Prietene la bine si la greu - 18

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Mda, chiar asa , Lavi ce faci? ai avut o runda noua cu socrela cumva?? Au ramas fetili cheaune de cap fara cofili de dimineata.., si pe mine cred ca de asta ma cam doare capu...deci..und' umbli?

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Andre - eu cred ca esti modesta si de fapt ti-ai luat o super rochie. Abia astept sa vaz poze de la botez

Raluci - eu o sa te sun pe tine maine ca nu stiu daca reusesc sa ajung fix la 10.45. Sper sa auzi telefonul


Lili - sarumana mult de tot pentru mesajul de ieri batuta in cap cum sunt, nu am apucat sa zic .
Incerc sa fiu la 11 la Victoriei

Lili si Licurici - Iulian facea asa cum ziceti voi cand era f mititel, adica pana in 3 luni. Si eu aveam pitici, dar au plecat voiosi in alta parte (sper ca nu la voi ) cand pur si simplu, cu varsta nu a mai facut asa

Krelia - si eu am citit pe undeva ca cele mai bune sunt fructele si legumele locale pentru copilasii mici. Acuma ma gandesc ce noroc pe noi ca am prins super sezon, ca deja au inceput sa apara fructele si de la noi, legumele sunt pe val... daca trebuia sa-i diversificam asta iarna, greu mai era... Si zi asa, mancati cu cantecel? altfel nu merge? ai incercat sa umbli la textura (sa fie mai fin maruntita papa sau dimpotriva), la consistenta, la combinatii? ce papati la pranz, unde ati ajuns, mai zi si noua de schema pe care mergeti voi?

Dozz - f tare farmacia de vacanta (eu nici in casa nu am asa ceva, nu cred ca o sa cumpar nici pentru vacanta atatea nebunii, dar ce e drept, anul asta nu prea ne-am propus sa plecam din tara).
De ce mergeti la neurolog? oricare ar fi motivele, sper sa te intorci cu vesti bune

Licurici - eu am sterilizator dar fac ca si tine, ma port de parca nu am (l-am folosit doar in primele 2 luni de cateva ori ca sa sterilizez pompa de san)

apropos de pompa de san... am incercat intr-o zi sa scot si eu ceva lapte si evident nu am reusit. cine imi da si mie o idee cu ce se pot combina cerealele (cele fara lapte praf)? ca daca nu reusesc sa scot lapte de la mine..... (si eu cu fructe nu as vrea sa le combin). Multumesc



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
cine imi da si mie o idee cu ce se pot combina cerealele (cele fara lapte praf)? ca daca nu reusesc sa scot lapte de la mine..... (si eu cu fructe nu as vrea sa le combin). Multumesc

apa fiarta/ zeama de la legume=supica/ ceai/ suc de morcov+mar...altceva nu ma duce capu

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Andre - eu cred ca esti modesta si de fapt ti-ai luat o super rochie. Abia astept sa vaz poze de la botez
Rochia e chiar super, dar nu e pe corpul meu croita. E pentru una de 2 metri cu picioare de un metru jumate. Insa putin imi pasa, eu sunt din nastere albastra, fiica-mea e superba in albastru si vreau sa fiu albastra la botezul ei. Pe cuvant ca asa e, rochia scoate in evidenta tot ce am urat si ascunde ce am frumos. Da' nu-mi pasa Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5apropos de pompa de san... am incercat intr-o zi sa scot si eu ceva lapte si evident nu am reusit. cine imi da si mie o idee cu ce se pot combina cerealele (cele fara lapte praf)? ca daca nu reusesc sa scot lapte de la mine..... (si eu cu fructe nu as vrea sa le combin). Multumesc
Apa si supa stiu eu daca nu lapte. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

buna fetelor,

m-am intors pe meleagurile noastre, la copilul voios si bronzat. am reusit un record probabil - sa merg in elvetia si sa nu mananc ciocolata deloc (nici macar suveniruri ciocolatoase nu am luat).

bebe pare ca si-a cam revenit din "enterocolita" fara vreun medicament pana la urma si fara orez pentru ca nu i-a placut deloc... am primit si analizele si asa cum zicea dymomo parca, toate au fost bune, chestie care ma mira si ma face sa ma intreb: ok, epidemie de ce anume? o sa incerc sa mai sap.

in rest, pe saptamana viitoare o sa am ceva bone chemate la interviu... aveti idee de salarii si alte conditii (eu ma gandeam la un program de 8 ore pe zi). credeti ca poate fi vreo problema daca aleg pe cineva care sa fie martor al lui iehova? nu sunt foarte religioasa si nici cu istoria religiilor nu ma am bine, dar parca nu as vrea pe cineva care sa incerce sa ma convinga de ceva ca imi ies din fire.

ca tot veni vorba de religii... sper ca luna viitoare sa imi botez si eu in sfarsit bebelul

am vazut o discutie cu detergentii bio - da, eu am si de rufe si de vase... cel de rufe le spala cam ciudat si nu lasa pic de miros. am vazut ca exista pe net retete cum sa faci acasa diversi detergenti, dar nu ma incumet la mirosit oteturi si la alte expermiente (am patit mai demult o chestie cu uleiul esential de scortisoara citind pe net cum sa imi fac aromoterapie acasa ... pentru sinuzita si rinita... si da-i si pune picaturi in cada - ardea pielea si ardea si smaltul cazii mele noute :(( si patata a ramas cada... apoi am mai cercetat si am vazut ca uleiul de scortisoara e total interzis pt aplicat pe piele, iar ce exista in cosmetice nu e chiar scortisoara ci alta planta... dumb blonde!)

cerealele, daca vrei neaparat sa le dai, eu le-as combina cu avocado si apa sau in alte piureuri de legume... oricum combinatia de cereale cu lapte nu mi se pare cea mai fericita (doar in anumite cazuri cand e musai)

pup

mamica lui Tudor (04.11.2009)

Tudor in poze
Tudor in filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

daca imi permiteti, as zice locul de intalnire la gura de metrou sau ceva, pentru maine, sa fie undeva aproape de umbra.... alte idei? (acum am vazut ca vine si Lylyana - vii cu Alex, da?)

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

monis, vin cu alex, cu 282, cobor la arc si o iau pe jos...sper ca e bun traseul ales o sa te sun sa vad pe unde sunteti, caci nu stiu cand ajung

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

sa le ia gaia de cereale cu fructe nu, cu lapte nu

Flavours - am o prietena care are un babysit f in regula si ii da 1.500 lei / luna la 8 ore (ce e extra ca timp, ii plateste separat). Tanti care vine la mine si face curat si cu care eu mi-as lasa copilul la o adica (o stiu de mult etc) mi-a spus intr-un context oarecare ca ea nu ar sta cu un copil pt 1.500 de lei pentru ca responsabilitatea este f mare (si oboseala as adauga ). Asa ca asta e tot ce pot sa-ti spun despre.... preturi

bine ai revenit si bine ca e Tudor in regula

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

daca imi permiteti, as zice locul de intalnire la gura de metrou sau ceva, pentru maine, sa fie undeva aproape de umbra.... alte idei? (acum am vazut ca vine si Lylyana - vii cu Alex, da?)

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)


la metrou nu prea e umbra din cate stiu eu zisesem vis a vis de brd, acolo sunt pomi multi deci umbra

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput