Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

bravo,dragaica !
fac si eu o paturica,defapt mai am sa fac 3-4 randuri si o inchei deja,si sa o spal ,apoi fac foto.


am terminat zugraveala azi dimineata !
a tinut de luni pana azi sambata. cate o camera pe zi,plus tavane indreptate,racaite,astupate crapaturile ,puse lustre noi ,pus lemn pe hol pana la jumate ca e unde pictau rau copiii si eu mereu spalam peretii .
mai avem balconul,dar acolo e un pic de dat cu pensula doi stalpi,ca in rest e gresie,faianta si geamuri.
dar e mobila si acolo,comoda ,dulap,raft...mai mult e de scos,de aruncat jucarii ,de rearanjat.
casa e curatata,asa de suprafata,adica sa nu mai fie praf.
dar curatenia si aranjatul mobilei la loc..nu stiu cat va dura!
asta e mai greu ca zugraveala



28+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

pe voi va influenteaza vremea de afara in special cand e presiunea scazuta?

ca eu in aceste conditii am burtica tare si cam contractata!

Anca +29s IRINA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

http://www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

buna seara fete dragi

al meu bebe cotrobaie nu stiu ce pe jos ii simt manutele, piciorusele pe acolo, nu stiu ce face..dar m-am ridicat sa merg la masa si cand ma ridic burtica e tare si ma si durea...cand m-am asezat in pat am simtit ca e de fapt bebe acolo si cauta nu stiu ce...

sper sa nu coboare mai mult sotul deja e cu gura pe mine ca azi prea m-am ridicat...trebuie sa fiu ascultatoare, ca dupa ma cearta daca bebe nu mai asteapta

dar cand simtim ca a coborat bebe? adica asta nu inseamna ca e mai jos nu?

Bulina 34+ cu poznas

AMR 6- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Va plangeti de kg luate, si eu am luat 13 si nu am ca voi 2 bebe, cate despre unflat -la mine degetele ,a fost sotul nevoit sa-mi taie verigheta cu un clestisor ca nu mai puteam de durere.

saptamana 31 Ducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

buna seara fete dragi

al meu bebe cotrobaie nu stiu ce pe jos ii simt manutele, piciorusele pe acolo, nu stiu ce face..dar m-am ridicat sa merg la masa si cand ma ridic burtica e tare si ma si durea...cand m-am asezat in pat am simtit ca e de fapt bebe acolo si cauta nu stiu ce...

sper sa nu coboare mai mult sotul deja e cu gura pe mine ca azi prea m-am ridicat...trebuie sa fiu ascultatoare, ca dupa ma cearta daca bebe nu mai asteapta

dar cand simtim ca a coborat bebe? adica asta nu inseamna ca e mai jos nu?

Bulina 34+ cu poznas

AMR 6- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!



cauta si el drumul spre iesire!

sa stie omuletl pe unde ii e drumul, a mea e pe sub coaste pe vezica si ficat!

Anca +29s IRINA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

http://www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

eu am cam intrat in panica burtica e tare si nu inteleg de ce il simt asa jos pe bebe, chiar deasupra osului pubian...

fetelor care mai aveti un bebe, asta inseamna ca e bebe jos de tot ? ar fi cazul sa sun doctorul?

daca stau cuminte in pat in continuare si nu ma mai misc, nu cum am facut zilele astea, oare fac sa fie iar bine?

offf, m-au luat toate caldurile

Bulina 34+ cu poznas

AMR 6- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

eu am cam intrat in panica burtica e tare si nu inteleg de ce il simt asa jos pe bebe, chiar deasupra osului pubian...

fetelor care mai aveti un bebe, asta inseamna ca e bebe jos de tot ? ar fi cazul sa sun doctorul?

daca stau cuminte in pat in continuare si nu ma mai misc, nu cum am facut zilele astea, oare fac sa fie iar bine?

offf, m-au luat toate caldurile

Bulina 34+ cu poznas

AMR 6- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!


Si eu de aseara am aceleasi simptom...bebe este chiar deasupra osului pubian si foreaza adanc acolo, plus ca o vecina mi-a zis ca mi-a cam coborat burta .
Ma dor toate oasele... dintre picioare, de la maini de la spate de la bazin, nu-mi gasesc starea...nici in pat, nici pe scaun, iar in picioare zici ca ma trage ceva de "fofo"... Sper sa mai stea cumintel acolo macar 3 sapt.



***************************************************
Elena, 34+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

AMR: 5-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

racusor daca nu ai si alte simptome e ok. sora mea mi-a zis ca de acum o sa simt ca si cand il scap dinauntru..intelegi tu..relax si stai la pat

matusa, cum ti-a rupt vergheta??!! eu la un moemnt dat am scos-o si acum 2 saptamani am pus-o la loc..cred ca o scot de tot

am fost la baby expo..vai ce de lume..sunt rupta...dar am gasit si noi patut..sper sa il iau maine daca nu il vinde..daca nu, dau comanda nu e tragedie

carmen bafta la amenajare

anca eu la luna plina sunt tare senssibila

----------------------------------------------
my somebody....

33+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

asa ma dor si pe mine oasele de la fofo cand ma ridic...

acuma stau frumusel in pat pe stanga si il simt mai pe la buric...off...nu ma mai ridic pana in saptamana 37 din pat

burtica tot cam taricica, dar o sa iau acum pastila...sa vedem

mai am 10 zile pana la urmatorul control...lipita de pat stau

Bulina 34+ cu poznas

AMR 6- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Racusor, si eu am mai patit asa. Il simteam foarte, foarte jos, de zici ca vroia sa iasa. Apoi, de nebuna, aveam impresia ca simt ceva intre picioare. Imi era frica sa nu iasa. Dar cica doar se foieste, e curios de peisaj...

Cristina 32+ cu

Mergi la inceput