Pufuleti cu colacei de ian-feb 2010 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Dulcineea, chiar daca nu poti merge in seara asta la doctor trimite sotul la farmacie sa-ti ia smecta si saruri de rehidratare.
Retin ca tu ai zis intr-un capitol pe care il recuperam si nu am mai raspuns ca bebe nu inghite ce-i dai cu lingurita, fa amestecul in seringa si da-i cu seringa (ii tii gurita dupa ce ii pui sau mai e o varianta cu atingerea cerului gurii ca se declanseaza reflexul suptului). Neaparat saruri de rehidratare cu bibe si pus cat mai des la san.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

cristies m-ai omorat cu cinabona aia Am facut balta pe birou Arunca si spre mine pls o locatie de unde pot lua bunatatea aia


Editez ca sa-ti spun ca am votat in fiecare zi gargaritzu si astept cu nerabdare sa vad ce pozici poznase mai pui




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

cristies m-ai omorat cu cinabona aia Am facut balta pe birou Arunca si spre mine pls o locatie de unde pot lua bunatatea aia




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


La sun plaza e una. Daca mergi mai ia pe cineva sa incercati mai multe ca sunt ...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Alexutza, vroiam sa zic ca-mi place de baiatul tau (dupa baiatul meu)... imi aminteste de mocutza baietelului meu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Pozici proaspete cu noi aici
Si aici cateva poze cu pasarile din Cismigiu




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Nikole, alexutza

cristies ms pt explicatie1

Fetele care ati facut vaccinul de 4 luni....pot sa-i fac baie? Am uitat sa intreb doctora, am zis ca pot sa sar o zi de baita dar bag de seama ca ea asteapta.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna seara fetele cochetele!

Sper ca nu m-ati dat disparuta, sunt pe la capitolul 66!

N-am apucat sa citesc nimic din urma (decat astea 2 pagini) si sunt rupta de somn, asa ca ma bag la culcare, am intrat doar sa va salut dupa ce am terminat de robotit...

O noapte faina va doresc!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 6 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Salut!

Azi am avut o zi super :

1- intalnirea cu Lorex si Iuria. Stiti pozele lor ... sigur nu-s trucate (realitatea e si mai), in plus nici nu zici ca Lorex a nascut, ca ar fi fost daca n-ar fi dovada poza cu bobitza desenata.
so, am facut si noi intalnire ce numai voi la Bucuresti? si vor mai fi si altele...sper
Lorex de complimente, dar si Iuria e cumintzica tare si ce bine se intelege cu Anastasia, ce mai radeau si gangureau una la alta... of , iti venea sa le mananci
2- dupa intalnire ne-am oprit nitzel la shopping, ne-am luat si noi ochelari de soare sa fim smechere ca garga, cine intereseaza la Z cu 12 lei, doua tricouri frumushele de la fox , si ca tot m-ati innebunit cu jucariile pe aici de aproape "salivam" i-am luat www.kskids.com/new3/KksProductDetail.php?product_id=221" target="_blank">omidutza pe care am dat 40 ron cam cat e si pe site-ul lor
si 3 - de cand am ajuns acasa din oras Anastasia a fost numai un zambet, avea o veselie in ea... i-a priit plimbarica de azi

La Miniblu am vazut jucarii Lamaze, k's kids, si multe altele si pretzurile sunt comparabile cu cele de pe site-uri, dar cel putzin aici le vezi, mie imi mai plac si jucariile Bertoni care sunt in carre4 si au pretzuri ok si sunt de calitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Nikole, alexutza

cristies ms pt explicatie1

Fetele care ati facut vaccinul de 4 luni....pot sa-i fac baie? Am uitat sa intreb doctora, am zis ca pot sa sar o zi de baita dar bag de seama ca ea asteapta.

Mirela fericita de Mara Ioana


oricum raspunsul e depasit dar fiindca exista riscul sa faca febra eu am evitat sa-i fac baitza dupa vaccin. asa de tarziu va baitzi voi, dupa 23?
La multe lunitze Mara!

La multe lunitze Dragos, Dominik, Sebi si George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Incredibil, am facut capitolul nou si m-am dus pana la bucatarie sa arunc ambalajul de la inghetata si pana m-am intors, capitolul trecut era subiect inchis, n-am avut cum sa pun linkul spre capitolul nou. Absolut incredibil...

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)




harnici moderatori
chiar ma gandeam ca ai uitat si ma pregateam sa-mi incerc priceperea


sorry ca plange Irinuca, trimitem de la Iasi si sa ia in greutate saptamana asta cat sa stea mami linishtita.

Mergi la inceput