Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010! (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Liliana, chiar, de ce-s asa apropiate ecografiile?
Eu nu reusesc sa gasesc dr. la telefon si asta ma enerveaza...mai am nr. ei "de urgente" - are un nr. de mobil pe care mi l-a dat sa sun pe el doar daca arde....da' la mine arde nerabdarea, nu altceva! Ar fi curata nesimtire din partea mea sa sun pe ala. Nu? Dati-mi dreptate si voi!

Lora, mami de Iustina si 25+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76

Liliana, chiar, de ce-s asa apropiate ecografiile?
Eu nu reusesc sa gasesc dr. la telefon si asta ma enerveaza...mai am nr. ei "de urgente" - are un nr. de mobil pe care mi l-a dat sa sun pe el doar daca arde....da' la mine arde nerabdarea, nu altceva! Ar fi curata nesimtire din partea mea sa sun pe ala. Nu? Dati-mi dreptate si voi!

Lora, mami de Iustina si 25+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)





Nu suna, nu suna!!! nu e urgenta :)))

-------------------------------------------------
din ce in ce mai fericita si mai gravida in 23 saptamani cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

lora mai ai putintica rabdare!Imi pare rau daca v-am facut pofta de ardei umpluti.Nu mai stiu cine zicea zilele trecute de supa cu taitei,dar azi mi-am facut si eu.

Ana21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza spune:

Nu stiu de ce foarte multa lume simte nevoia sa iti dea sfaturi si daca nu le ceri....?!?

Eu am avut ghinionul sa am in preajma la prima sarcina pe cineva foarte pesimist si care m-a influentat foarte mult negativ...in final BB al meu a fost ok, iar al ei a avut niste problemutze!

De atunci am jurat ca chiar daca voi da impresia ca ascult ce spun altii nu voi lua in seama, decat eventual daca si verific din alte surse - daca merita efortul sa imi bat capul.

Oricum parerea mea este ca cel mai important in sarcina este sa fii OPTIMISTA si sa fii sigura ca e totul bine cu BB, chiar daca mergi de mai multe ori la medic...si eu am facut si triplu test, si cvadruplu test, si de 3 ori morfo...desi nu era nici o problema...piticii de pe creier! Dar macar sunt linistita...si convinsa ca e totul ok si ma bucur de toate miscarile BB-ului si de bucuria lui Bobi ca va avea un fratior...


Dana 24+ cu si mami de Bobi (06.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Am cateva zile de cand bag in mine jeleuri ursulet..de nush ce-i cu mine....sunt convinsa ca nu sunt bune insa as roade la ele in continuu..
Ionela sper sa ti se coloreze caruciorul cat mai repede..

Klarisse graviduta 20+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Cu riscul de a parea ... se face si morfologie de trim 3?

Klarisse, la ultima eco, dr a zis ca e "aproape" fetita, asa ca ne-am cam obinuit cu fetita. Sper sa se vada destul/foarte bine si sa stim sigur ce e

--------------------------------------------------
Sunt o cu burtica aproape roz de 20+

Ingerasul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza spune:

A si ca sa il obisnuiesc pe Bobi cu un BB mic in casa, am fost la o prietena care tocmai a nascut - are bb 3 saptamani...ma gandeam sa nu se sperie ca e prea mic...sa-l fi vazut ..nu avea nici o treaba, numai pe langa el statea si ii dadea suzeta, il misca cu caruciorul si cand l-a schimbat a stat numai langa bb si s-a uitat atent si pe urma a venit sa imi spuna ca o sa ma ajute cu BB si sa il schimbam, si sa ii facem baita.....

No ziceti si voi...cum sa nu te umpli de optimism???

Lora nu fii nerabdatoare...sigur e bine BB!!!! O sa stresezi DR si nu o sa mai aiba alta data rabdare....sau daca chiar o sa ai o urgenta nu o sa iti raspunda!

Dana 24+ cu si mami de Bobi (06.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ionela, sunt si eu la fel de nestiutoare ca tine, am uitat de la prima sarcina.
Si am mai sunat o data la dr. si-am avut noroooooc!!! Yeeees, yeeeees!!!! La 4 am programare la eco! Yuhuuuuu!! Deja nu mai pot lucra, am emotii, nu mai am rabdare...stiu, is dusa cu pluta, recunosc!

P.S.: am fost cuminte, m-am abtinut si nu am sunat pe nr. de urganta!

Lora, mami de Iustina si 25+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Klarisse

Of abia astept prima saptamana din iunie sa merg si eu la eco..e o luna de cand nu l-am mai vazut pe bebelin si mi-e tare dor de el.

Klarisse graviduta 20+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Ce cadou fain,de ziua copilului!!

summer,ai dreptate cu pijamalele-am aruncat si eu un ochiMaieul www.lasenza.co.uk/nightwear/cute-casuals/level3.aspx?d=3&collection=11&style=701663&product=030010594&img=ss910_20" target="_blank">asta e dragut foocSi asta!!www.lasenza.co.uk/nightwear/trendy-loungewear/level3.aspx?d=3&collection=36&style=701684&product=030011276&img=ss910_54" target="_blank">!Auci
Referitor la paranoia,am resimtit-o din plin la prima sarcina!Acum parca e mai bine,desi contractiile ma mai alarmeaza cateodata..
O sa fie bine,cred ca toate mamicile,mai ales la prima sarcina,mai au cate-un ghimpe cateodata!

Felicitari Bubante,pentru BB saltaret!

Lora,esti grozava!!Pumnii straaansi!!

clary,sper ca esti bine!Si eu cred ca sarmalele alea ti-au facut-o!

Ana,cu placere!

Incarc pozele promise si revin!



Mamica lui Mihai si cu la purtator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza spune:

Fetele care sunteti la al doilea BB - eu as vrea sa iau o platforma care se ataseaza in spate la carucior si pe care sta copilul mai mare in picioare.

Ce ziceti merita achizitia? Alynta esti singura la al-3lea BB - ai avut asa ceva? MErita?

Sunt convinsa ca Bobi va fi gelos si va vrea si el in carucior....mai ales ca e fostul lui carucior...si ma gandesc ca asa impac si capra si varza.....sau nu?

Dana 24+ cu si mami de Bobi (06.03.2006)

Mergi la inceput