Bobocei de sept-oct 2008 (289)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

La multi ani IRINA !!! Sa ai parte numai de fericire si bucurii in viata si sa ti se indeplineasca tot ce iti doresti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

La multi ani, Irina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

LA MULTI ANI Irina, sa ai parte in viata de sanatate, bucurii si multa-multa dragoste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Nocom multumim pt. capitol nou, dar si pt. si ... Dau si eu o felie din tortul facut vineri noapte
Mimihoo i-am luat niste sandalute de la bbexpo la 70 ron, i-am cautat pe cei de la Tesorino, ca mereu am luat incaltaminte de la ei, dar acum n-au mai venit si nici nu stiu daca au vreun magazin in Bucuresti.
Multa sanatate Sofiei. Noi pt. raceala folosim Nurofen/Panadol/Calpol si Stodal pt. tuse. Cu altceva nu te pot ajuta, ca nu stiu niciun medicament-minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna dimineata! (cam la amiaza dar...)
La multi ani, Irina!!! Tot ce-ti doresti!
300, se pare ca nu sunt singura racita. Credeam ca eu sunt singurul adult racit acum cand in sfarsit s-a mai incalzit vremea. Gatul, nasul, ochii... si da, si la mine e invazia armatei rosii si se combina de minune cu raceala asta. Legat de sot fara initiativa... las si eu multe de facute insa nu mai astept sa le vada el ci am invatat sa dau niste ordine de nu-mi vine sa cred. Iar el se executa si rareori comenteaza. Cu vasele noi am rezolvat-o desi multa vreme am zis ca nu avem loc pentru masina insa in final am hotarat ca vom face loc si am facut loc. Si sa stii ca o umplu pana seara garantat. Iar cand gatesc spal de doaua ori pe zi. Oricum ramane problema "cine goleste masina".
Mimihoo, imi pare rau ca micuta ta e racita! un pupic sa treaca mai repede.

Lucia a dormit toata noaptea dupa multa vreme in care se trezea o data pe noapte sa faca pipi. Noaptea trecuta i-a dat drumul in pampers si a dormit de la 20:30 aseara pana dimineata la 8:00. Stefan mi-a povestit dimineata ca el s-a trezit un pic mai devreme dar s-a uitat la Lucia in patul de jos si Lucia dormea inca asa ca s-a jucat in liniste cu iepurasul lui de plus pana s-a trezit si Lucia. Estimez eu ca nu s-a trezit mult mai devreme caci din cate il cunosc nu poate el sa stea mai mult de juma' de ora sa nu zica nimic, il doare limba. Oricum m-am bucurat. Sper sa-i tina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Mimihoo multa sanatate !!
Claudia oau ce mult doarme Lucia.Mai doarme si ziua??A nu depaseste 9 ore noaptea insa doarme ziua...

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Multumesc mult de urari!Sunteti f dragute!!!!!!!!!
Va doresc si voua numai bucurii si impliniri!


de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Claudia ce pui mari si draguti ai,cum se asteapta ei sa se trezeasca!M-am topit toata,cred ca e minunat sa-i vezi ca se inteleg asa bine!Bravo.

de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Dyanira, Lucia doarme ziua cca 40-90min. iar noaptea cca. 10-11ore. Stefan nu mai doarme la pranz de pe la 30 de luni. Sunt multumita de numarul de ore pe care le dorm insa Lucia a inceput de-o vreme sa se ceara noaptea la olita chestie care nu ma incanta dar nu ma plang. Totusi ma bucur teribil cand e cate o noaapte ca cea trecuta cand nu se scoala deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Irina, da, Stefan e mare si stie ca nu trebuie sa-i trezeasca pe ceilalti care dorm insa Lucia inca nu menajeaza pe nimeni cand se trezeste. La Stefan incercam sa cultivam cat putem spiritul de frate mai mare si intelept. Cand venim de afara o ajuta foarte bucuros sa se dezbrace, sa se descalte, ii aprinde lumina la toaleta cand ea vrea la pipi si multe altele insa o mai ajuta/invata si la rele; ieri de exepmlu o ajuta/incuraja sa se urce sus la el in pat sau in alta zi pusese scaunul la fereastra sa se uite amandoi pe geam de la etajul doi. El inca nu stie ca Lucia nu are aceeleasi notiuni despre lume ca si el si ca ea poate cadea din patul de sus sau sari in cap de pe geam. Si el e copil, are daor 5 ani. Sotul meu ma tot intreaba: "cand il invatam pe Stefan sa se duca dimineata la ea sa-i desfaca sacul de dormit, sa o duca la pipi si sa se joace impreuna pana ne trezim noi?" Ii raspund mereu: "cand Stefan o sa cunoasca ceasul" ca sa nu ma trezesc in situatia ca Lucia se scoala la ora 3 noaptea sa faca pipi si Stefan o ia la joaca apoi. Stefan ar fi bucuros sa-i spunem ca are voie sa coboare la ea sa se joace dimineata si sa o ajute cu diverse chestii, ar fi chiar mandru de increderea oferita dar inca nu cred ca e momentul.

Mergi la inceput