"Abdomen extra-plat (26)"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Moana,cu mancarea eu nu-s in masura sa-ti spun daca e ok ce ai mancat...ca io-s model stricat cu mancarea...dar altceva voiam sa te intreb...tu sigur esti romanca?1.82 spui?sigur nu esti olandeza?Ca eu numa de peste 1.80 ma impiedic pe aici si/mi vine rau de nervi...ptr. ca-s mica de statura si arat exact ca un popusoi pe linga ele.sincer...iti invidiez inaltimea...nu-mi dai si mie vreo 5cm?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

cu mare placere Elena. stiu exact cum e ca si io patesc la fel. sunt inca sunci de ars, crede-ma.
Moana, repede sa zic ca pranzul e prea departe de MD. as manca Pranzul pe la 12.30 dupa programul tau si snack intre. apoi cina un pic mai devreme ideal, macar pe la 19.00 si snack intre P& C. la MD as adauga si niste seminte diverse.
Gustare 1: doar un ou si cateva linguri branza proaspata
Pranz: un pranz mai satios, as scoate telemeaua/ sau as alega branza f slaba peste un bol de salata cu ulei de masline, etc, in plus inca o felie wassa
G2: prea mule fructe doar 2/zi
cate kg ai?
io prestez sport si daca imi vine chiar sunt acu' in prima zi si tot ma duc acusica. pa

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Deci cand stau si eu la calculator...nu sunteti voi...mare pacat...ca am limbarita.Cand incepe eurovizionul/adica la ce ora?ca fii-miu ala mic e in delir cu sha-la-li-ul lui...limba lor moama...cand l-am auzit prima oara pe mario vorbind cu ma-sa am zis ca are pioneze-n gura si le plimba de colo colo sa nu-l intepe...asa limba fistichie nu se exista.Si uite ca si cupilu meu parleste tot cu pioneze-n gura.Ala mare bien sur e cu melodia nemtilor...cred ca mai mult ai place fetisoara ce-o canta...eu astept romania ca o patrioata ce sunt...iar tata zmeilor...pe oricare dameza cu cracii lungi!Nu conteaza ce si cum canta...cracii lungi si atat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

(Ema greu am mai dus-o cu inaltimea asta pana m-am obisnuit. Cred ca pot alcatui o colectie din poreclele primite in copilarie. Oricum, acum sunt multe persoane si in Romania foarte inalte asa ca m-am obisnuit.)

Emaaimee, am 82 kg, ultimele 10 captusite in ultimii 2 ani. La doi ani dupa ce am nascut eram ca inainte. Dar, au inceput sa se puna apoi kg dupa kg.
Spui ca sunt prea multe fructe? Dar mi-e fooooame si astea par cele mai inofensive.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Moana,fructele au mult zahar...in diete se recomanda doar un fruct pe zi.In ro or fi si inalte...dar aici sunt toate...inalte si zdravene..ciolanoase adica...io nu stiu ce i-o fi trebuit lu barbata-meu o piticoanta ca mine...cica sunt tare-n gura...de asta i-a placut de mine....o zis ca femeie cu pliscu mai ascutit ca al meu no vazut in viata lui.Mica si rea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

am terminat, mananc si fug la dush.
si eu acum un an pe 24 apr aveam 80-82kg. stiu cum e.
Moana, am uitat sa zic de cina: ai consistenta ceva peste cu legume, proteine cu legume fierte, paste integrale/ orez/ un cartof , o manuta& salata cu ulei.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui moana

Sa va spun ce am mancat eu astazi si voi imi spuneti daca am gresit undeva:

MD (ora 6) - un pahar de apa cu lamaie, o cafea fara zahar, un castron cu cartoane (cereale doar turtite si fara niciun adaos), stafide si lapte.

Gustare (ora 11.30) - 2 castraveti, o rosie, 2 oua fierte si branza dulce de vaca.

Gustare (ora 15) - 3 caise, 1 mar, jumate de portocala, 20 capsuni.

Pranz (ora 17) - supa crema de legume, jumate felie telemea, 2 crantanele (Wassa.

Seara (ora 20) - 5 caise, 1 banana, 1 pahar apa cu lamaie.

Circa 2 litri de apa peste zi.

(De mentionat, am 182 cm.)

P.S. Mai adaug 2 sedinte de Leg Magic, a cate 2 min. fiecare si periaj uscat de dimineata.


1. sport prea putin:-)
2. pranzul prea departe de md
3. prea multe fructe !!- in dieta doar 1 maxim 2 si acelea mai light
4. proteinele tin mai mult timp de foame deci mananca ce ai mancat la gustarea de la ora 15 la md
5. gustari prea mari! gustarea trebuie sa intre intr-un pumn:-)
6. sfatul meu: mic dejun : 2 oua cu legume(rosii,castraveti, ardei si doi crackers, gustare 1 iaurt, pranz: conserva de ton bucati fara adaosuri de sosuri cu legume(asortate de tine nu din conserva) sau gratar/friptura din carne slaba si salata asortata (sau legume sub capac, gustare 1 fruct, cina: similar cu masa de pranz sau o supa crema cu 1 crackers...apa intre cat mai multa si portiile sa fie decente nu in farfurii mari


devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

culcat cupil, periat, dushat, gomajuit, mascat, etc.
curat oja, n-am avut timp de ojat. trebuie sa ma vopsesc si sa ma tund. iar sambata ma duc la control la ochi, baba isi ia alti ochelari sa vada mai bine.
sa ziceti daca va place sau vi se pare ca are corp barbatesc:
http://uk.eurosport.yahoo.com/26052010/58/french-open-venus-ramps-style-paris.html
am vrut sa descarc pozele de pe tel, dar imi trebuie CD cu progr telefonului, ca am rebutat laptopul. nu ma mai duc jos ca-s cocotata in pat.
am pus alarma, sotul mi-e plecat la cursuri 2 zile, mi-e urat sa dorm singura. o sa ma scol devreme. ma culc, noapte buna.
wow, vine weekend-ul, yuppie.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

emaaimee, in prima faza nici nu stiam la ce ma uit...
e cam nasoala...mi se pare mare si nefeminina.

moana, prea multe fructe pt cineva care incearca sa slabeasca iar mesele sint prea distantzate intre ele...de la 6 pina la 11.30 sint 5.30 ore
ideal, maxim 3 ore intre mese/ gustari

iar sportul... nu e. baga mai mare si mai tare, ca nu merge cu fente de 2 minute

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Salt water is the cure for everything: sweat, tears or the ocean.

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Buna dimineata

dormit 4 ore...maine dorm pana la pranz!!!!

emaaimee- voi aveti ritual la culcare? al meu este capos ca "masa" si are un adevarat ritual din care nu vrea sa iasa


revin mai tarziu

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput