Fiv la Cluj 36

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

fetelor ...la multi ani tuturor copiilor sa creasca mari si cuminti sa fie fericiti si sa nu duca lipsa de nimic

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

Alina-eu am fost pregatita sa fac fiv din aprilie(psihic of course), dar dr.a decis sa imi faca inainte de fiv inca 2 IA;trebuia luna asta sa fac prima IA, dar din cauza unor chisturi , s-a amanat.Asa ca...astept.
In alta ordine de idei...
La multi ani!tuturor de ziua copiilor.

Corina,in curand o fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

salutare...
am aparut si eu
georgicule d zeu sa ti ajute!
alinutahu sper sa vi prima cu doua liniute sa ne descretesti fruntile, sa ne bucuram impreuna..
uratica ce ai mai facut? a ajuns grasu'? ti a trecut raceala?
corivio bafta la ia!
cristina multumesc de cafeluta
fetelor eu nu prea am nouati, astept sa termin sesiunea sa plec in franta, astept prima zi de cm sa dau startul
azi sunt prin casa , am un morman de haine de calcat
aici ploua nonstop, f urat , dar ascult muzica si astept o prietena la mine , deci ne facem ziua placuta..
value="http://www.youtube.com/v/DENeqMZoVcA"

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

brunadria ....cum merg examenele ?

corivio ...din pacate asta este ,,blestemul,, trat cu tot felul de hormoni

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinutahu

brunadria ....cum merg examenele ?
corivio ...din pacate asta este ,,blestemul,, trat cu tot felul de hormoni

buburneak

duminica am avut primul examen , urmatorul sambata, e ok , mult de invatat dar trece ..


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

brunadria ...iti doresc si in continuare succes si sa fi cat de curand o mamica fericita

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

buna fetele
eu nu am mai scris demult pe aici dar v-am mai citit , eu am 4 IA facute la cluj cu dr micu , niciuna reusita iar acum sunt in febra fiv-ului dar nu la cluj
georgi tu in a cata zi de stimulare ai avut foliculi de 12 si endo de 8,5 ?
eu am avut vreo 7 foliculi pe fiecare ovar, cel mai mare de 12mm si endo de 7 in a 7 zi de stimulare iar dupa inca 3 zile nu prea au crescut , doar 15 cel mai mare in z 10 de stim. si doar acum mi-a marit doza de puregon de la 225 la 275 desi eu simteam ca trebuia sa o maresc din z 7 ,deci deja sunt disperata daca mai cresc sau ratez din prima fivul..dar eu nu prea aveam in ultimele zile "miscari "prin burtica, tu zici ca ai deci la tine lucreaza, iti doresc succes la fivul asta ,sa fie ultimul
pup toate fetele si asteptam vesti bune de la cele care asteapta rez.

"intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

Citat:
citat din mesajul lui iaura21

buna fetele
eu nu am mai scris demult pe aici dar v-am mai citit , eu am 4 IA facute la cluj cu dr micu , niciuna reusita iar acum sunt in febra fiv-ului dar nu la cluj
georgi tu in a cata zi de stimulare ai avut foliculi de 12 si endo de 8,5 ?
eu am avut vreo 7 foliculi pe fiecare ovar, cel mai mare de 12mm si endo de 7 in a 7 zi de stimulare iar dupa inca 3 zile nu prea au crescut , doar 15 cel mai mare in z 10 de stim. si doar acum mi-a marit doza de puregon de la 225 la 275 desi eu simteam ca trebuia sa o maresc din z 7 ,deci deja sunt disperata daca mai cresc sau ratez din prima fivul..dar eu nu prea aveam in ultimele zile "miscari "prin burtica, tu zici ca ai deci la tine lucreaza, iti doresc succes la fivul asta ,sa fie ultimul
pup toate fetele si asteptam vesti bune de la cele care asteapta rez.

"intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"
buna ...nu fi disperata ci crede in sansa ta de reusita....unde faci FIV-ul ?

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

a ...vroiam sa va intreb voi cum numarati zilele dupa IA ...prima zi este ziua propriuzisa in care sa facut IA sau ziua urmatoare dupa IA este prima zi ?

numar ,numar si tot nu ies la capat ....offf e foarte greu

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

vai cand citesc pe ici pe colo si majoritatea fetelor scriu ca au fact 2,3 ,4 IA -uri si urmeaza urmatoare ma intreb eu pe mine ...oare eu o sa reusesc din prima ?sau o sa fiu eu asa de norocoasa ?

buburneak

Mergi la inceput