Gasca de Constanta *114*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Hop si eu in capitolul nou, cu o tuse de ma ustura pana si sufletul , ca sa nu mai zic de mucii lungi a lui Luca...si cred ca urmez eu, dupa simptome.
Azi am fost prin oras si la intoarcere am vrut sa ne oprim putin la Petrom Abator, nu a fost chip sa ne intelegem , sa se joace copii, ptr ca pe numarate erau 16 copii.
Toti tipau/plamgeau ca vroiau in cele doua leagane, in topogan se impingeau, pe balansoar la fel, era nebunieeeee generala.

Maine, daca ma simt la fel sau mai rau, stau acasa .......nu ma prezint la birou.

Noapte buna!

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna seara!

Inca o data, felicitari ocupantelor locului I!

Sanatate multa tuturor mici si mari!

Daca aflati mai multe despre salina artificiala de la noi, sunt si eu interesata.

Am intrat azi in posesia costumului de urs - f. frumos. Multumim Dianamaria . Ursul e incantat .

Vladis, pai nici Stefan nu a urcat anul trecut pe scena, nici nu forta, iar de Craciun a bajbait ceva .. anul asta macar costumat sa fie .

Crix, si eu m-am gandit ca se va coace la serbare. Din fericire, costumul e subtirel. Vom vedea cat va rezista.

Adinutza, va asteptam la mare .

Camelia, pentru mine a trecut ultimul an, fara sa il simt. Parca mai ieri eram pe ultima suta de metri cu burtica, dadeam zor la serviciu, ca ma pregateam sa intru in concediu ... nici nu am avut timp sa ma dezmeticesc si bbul meu nu prea mai e bb.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Dana, eu am nuci eco, chiar am uitat de ele, o sa iti aduc diseara sa faci si tu proba cu ele.
Dupa spalare lucrurile miros dulceag.
Prima data am luat de la Quelle, apoi de pe site-ul eco-baby.


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
noi
Bazar pentru Bogdan
Si ingerii au nevoie de ajutor
Finutzul Bogdan-Andrei
pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adabalan spune:

Salutare!

Dady68, confirm faptul ca am auzit "zvonuri" referitoare la pasiunea bahica a dr. Comsa. Sincer nu mi se pare genul, si nu cred ca tinuta lui morala i-ar permite sa faca asa ceva. Din cate am observat, este un exemplu pt personalul sectiei ORL. Iar personalul este instruit sa fie oameni in primul rand, si apoi cadre medicale. Repet, am fost extrem de impresionata de atitudinea lor, mai ales ca am avut experiente de internari cu baietelul meu, dar la Pediatrie. Nu pot sa spun ca personalul de acolo nu s-a comportat bine, dar conditiile dupa cum bine stiti, lasa de dorit. E de admirat faptul ca s-a luptat dr. Comsa sa creeze niste conditii cum de fapt ar trebui sa fie in tot spitalul, dar asta e deja alt subiect. Referitor la anestezia generala si mie si surorii mele ne era teama, dar s-a dovedit ca nu e asa de groaznic cum am crezut noi. Nepotica mea are 4 ani si jumatate, si in general e un copil foarte docil, care suporta boala f usor. La ea s-a impus operatia de polipi, pentru ca incepusera sa-i afecteze auzul, avea o voce extrem de nazala, secretii multe in nas care nu ieseau nicicum si o tuse productiva de vre 2 luni si ceva. Ca sa nu mai spun ca noaptea respira in asa hal incat aveai senzatia ca se sufoca in secunda 2. Deja seara nu mai avea vocea asa nazala, si era uimita de faptul ca aude mai bine. Daca mai vreti si alte detalii, nu ezitati sa le cereti. DanaAlex, ai PM.

Multa sanatate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADINUTZA

Dana, eu am nuci eco, chiar am uitat de ele, o sa iti aduc diseara sa faci si tu proba cu ele.
Dupa spalare lucrurile miros dulceag.
Prima data am luat de la Quelle, apoi de pe site-ul eco-baby.


multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Buna dupa-amiaza,

Cornelia - ma bucur ca e ok costumul. Pupam "ursu'" si domnisoara!

Promit ca maine ma duc dupa copil la scoala si va dau detalii dspre "salina" din Piata Chiliei. Prima data cand am ajuns noi cu TB la salina (Slanic Moldova), am plecat din Cta cu otita seroasa, era programat pentru scoaterea polipilor in toamna si tot felul de minuni din astea... A facut o cura de 7 zile de salina, plus aerosoli cu apa de la nu-s-care izvor local la sanatoriul de acolo si era nou-nout, fara dureri de ureche, fara nas infundat sau curgator. Am revenit in Cta, am facut din nou ctrl la dr.Loghin, care ne-a spus ca operatia de polipi+amigdale nu-si mai are rostul. Nu sunt 100% pentru tratamente naturiste, homeopate etc. dar daca exista alternative consider ca merita incercate. De aici si pledoaria mea pentru salina. E o varianta...

Pup,


Diana, mami de Tibi (07.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

heeeeiiiii....doamnelor....mamicilor....

cine vine la intalnire, mey???/...
pana acum stiu ca vor fi prezente urmatoare distinse mamici: Dady, Adinutza, Lulu si je, bineinteles cu Bibi, Andrada, Luca, Nana&Tibi

va intreb ca sa stim...ca avand in vedere caldura de afara si posibila aglomeratie de la petromv ne vom duce in mamaia...asa ca daca va hotarati si nu ne gasiti acolo sunati la una din noi sa va spunem pe unde am ajuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui adabalan
DanaAlex, ai PM.


multumesc de lamuriri, ai si tu pm....

baietelul tau cat are, parca e de varsta cu al meu...
(al meu face 3 ani in iulie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Noi din nou cu Ionut la spital...de data asta la infectioase...suntem de luni...am avut de toate:diaree,voma,crampe ingrozitoare...acum suntem bine,maine poate plecam acasa sa incercam sa plecam spre Sibiu.Ce viata avem!bietul meu copil...sunt suparata...am cumparat tot,nimic nu are spitalul,doar personal neputincios in fata situatiei!

Ma bucur sa vad ca va intalniti si va jucati impreuna,va admir cate faceti pentru copiii vostri,eu parca nu reusesc sa fac mai mult...
Sa aveti o zi frumoasa!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adabalan spune:

Dana, baietelul meu are 3 ani si aproape 5 luni. E o minune de copil, vorbeste perfect, dar are o personalitate foarte puternica (nu ca asta ar fi tot timpul un impediment, dar de multe ori o da intr-o "caposhenie" de nestapanit). Il consider cea mai mare realizare din viata mea (de fapt, ca orice mama), mai ales ca este un copil asteptat si pe care l-am privat in perioada de bebelusie ca sa zic asa de prezenta mamei lui, din cauza unei depresii post partum pe care am facut-o. Acum incerc in fiecare zi sa-mi iau revansa pentru perioada de atunci. E o poveste lunga, lunga, dar cu un final fericit.

Mergi la inceput