sa am vesti bune. Deocamdata sunt intr-o luuuuungggga asteptare.
Va mai citesc uneori , mai vad si foto si de bebei si de burtici .

Sanatate tuturor !

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav


Pai bine mai Mirtha, chiar asa scumpa esti la vorba.


Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 30+ Iulia Alexandra



Alina mama de Eva Ioana
(17.10.2008)
http://family.webshots.com/photo/2298209940105578547KgCCiq
http://community.webshots.com/user/VacantainCroatiacuEva

Copilul isi alege momentul cel mai bun pentru a veni pe lume si parintii potriviti pentru a-si implini destinul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Am uitat sa zic sa ca am facut si eu Harisi ca mi s-a facut pofta, prea il lauda toata lumea. Intr-adevar e o prajitura simpla si atat de fresh, usoara. Eu am pus 2 lamai jumate la sirop si a iesit mai acrisoara. Tare buna. Cam greu cu grisul aici, ca nu am gasit... Am gasit la un mag polonez.

Bravegirl cum mai stai cu contractiile??

Eu nu mai scap de greturi.....
. Nu mai am starea de greata continua insa dupa fiecare masa bolesc 2 ore cel putin si de cele mai multe ori vars. E mai rau decat la prima sarcina. Orice as manca imi vine inapoi. Am ajuns sa dorm cu gavisconul langa mine. Si mai am inca 4 luni.

Hera Eduard e la gradinita deja. Merge de o saptamana, lunea, joia si vinerea de la 7:30 la 6:30. Martea si miercurea e cu tati in we cu mine. Am nimerit-o cam prost ca sapt trecuta i-au dat 2 canini deodata si vad ca ultimul e pe drum. A fost tare marait dar a dormit mai mult. Asa ca nu pot sa ma pronunt daca ii place sau nu. El e foarte sociabil si ii place cand e cu multi copii. Gradinita e super, ne cam usuca de bani dar asta e. E foarte aproape, la 3 minute de mers pe jos, asa ca ne e destul de comod. Cam greu fara ajutoare intr-adevar dara daca suntem sanatosi ne descurcam noi

Adriana w22+ cu si mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eli, felicitari!
Am vazut pze cu gemenasi superbi, sagetele frumusele( nu-mi vine sa cred ca Elisa era in costum intreg...Arianna a iesit numai in body zilele astea prin curte) si, inspirata de Ioana-Campioana, am achizitionat si eu pt mandra mea o periuta. Pana acum noi foloseam degetarul de la nenedent si o periuta Nuk, de cauciuc, pe car emai mult o rontaia. O sa-i pun filmul demontrativ cu Ioana
Darling, inca am contractii, dar nu ma sperie ele pe mine. Ma ti tare. Nici medicaente nu prea iau, decat la nevoie. evit l amaxim sa o iau p eArianna in brate, asa ca imi petrec mai toata ziua la nivelul ei, pe covor, pe iarba. Mai incolo voi avea nevoie d eo macara sa ma ridic. Aseara radea sotul de mine ca-mi trosneste bazinul de zici ca ma dezmembrez . Te inteleg atat de bine cu greturile...eu de abia de cateva zile am inceput sa ma simt mai bine si sa mananc fara sa-mi mai fie rau dupa. Sunt deja alt om, mai si zambesc, ca in ultimul timp eram vesnic bosumflata.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 17+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

seara buna fetela
dupa cum bine ati aflat avem fetita si eai mare cu o saptamana decat stiam adica eu stiam ca am 12 w cand cola domnisorica are 13 w tata ion e ca CRBL in reclama... saracul, dar isi revine el

va multumim frumos pentru uraria sa sa dea Dumnezeu la toata lumea


13+


mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
si de gugulanul Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput