*LMA Poznazi smecherasi de mai-iunie 2004! (13) *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Danut Sa cresti mare si sanatos.

Iulia Santate multa.

Berta Mey, are baiatul spirit de observatie.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

La multi ani, Danut! Sa ai parte de o copilarie fericita, cu sanatate si noroc.

Bertha, mortal Darius.

Eu sunt acasa, supraveghez muncitorii si ma indop cu medicamente sa se duca raceala cat mai repede si sa nu cumva sa le dau si baietilor.

Va doresc un sfarsit de saptamana placut.



Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://lbyf.lilypie.com/pgYgm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://lb4f.lilypie.com/SAeQm5.png)

http://iuliapp.wordpress.com/

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Nico, am scris in acelasi timp. Mersi mult.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://lbyf.lilypie.com/pgYgm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://lb4f.lilypie.com/SAeQm5.png)

http://iuliapp.wordpress.com/

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Dragele mele, multumesc mult de urari. Va doresc si eu la multi ani puiutilor vostri scumpi. Iertati-ma, chiar as vrea macar din cand in cand sa apuc sa scriu, dar nu reusesc sa imi fac timp. Mereu sunt in urma cu treburile si cand se mai imbolnaveste si David e si mai rau (doar ce am scapat de o raceala urata care la el s-a complicat cu otita, am impresia ca e cam predispus la otite, e a treia pe care o face)

N-am reusit sa citesc decat vreo 2 pagini pe deasupra... Bertha, e criminal Darius, am ras cu pofta...

Monet sa va fie de bine, sa va simtiti bine in casa noua. Si spor la meditatii!

Laurina sanatate multa, sa stii ca ma gandesc des la tine. Sper sa se rezolve cat mai repede toate problemele tale de sanatate.

Baietii mei cresc, David e grasut cum era Danut mic, e vorbicios (nu ca s-ar intelege da bombane toata ziua). Danut din pacate nu prea se joaca cu el, zice ca e plicticos sa se joace jocuri de bebelusi. Poate sunt si eu de vina, da nu stiu cum ar fi trebuit sa procedez ca sa ii includ pe amandoi in joc... De multe ori ma joc cu Danut si David isi face de lucru pe langa noi. Marti plecam in Romania pentru 2 saptamani jumate si mi-e groaza de cum va fi drumul cu David.

Irinusha draga mea, la multi multi ani fericiti alaturi de familia ta, tare-mi sunteti dragi!

Pupici la toti, promit ca incerc sa mai intru macar pe fuga...

Si saru-mana din suflet pentru gandurile de ziua Mariei mele dragi! Am intrat si am citit dar nu mai stiu ce s-a intamplat si a trebuit sa inchid repede (de altfel asta mi se intampla asa de des...) si n-am apucat sa mai raspund.




Irina, Daniel (28 Mai 2004) , David (27 Iunie 2009) si ingerasul drag Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Fete dragi, mii de multumiri ptr. urari si gandurile bune! Sunteti niste dulci, asa ca va pup de o mie de ori la gramada :) ...

Noi ne pregatim de concediu ... Nu radeti va rog! :D ... si timpul asta se duce, nu stiu unde ...
Joi a fost o zi linistita, am fost in 6 la mancarica bavareza, la o plimbare (putin prin ploaie ... si evident ca Opa a cantat "astazi e ziua ta, zi frumoasa ca tine!" :), doar e traditie), dupa masa am stat la un tort (l-a cumparat Oma, eu am facut doar o rulada, nu prea reusita), cafea si spumos. Seara am primit o noua freza (a chemat mama o frizerita acasa) ... toti frumosi, eu cica prea scurt, dar oricum creste, deci e bine. Si s-a dus ziua, si-s mai batrana, dar nu mai inteleapta ...

Laurina, si eu va iubesc tare, tare si ma gandesc la tine sa te faci bine! Pupam si Mi(h)nunea! :) Cum te-ai hotarat? Ce ai facut?

Bertha, Frumusetea rara ma uimeste de fiecare data ... bravo lui! Are spirit de observatie si e sincer. Ce sa faca daca baiatul era curios. Si pana la urma, care ii placea cel mai mult?! :) Eu una as fi tare mandra de el, poate in secret, dar ar plesni pipota in mine.
Bine ca te-ai mai linistit cu grijile ... eu cred ca o sa fie bine pana la urma! Pupam si pe a doua frumusete!

Iulia, sanatate multa! Tin pumnii sa nu dai si baietilor. Incotro mergeti in concediu, ca eu am pierdut informatia? Cat mai aveti cu renovarile?

Nico, frumos ati serbat Ciocarlia! Si i-au placut cadourile? Tu cum mai esti cu piciorul?

Mona, vreau si eu "casuta" cu 30 mii dollari! Zau daca n-ar fi super investitie, ptr. ca eu cred ca o sa-si revina preturile. Dar na, greu cu banii astia, de unde habar unde, ce si cum si tot asa.
Si de casa vs. zic sa nu-ti faci griji, o imobilie e mereu o avere.

Irinel, pupam doi baieti frumosi! David e prea mic ca sa se joace Danut cu el, are baiatul dreptate. Si Cris a inceput s-o integreze pe Amélie destul de tarziu in jocuri, din simplu motiv ca nu au aceasi varsta sa inteleaga jocurile la fel. O sa vina si timpul asta, ai sa vezi.
Si-mi pare rau de numerele doi, ptr. ca si eu am impresia ca ne-am ocupat si ne ocupam mai mult de Cristian decat de Amélie ... nr. 2 creste cam singurel. Nu mi se pare fair, dar nici nu ma schimb ... of!

Laureta, si, cand plecati la mare? :) Fata desteapta, mai bine sa se distreze doar ea si familia ei ... chefurile costa, asa se cheltuie mai inteligent :)
Citesc acum o carte despre cresterea baietilor (de Steve Biddulph) si mi-am dat seama ca n-am explicat bine (ref. la problema ta cu Inisa). Mai pe sleau: nu se ameninta, se pune in practica direct. Barem la inceput e asa. Se da pedepse si te ti sa le pui in practica, nu cedezi, nu faci exceptii, esti ferma si convinsa ca ai dreptate si trebuie. Si ai sa vezi ca n-o sa trebuiasca sa o faci la infinit. Lui Cris i-au trebuit vreo 2-3 pedepse adevarate (de obicei "cu fara playstation"), acum doar il amenint si se rezolva problema. Si ca sa nu uite ii spun: "Ai grija, ca acum ma supar si ai "Verbot" la playstation si stii ca eu ma tin!" Si-i spun asta ptr. ca tata-su de obicei la fiecare tampeniuta "urla" (vorba vine) "Verbot", dar niciodata nu se tine, de stie baiatul ca-s doar vorbe. La mine stie ca eu nu doar vorbesc! :) Asa ca eu sunt aia rea, eu fac liniste! :)

Gata, ca m-am intins ca o zi de post!

Si ptr. ca nu cred ca mai intru pana plecam, vreau sa strang in brate (chiar de-i virtual, e din suflet) sarbatoriti dragi mie: Iustin - baiat cu ochi ca cerul , Darius - frumusete rara si desteapta , Inisa - fetita frumoasa-frumoasa , Rares de Iuliana , Cata - baiat hotarat , Cristina - artista frumoasa , Eric - smecher frumos, destept si sensibil , Maria de Ralu , Tommy - baiat sensibil si inteligent , Julia - surioara buna , Mihnea - minune sensibila si inteligenta! Sa cresteti mari si sanatosi!
Pup si mamicile sarbatorite in curand:
Cris & Diana! Petreceri faine!

Numai bine fete dragi! Sanatate multa si mult, mult soare!

Mami de pereche: Cristian & Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:



Irinusha, mare dreptate ai cu nr.2, eu am mai scris cat de vinovata ma simt fata de Ioana, pt ca nu-i pot acorda acelasi timp ca baiatului, rabdarea e infinita mai mica...ce sa mai, al doilea creste cum ai zis, singurel, in virtutea inertiei si tot al mare face legea. Si asta o spun si din punctul de vedere al copilului mijlociu (adica eu) care toata copilaria a trebuit sa auda "las-o pe ea, ca-i mai mare" si "lasa-l pe el, ca e mai mic", adica io n-o nimeream niciodata. Da' mi-a prins si bine, ca nu-s ranchiunoasa si sunt destul de echilibrata (zic eu plina de modestie).
Mai, n-am elucidat misterul fustei, doamna n-a apucat sa raspunda care-i preferata, cred ca l-a fentat cu dibacie si a schimbat subiectul.
Petrecere frumoasa, sa va mearga totul din plin!

Irinel, ma bucur mult ca sunteti bine, daca ai timp, niste poze ar fi minunate, sa mai vedem baietii tai ce frumosi.

Iulia, cum te mai simti?

Bebebeca, am impresia ca v-am vazut la gradinita vineri seara, dar nu bag mana-n foc, am zarit un colt de masina care se indeparta. Ce mai faceti voi?

Va pupam! Sa aveti o saptamana frumoasa!

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

Bertha, ma simt mai bine, multumesc.

Irinusha, mergem in vacanta in SUA, la Virginia Beach. Abia astept sa vina vacanta... Nu mai sunt decat cateva zile, dar mie mi se pare o vesnicie pana atunci... Voi unde mergeti in concediu? Oricum, distractie placuta!

Renovarile se apropie de final (multumesc lui Dumnezeu!). Deja am aranjat biroul intr-un mod destul de acceptabil (in cazul in care vine cineva in vizita poate sa intre in casa fara sa se impiedice de cutii cu vopsea si bucati de parchet... In urmatoarele zile ne mai instaleaza granitul si "faianta" in bucatarie si cu asta am cam terminat. Mai ramas retusurile si gata, ne intoarcem la viata normala. Uf!

Va doresc o zi frumoasa si linistita.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://lbyf.lilypie.com/pgYgm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://lb4f.lilypie.com/SAeQm5.png)

http://iuliapp.wordpress.com/

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

La multi ani, tuturor copilasilor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

La multi ani tuturor copilasilor!

Irinusha, de mult timp tot uit sa-ti spun ca admir f mult relatia minunata pe care o aveti cu parintii tai. Sa va dea Dumenzeu tuturor sanatate multa!

Iulia, bine ca se apropie de sfarsit renovarea. Pregateste aparatul de fotografiat!

Albinutza, voi ce mai faceti?

Nicoleta, sunteti bine?

Darius s-a trezit de dimineata cu o nara infundata de tot. Sper sa nu raceasca, joi vin bunicii in vizita, vineri are serbare, se apropie si ziau lui...vedem ce-o fi.

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

LA MULTI ANI! TUTUROR COPIILOR

Hop si eu.

Irinel Ma bucur ca ai putut sa ne scri cate putin. baietilor si nu te nelinisti din cauza lui David, cand va mai creste putin cu siguranta ca va fi nedespatit de Danut.

Irinusha Vacanta placuta. Pe unde mergeti?
Da, Biei i-au placut cadourile. Si piciorul meu e bine, apriximativ. A ramas sensibil locul.

Iulia Bine ca mai aveti putin si terminati. Vacanta placuta si voua. Tu cum te mai sinti?

Berta sunt prin zona, dar mult de munca. Sanatate lui Darius. Vitamina C + supa de pui, un rediu destul de bun pentru Bia cand se trezeste cu nasul infundat. Si noi avem vineri serbare la gradi.

Ploua si cam neplacuta ziua, ca sa nu mai zic ca mi-am facut o multime de nervi de dim. din cauza aglomeratiei, nici macar nu am ajuns la gradinita. Am ramas blocata intr-o intersectie 40 de minute . Vorba Biei "o sa supravietuim".

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput