Pufuleti cu colacei ian-feb 2010 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

Suntem bine, papam, crestem, am mult de recuperat, am avut nevoie de o perioada de reculegere, fara prea mult net... si I'm back.

Am o intrebare, CRIS.DOGAREL, CRISTIES, si fetele care au facut pasaport,am o urgenta, trebuie pasaport lui Tudor pana pe 7, cand plecam in germania (in vizita doar din pacate),
am citit pe pagina de la pasapoarte si am vazut ca sunt 2 posib:
pasap normal 10 zile
pasap temporar in 3 zile

Sa inteleg ca s-a scos optiunea de pasaport la urgenta cu eliberare in aceeasi zi?

Stie cineva mai multe? Ce sa fac sa am pasaportul in 6 zile?

Saru' mana!

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot


eu stiam ca exista si urgenta. daca nu, fa-i temporar. la asta nu trebuie mers cu el, doar poza, dar dai banii de 2 ori. cel mai sigur, luni suna la ei si cere lamuriri inainte de a pleca de acasa.
germania?? suuuper. cu avion? noi vrem cu masina, 2 saptamani, pe indelete, austria si germa, in august.

uelcom bec. ce a reiesit la reculegere?

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

Suntem bine, papam, crestem, am mult de recuperat, am avut nevoie de o perioada de reculegere, fara prea mult net... si I'm back.

Am o intrebare, CRIS.DOGAREL, CRISTIES, si fetele care au facut pasaport,am o urgenta, trebuie pasaport lui Tudor pana pe 7, cand plecam in germania (in vizita doar din pacate),
am citit pe pagina de la pasapoarte si am vazut ca sunt 2 posib:
pasap normal 10 zile
pasap temporar in 3 zile

Sa inteleg ca s-a scos optiunea de pasaport la urgenta cu eliberare in aceeasi zi?

Stie cineva mai multe? Ce sa fac sa am pasaportul in 6 zile?

Saru' mana!

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot


eu stiam ca exista si urgenta. daca nu, fa-i temporar. la asta nu trebuie mers cu el, doar poza, dar dai banii de 2 ori. cel mai sigur, luni suna la ei si cere lamuriri inainte de a pleca de acasa.
germania?? suuuper. cu avion? noi vrem cu masina, 2 saptamani, pe indelete, austria si germa, in august.

uelcom bec. ce a reiesit la reculegere?

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra



multumesc!
germania, cu masina, 7 zile pe-ndelete

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

a reiesit de bine... sunt fericita cu tudor si cel mai frumos este ca ma va tine toata viata!

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

CRISTIES cu gustareala...nu am mai avut alimente pretabile la masa, k ii dadeam fruct/leguma proaspata la limbacit. deci am ramas cu o limba pe mar,una pe para, una pe avocado si 2 pe cireasha.stand by acum. si noi avem scutec aproape uscat dimi la 6, dar se umple de numa pana pe la 10

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

m-am invrednicit sa pun poze, in sfarsit. la semnatura, album MAI 2010.
e si un filmuletz.

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Hellooooo!!!

Ce fac fetele? Vad ca si Andre_lina si Cris.dogarel carora le duceam dorul au aparut bine dispuse. Sa tot citesti

Felicitari pentru 24 de ore perfecte!

Andre_lina chiar nu stiu cum e cu urgentele dar ma bucur ca plecati la plimbare. Despre ce reculegere e vorba?

Bine a revenit si Haircut!. Roco spunea ca au aceeasi problema si ca au trecut pe soia. Ea n-a mai intrat de mult dar poate o gasesti cu pm. Pupici si la multe lunite Maiei!

Noi am fost la Auchan titan ca am avut treaba la reprezentata masinii si e plin de jucarii lamaze. Tre' sa intru pe site sa vad ce si cum dar nu cred ca sunt mult mai scumpe (omida era 60 de lei).

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili...

sa nu-mi scadeti nota la purtare...dar n-am mai prea stat pe net....dar nici altceva nu stiu ce sa va zic c-am facut...

noi ..la fel...acelasi regim....noaptea din 2 in 2..pampers full dimi...

mai nou am inceput sa achizitionez material didactic pt diversificare..am luat...u n aburitor tefal vita cuisine... si un blender gorenje...si cu mixer..razatoare..tocator..cam scvumputze..dar...e si pt noi. mai trebe unstorcator si scaun si gata.

nu mai vreau sa zic nik..DAR.. tre sa modific semnatura....nu tin niciun regim....dar am incercat sa elimin dulciurile si fainoasele...
a foost faza tare dimi...ma pun pe cantar 66.0....i-am zis k e dereglat...m-am mai pus o data...in fine..e de bine...

azi am un botez si tre sa ma duc,,,stam 2 ore...k de ..plodaraia ramane acasa...
acusik licentza....cam full..
incerc sa-mi fac abonam de intern mobil pt lapt meu..de poseta si...cat doarme jiji afara...doamna va scoate jucaria si va ..comunik...o sa zik lumea ca-s nebuna...dar...de mult nu =mi mai pasa mie de lume...

mai citesc cat adoarme jiji...of cred ca da cineva gaura cu bormasina k morrrrrr





Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Buna, dragelor. Raportam noapte alba cu urlete, partzuri, maraieli, etc. A dormit de la 3 dim pana la 6 , atat. Sunt cheauna rau de tot, tati e cu paul in prima lui excursie( a lui paul! ), am inteles ca e fericit , ma bucur nespus, astepta de mult excursia.

Va pup, sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

CRIS, m-a impresionat Ana ce frumusica e, iar mezina e ghidusa foc, dulcica, iti vine sa-i papi copanelele alea pufoase!!!! Ce cumintica a fost Ema, bravo! Sper sa ii calce pe urme si Daniel, stii ca noi ne tinem scai dupa voi mereu, nu? Atunci astept sa se intample minunea. Vad ca vorbiti de pasapoarte, vacanteeee, ah, AMR si la noi 2 luni si plecam in concediu, uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

am luat in sfarsit tefalul vitacuisine... gasit la ocazie pe net.. ma uit la el si frunzaresc manualul si cartea de retete ... tre' sa cumpar alimente pt a face la asta.. si mama care e bucatareasa iscusita se simte amenintata de ozn-ul argintiu,,,

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput