Gasca de Constanta *114*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

offff mititelul de el, Mariana sanatate multa lui Ionut, succes la Sibiu si drum bun!
am citit putin pe blogul tau de la semnatura si m-am uitat la pozele cu Ionut - e un scump Doamne-ajuta!

cred ca fiecare mama se gandeste ca nu face destul pentru copilul ei si se uita la alte mame care par calme si stapane pe situatie...eu cateodata simt ca ma ia cu criza de nervi inainte sa iesim pe strada...cei mici nu vor sa fie imbracati, alearga prin casa, hainele sunt calcate/necalcate, eu transpir si nici n-am imbracat macar un copil, fiecare cu rucsacul lui, cu apa lui...cu jucariile lui, ia-le si de schimb si ceva gros ca poate vine geru', mai vor ceva dulce, ceva sarat, mai vor desene sau sa stea pe tron...sau exact in minutul cand iesim pe usa miroase a kk din pampersu lu ala micu, daca e si sotz cu noi ma mai intreaba si el ceva de nu's ce haina...sau de un blug, dar cand iese cu noi am noroc ca-i impachetez si-i trimit pe toti 3 jos sa ma astepte, casa-i vraiste, haine, pantofi, jucarii ...eu ma imbrac mai ceva ca la armata, ma dau cu ruj si ies cu naduf din apartament...in scara blocului e o oglinda si ma asez cat de cat, apoi stau pe banca de la scara si ma linistesc 5 minute, ajung zensi plecam pe unde avem treaba in aceiasi harmalaie si voie buna...
si zau ca ma apuca nebuneala cand vedeam cate o mamica eleganta, machiata, uscata, nu mai zic de coafata ca se plimba cu copilul la pas, ala micu e cuminte, curat, nu tipa, nu alearga de bezmetic...ma gandesc ca eu gresesc undeva de nu suntem si noi asa
ca eu am si problema asta, ai mei o ia care incotro, se aseaza pe jos, se murdaresc,...nu asculta cand le zic cate ceva,se incaiera pe ceva.. eheeeeee...multe de spus
am si eu un of mare si trebuia sa-l vars aici... oricum acum ca a venit caldura m-am usurat considerabil cu pregatirile de iesit

la voi cum e????astept impresii...

Ada, e ca varsta intre ai mei... nu vii azi la intalnire...si al meu e capos, cred ca asa sunt baietii

uuuu, ce m-am intins, ma duc sa pregatesc excursia din dupa-amiaza asta...ne vedem la peste 1 ora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui mery_anna

Noi din nou cu Ionut la spital...de data asta la infectioase...suntem de luni...am avut de toate:diaree,voma,crampe ingrozitoare...acum suntem bine,maine poate plecam acasa sa incercam sa plecam spre Sibiu.Ce viata avem!bietul meu copil...sunt suparata...am cumparat tot,nimic nu are spitalul,doar personal neputincios in fata situatiei!

Ma bucur sa vad ca va intalniti si va jucati impreuna,va admir cate faceti pentru copiii vostri,eu parca nu reusesc sa fac mai mult...
Sa aveti o zi frumoasa!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mery stiu ca deja te gandesti la ce trebuie sa faci in continuare...multa putere.

Distractie plavuta la intalnirea de azi...daca nu aveam mandra scancita din motive de prima masea eram acolo si noi.
Marti fac vaccinurile(de 1 an ale Isabellei) si miercuri plecam la B la control la oftalmologie cu Bogdi.


Participam la concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=&folder=I%20Love%20DC" target="_blank">dod-1 dod-2




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
Distractie plavuta la intalnirea de azi...daca nu aveam mandra scancita din motive de prima masea eram acolo si noi.


pai sa stiti ca data viitoare punem absente ...am cazut de acord (noi patru ) ca urmatoarea intalnire sa fie in Mamaia...pe saptamana viitoare

raport de la intalneala: am stat la o barfa ca fetele, cafea, soare...am observat ca Nana a mea a facut o pasiune pentru Luca al Alinei (Lulu) sau invers...acum ma gandesc ca am putea sa fim cuscre , ne-am intins pana la ora 21 si un pic ....

Lee Ann fetele tale erau si ele cu bunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Sa raportez si eu ...
Luca chiar a facut o pasiune ptr Tiana, cum a intrat in casa tasu' a inceput sa ii povesteasca de "prietena mea Diana" (asa a retinut el, Diana in loc de Tiana), si a povestit cu lux de amanunte ca s-au tinut de manuta, ca fetitza i-a dat seminte, dar si ca s-au batut, dar el nu se supara....Si ca e prietena lui si vrea sa o pupe,sa plekam la ea ....

Cuscro, taci ca e de bine....ce ne-om mai tine noi de barfe, in loc sa ingrijim nepoteii la ce babe senile vom fii!!



Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

Cuscro, taci ca e de bine....ce ne-om mai tine noi de barfe, in loc sa ingrijim nepoteii la ce babe senile vom fii!!



hihihi...si atunci o sa scriem la "gasca pensionarelor de constanta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LeeAnn spune:

Neatza!
Mi-e oarecum sa va spun, dar eu credeam ca azi ne intalnim.Ieri oricum aveam multa treaba, am alergat pana seara la 8.
Asa ca v-am ratat.. bine macar ca le-a dus maica-mea ieri.
Daca stabilim din timp pt sapt. viitoare, ajungem si noi in Mamaia.Sper.
Sa aveti o zi perfecta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui LeeAnn

Neatza!
Mi-e oarecum sa va spun, dar eu credeam ca azi ne intalnim.Ieri oricum aveam multa treaba, am alergat pana seara la 8.
Asa ca v-am ratat.. bine macar ca le-a dus maica-mea ieri.
Daca stabilim din timp pt sapt. viitoare, ajungem si noi in Mamaia.Sper.
Sa aveti o zi perfecta.

Liana, Ursuletul si Veveritzoiul din dotare


Pacat ca ai ratat intalnirea...a fost fain tare...ni se lipisera fundurile de bancute(eu de pe la ora 16 si un pic venisem). Daca n-am avut inca ocazia sa te cunosc, am avut insa placerea sa-ti admir printesele, una mai frumoasa ca cealalta... si asa ...diafane in comportament.....si au niste ochi superbi migdalati

DanaAlex, sentimentele descrise de tine le-am avut si eu cat am stat cu fetele acasa, perioada in care imi doream ca tot ce tine de educatia si comportamentul lor sa fie impecabil. Odata inceput serviciul m-am mai relaxat in privinta lor(n-aveam incotro). Acum ma surprind chiar ca ignor lucruri care altadata erau de neconceput ..... Oricum este adevarata zicala: ,, cei 7 ani de acasa,,.

merry-anna- imi pare tare rau pentru Ionut...Sanatate multa! Problemele care le are acum sunt in urma unei enteroviroze sau a problemelor mai vechi ale lui?

Dodo-pui-te asteptam cu drag...om fi noi in stare, atatea mamici, sa avem grija de toti prichindeii, mai ajes ca unele dintre noi avem copii deja maricei...

Adabalan...si eu am facut depresie post-partum la amandoua nasterile...la Andreea a fost de mai scurta durata, dar la Bianca a fost pe o perioada mai lunga si cel mai rau era ca incepusem sa o neglijez si pe ea si pe mine...Nu-mi mai pasa de nimic,imi doream sa mor, fara sa ma gandesc insa la concretizarea gandului in vreun fel(Doamne-fereste!),dar... as putea spune ca am avut noroc si am reusit sa trec peste, fara vreun ajutor calificat...cu atat mai mult cat familia imi reprosa comportamentul, fara sa realizeze ca ...aveam o problema

Fetele...filmarile de la concurs inca nu le am descarcate ...depind de sot...care n-are timp sau chef...mai insist

De maine, we placut!





<<<Tania,mami de Anduta si Bibica>>>
NOI!

Blogul lui Mihaita
Blogul lui Bogdan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

salut!!

ufff - zi grea am avut azi, abia acum m-am asezat in pat...dimineata plaja, dupa-amiaza gratar, pana acum am facut bagajele pentru pici, maine la pranz plecam sa-i ducem la munte...o sa stea acolo 2 saptamani cat ma scolesc eu

pana duminica seara nu stiu cat net prind pe acolo, asa ca va urez de pe acum we placut, sanatate celor bolnaviori, pupici la toata lumea!!!

toate cele bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Cuscra, zi grea zici? Hm...daca zici tu...mie nu mi s-a parut.
Hai, drum bun si sa fiti cuminti singurei acasa, fara pici.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
POZE http://picasaweb.google.com/lucagabriel07
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adabalan spune:

Urata treaba cu depresia asta post-partum Dady. Eu am avut nevoie de ajutor specializat si tratament. Pentru ca nimeni din jurul meu nu constientizase ca eu chiar aveam o problema, nici macar eu nu constientizasem treaba asta. O pusesem pe seama oboselii, a lipsei de timp pentru extra activitati in afara de copil, deh stiti si voi cum e cu un bebelus. M-am luptat ceva cu nenorocita aia de depresie, dar a trecut. Cand ma uit in urma si-mi aduc aminte partial toate starile alea...brrr..ma ia cu friguri si cu frica de a mai face un alt copil. Mi-e foarte frica sa nu se repete, pentru ca teren exista, asta e clar. In orice caz, vorba lu nenea Shakespeare, totul e bine cand se termina cu bine.

Sa aveti o zi minunata si un weekend calduros!!

Mergi la inceput