*LMA Poznazi smecherasi de mai-iunie 2004! (13) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

revin si eu printre picaturi. mai nou, numai asa mai apuc sa fac cate ceva.

Laurina Da, si eu zic ca fetele sa scri profesorului din Viena sau mai cere si o alta parare. Si mai tine cont si de ce ai mai citit si tu. Daca tratamentul nu este bun pentru tine nu vad de ce sa il faci. Hai ca saptamana asta este soare, iti doresc sa pleci la 6.
lui Mihnea

Irinusha Sa va fie de bine petrecerea.
Ieri dim m-am apucat si am facut un subiect nou, dar cand sa pun link-ul la capitol am vazut ca mi-ai luat-o inainte. E, nu-i nimic.

Monet Felicitari parintilor pentru casuta. Eu zic ca nu-i chiar asa de mica. Io, ma inghesui intr-u dormitor de 20 mp, la scaramea in apartament. Spor la renovari.

Berta Frumusetei destepte. Imi place cand povestesti despre ce il intereseaza. Sa va traiasca. si domnisoarei. Hai ca o sa iasa soarele si pe strada ei si scapati de alergie.

Iulia lui Tommy. Este chiar foarte sensibil. Spor la renovari.

Si nu in ultimul rand LA MULTI ANI! SEBI sa cresti mare, voinic si sanatos.

LA MULTI ANI! Maria Carolina

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laurina spune:

LA MULTI ANI SEBI!!! Cami sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos!

LA MULTI ANI Maria Carolina!

va pup multumesc mult pentru sfaturi, revin maine, nu am timp nici sa respir:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

noa, ca m-am inhamat la dat meditatii la matematica si engleza la doi studenti straini, unul din colombia si celalalt din emiratele arabe. o sa-mi ia cam 15 ore per saptamina, doua-trei luni, sa vedem. macar imi tin creierul in functie . ieftin, ieftin, ca mi-i mila de studenti. dar nu pe gratis, ca sa ma folosesc si eu de ceva. ($20 pe ora, va zic ca sa nu va intrebati oare ce vreau sa zic 'ieftin' )

irinusha, sa-ti zic de casuta: piata de imobiliare este foarte laxa in america acum si poti gasi niste proprietati foarte ieftine de nu-ti vine sa crezi. depinzind de locatie, pretul e mai mare sau mai mic, la aceeasi suprafata locuibila, aceeasi vechime, aceleasi materiale ale constructiei. ai mei au gasit casuta asta careia i-a murit proprietarul si pe care fiul proprietarului vroia s-o dea cit mai repede (in piata asta asa-numita "a cumparatorului"). asa ca au luat-o fooooooooooooooooooarte ieftin. $30000, cind proprietarul o cumparase in 2002 si daduse pe ea $190000 !!!! in anii 2003-2006, o fost o explozie artificiala a preturilor de case peste tot in america, dar mai ales in florida (si alte zone); ca fapt divers, noi am luat casa noastra in 2005 cind preturile erau sus-sus-sus, intr-o zona foarte faina, casa construita in 1994, din caramida, cam 350 metri patrati: cu patru sute de mii. acuma (la cinci ani distanta), valoreaza cam douasutecincizeci de mii, dar noi datoram pe ea cam vreo trei sute, din pacate (am pus pe ea un al doilea mortgage cind sean n-o avut servici un an jumate). uite cite v-am spus

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"Pittsburgh_2010"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

la multi ani, sebi de anacami
la multi ani, maria de anculina



mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"Pittsburgh_2010"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

LA MULTI ANI! IRINUSHA
Sa fii sanatoasa, fericita si iubita. Sa te bucuri de viata.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

La multi ani, Irinusha! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de toti cei dragi!

La multi ani, Sebisor! A mai vorbit cineva cu Cami? Ii pupam!

Monet, ma bucur mult ca s-a rezolvat pb locuintei parintilor, sa stapaneasca sanatosi si voiosi casuta. Chiar ca bun pretul, buna afacere.

Laurina, te-ai mai gandit la tratamentul ala? Stiu ca medicii de multe ori recomanda altceva decat scrie pe prospect, pt ca experienta i-a invata ca nu dauneaza. Insa cred ca eu n-as risca, ti-am zis de sora mea ca a facut ulcer de la un medicament recomandat de dr si pe al carui prospect se indica precautie maxima pt boala ei. Deci si tu stai peste program... si eu ma gandesc cu groaza cand voi incepe serv, teoretic prog e 9-17, dar la 17 nimeni nu se ridica de pe scaun, cam pe la 18 e o plecare de bun-simt. Si orele suplimentare nu se platesc.

Darius pleaca maine in excursie, avem emotii, e prima iesire fara noi.

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

la multi ani fericiti in sanatate, irinush!!!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"Pittsburgh_2010"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

La multi ani puiutzilor!!!

Stefan
Horia
George
Alexandra Bianca
Sebi
Maria Carolina
Sebastian Alexandru


Inisu meu nu mai vrea party ea vrea la mareee. Aveam de gand sa i fac la MC o petrecere mica da ea nu mai vrea, mda. Ma execut ce sa fac

bertha distractie placuta lui Darius, Inisu a fost pt prima data anul trecut. S a descurcat excelent.

Irinusha La multi ani!!!

monet felicitari pt casutza






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

La multi ani, Irinushule! Sa fii sanatoasa, fericita si norocoasa.

Mona, wow, parintii tai au cumparat casa la un pret extraordinar. Chiar si voi, pentru 3500 sqft, ati cumparat casa la un pret acceptabil. Noi am platit pe a noastra care are 1800 sqft (fara subsol, insa, deci in total vreo 2500 sqft) aproape $250 000.

Spor la renovari si decorari.

Bertha, curaj. Sunt convinsa ca Darius o sa se distreze de minune.

La multi ani, Sebastian! Copilarie fericita cu multa sanatate si noroc.

Pe mine ma incearca o raceala. Asta imi lipsea acum, inainte de vacanta...

Va doresc o zi frumoasa si linistita.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://lbyf.lilypie.com/pgYgm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://lb4f.lilypie.com/SAeQm5.png)

http://iuliapp.wordpress.com/

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:



Azi chiar e ziua lui Danut, verificai bine.

La multi ani, Danut! Sa cresti mare si sanatos!

Irinel, tare dor imi e de povestile tale.

Bun, baiat in excursie. Mama nebuna, putin nelinistita, suna educatoarea, sa vada ce face nebunelul. Face f bine, se distreaza de minune. Partea misto acum incepe: discutie in autocar. Darius: "doamna, eu am obs ca tu ai numai 3 fuste: una bej, una neagra si una albastra". Toate educatoarele si ingrijitoarele erau pe jos. El continua "doamna, da' dintre astea 3, care-ti place mai mult, totusi?" V-am spus ca am baiat diplomat.

Week-end placut tuturor!

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput