Licurici de ianuarie-februarie 2009 (106)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Patricia,tin pumnii sa fie bine.

Noi marti pe 1iunie plecam la Tm.La 5,30 trebuie sa fim la kogalniceanu,deci vom pleca de acasa probabil pe la 5 fara ceva.Asa k voi trezi copilul in creierii noptii,pe la 4dim.Sper sa ne descurcam.
Va pupam si va dorim o zi minunata.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Bazar general

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Leditia, mult noroc la Timisoara! Iti urmaresc din umbra povestea si tare imi place sa-l admir pe micul David in poze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Bafta multa Ledi

Fetelor la 16.30 am programare, sa imi tineti pumnii

Mami puiutului Vlad Mihai si bebe mic de 7+

Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Bebelusi, si eu cred ca nu e nimic. Eu am avut o mica sangerare maronie, dar eram prin saptamana 27. Doctorul nici macar nu a considerat necesar sa ma vada...

Ledi, imi pare bine ca v-ati hotarat sa mergeti la Tm, tin pumnii sa va descurcati!

Rox, poti sa razi tu ca ai scapat de tambalau...

Crisppy, ce bine ca a iesit negativ si testul asta. Baltile chiar nu conteaza!

Aresa, nu stiu ce sa zic cu tunsul, ca imi pare mie rau de carliontii crocodilului, zau asa! Transpira si Carla ingrozitor la cap, eu doar de-aia as tunde-o.

Pyc, felicitari pentru vorbaretul mic!

Miere, 15cm!!!! Si ce-ati facut, l-ati omorat banuiesc?! Asteptam poze cu noul look al lui A.(bine, si o poza cu paianjenul era interesanta dar nu cred ca ti-a ars de-asa ceva).

Anuc, sper sa va simtiti bine la munte!

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Bafta multa Ledi va tin pumnii

Si tie Patri sa vii cu vesi bune

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aresa spune:

Ledi multa bafta la Tm! ..si calatorie usoara!

Bebelusi pumnii stransi !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

CATEVA POZE NOI CU VLAD

Mami puiutului Vlad Mihai si bebe mic de 7+

Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

L-a omorat Lucian cu un papuc, ca eu eram impietrita, nici el nu se astepta sa fie asa de mare si initial luase un pantof de al lui Aidan, haha, paianjenul era mai mare decat pantoful lui Aidan, a fost un moment tare comic. sper sa nu aiba babies la noi in casa, arata really scary!

Am tot vrut sa iti spun ca am admirat-o pe Carla, maiculita nu v-a fost frica sa o duceti pe stancile alea? Eu sunt mai chicken asa...nu as fi avut curaj, sunt ca in povestea aia cu drobul de sare in ceea ce priveste unele chestii de safety:))Imi place ca este foarte cooperanta, pai unul din motivele pt care nu as avea curaj sa fac asa ceva cu A. este ca se zbate, se misca...cand am calatorit cu avionul acum, cu greu l-am tinut nemiscat in timpul decolarii si aterizarii, facea ce facea si ajungea la picioarele mele, de aia am zis ca nu mai calatoresc cu el fara sa aiba loc si fara scaun potrivit pt el.

Ceea ce imi aduce aminte...bafta Ledi la Timisoara. Calatoriti cu avionul asa este? Sa ii dai ceva sa bea lui David la decolare si aterizare, ca li se infunda urechile si ii dor. Poti sa iei la tine snacks, mancare pt bebe, formula, tb sa le pui separat intr-o geanta.Daca vrei mai multe amanunte despre calatoria cu avionul cu un copil mic, deschisese Porumbita un subiect. si ar fi bine sa ai niste jucarii/carticele noi pe care David nu le-a mai vazut, sa i le dai in avion. Poti sa iei caruciorul cu tine pana la poarta avionului, ti-l dau ei la aterizare, e foarte folositor mai ales dc vei calatori singura cu David. Cand treci de cordonul de securitate, pui intai caruciorul pe banda, apoi restul de bagaje, cand il iei, il iei primul, pui copilul in carut si te ocupi de celelalte bagaje.
Vezi ca s-ar putea sa fie posibil ca sotul tau sa obtina un permis special si sa mearga cu voi pana la poarta de imbarcare, noi am reusit sa facem asta si a fost foarte bine. Bafta multa!ti-am facut capul calendar, cred

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Ledi, ce veste buna!! Sa dea Dumnezeu sa veniti cu vesti mai bune de acolo, cel putin legat de medicamentele alea scumpe de ma iau fiori cand citesc... Poate il poti imbraca pe Davidut usor, in somn si asa nu-i mai dai programul peste cap..
Bebelusi, si eu am avut tot pete maronii in sarcina, prin luna a 8-a, dar nici drul meu nu s-a alarmat, mi-a recomandat odihna la pat in ziua respectiva si atat. Sora ta nu poate sta cu Vladutu cat mergi tu la dr?
Noi am fost la dr no. 2, care a si observat cele 4 maseute care impung cu tupeu in gingiute...banuiam si eu, ca nu prea a dormit azi-noapte, dar nu ma lasa sa le vad deloc..abia la dr le-am vazut si eu
Ne-a recomandat sa luam Colostru cu probiotice, dar am vazut ca e destul de scump si ala...in jur de 144 de lei...cica pt flora intestinala, si o sa-l si ingrase un pic..
La 1 an si 4 luni raportam:9,600 kg, 76,5 cm. Cam slabut, dar merge...niciodata n-a fost gras...Si acum, vesnica mea intrebare: da cineva mai putin?
Legat de testiculul necoborat, a zis ca pe la 1 an jumate sa-i facem mai intai un ecograf si, in functie de unde e localizat, ii da tratament sau operatie...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Mai, mai ce sugubetz si jucaus e Vladut

Patri dar numai 6 foto? Promiti ca pui mai multe dupa ce te linisteti?

burtica

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput