pufuleti pufosi de ian-feb 2010 (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

lorecs...fi-ai tu de tehnicuta... da intalnirea noastra n-o treci cu rosu? ce, numai mandrele de capitala sa se fuduleasca???

acum am ajuns la cap cu felicitari...
va multumeste pastaia frumos pt urari, si ca nu ne-ati uitat, va ofera un tuturor si se pregateste sa va ofere cate o ...

voi nu v-ati saturat de mine ca folosesc "," inainte de "si"...????



I will survive...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo


m-am gandit dar n-am indraznit

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Io astept La asa mandrete de baiat

cea mai fericita mamica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Noi acum ne-am intors de pe coclauri, de la tara, unde fii-mea a mare a alergat doi boboci de rata prin toata curtea, a privit de la distanta cu mult respect amestecat cu teama vreo doua bibilici, s-a strambat nevrand sa manance niste cirese abia parguite (dar f bune) direct din pom, pe scurt una peste alta s-a distrat grozav. Irina a fost cumintica, a stat in caruciorul ei afara in curte cam toata ziua, a supt constiincioasa cam la 2-3 ore, a impartit zambete si gangureli tuturor si a tras portia regulamentara de urlete pe drumul de intoarcere, in masina. Mama lor (adica io ), n-a citit nimic, dar nimic din urma, in schimb a mancat vreo 10-15 cirese de care va povesteam mai sus (tot asa, direct din pom, cu praf pe ele) si vreo 2 capsuni (stiu, sunt alergene, sper sa nu pateasca nimic Irina, dar n-am rezistat, n-am mai mancat capsuni de cativa ani...).

In alta ordine de idei am cantarit-o pe Irina si are 4,720 kg, a luat 180 gr numai saptamana trecuta! Poate voua o sa vi se para putin, dar credeti-ma ca e super bine. LP o sa-i bag dupa ce face 4 luni, iar cereale o sa incep sa-i dau dupa 4 luni jumate, spre 5. Ma rog, asta-i ce-mi doresc eu, sa vedem ce parere o sa aiba Stanciu de chestia asta. Nu stiu daca o sa reusesc sa recuperez in seara asta, in cel mai rau caz ne mai "auzim" maine. Va

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)




si eu m-am abtinut cat am putut de la caspuni, dar pana la urma am cedat (nervos, normal, cumparam in fiecare zi si eu trebuie sa salivez doar)... acum mananc cam tot in afara de varza, fasole si... cirese, am pandit niste cirese mai verzulii asa intr-un copac de langa bloc, dar nu cred ca e o idee buna, chiar ciresele verzi sunt belea! Voi va mai abtineti de la varza si fasole? ca mie mi s-a facut nu stiu cum dor de-o fasole batuta, de-o salata de varza sau o varza innabusita... sau murata... v-am dat idei? a aparut in sfarsit d-ra!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

cris.m... unde esti, mami?



I will survive...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Buna seara fetele mele dragi !!!

Noi acum ne-am intors de la tzara ...am fost la aer curat si iarba verde ...a fost minunat

Cu cititul sunt la capitoul trecut ...dar s-au anuntat nishte vizitatori, asa ca am zis sa va salut repede ca poate numai apuc pe ziua de azi.

Ruxita, Lorex, Al3csa muuult pentru parole. Am intrat si am vazut pufuleti frumosi foc ...toti, fara exceptie !

Fug la un dush rapid acum ...va pupacesc ...sa aveti o seara minunata !!!!!!!!

Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

mariucasara, saru-mana ca salvasi onoarea barbatilor moldoveni!
una bucata sot de bacau!






I will survive...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

Eu am mancat aseara salata de varza cu marar si acum 2 luni fasole batuta, nu stiu dk de fasole sau de ceapa sparta aveam pofta atunci, dar le-am avut pe amandoua.
Rezultata asupra copilului... NIMIC...
parerea mea:
GO PLANET!

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

si eu m-am abtinut cat am putut de la caspuni, dar pana la urma am cedat (nervos, normal, cumparam in fiecare zi si eu trebuie sa salivez doar)... acum mananc cam tot in afara de varza, fasole si... cirese, am pandit niste cirese mai verzulii asa intr-un copac de langa bloc, dar nu cred ca e o idee buna, chiar ciresele verzi sunt belea! Voi va mai abtineti de la varza si fasole? ca mie mi s-a facut nu stiu cum dor de-o fasole batuta, de-o salata de varza sau o varza innabusita... sau murata... v-am dat idei? a aparut in sfarsit d-ra!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

btw:
SALUTARE!!

si am cerut si eu noile parole, sau m-ati dat afara din gasca?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui sagetutza

btw:
SALUTARE!!

si am cerut si eu noile parole, sau m-ati dat afara din gasca?



mamica de Maia -Teodora


ai PM

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

mariucasara, saru-mana ca salvasi onoarea barbatilor moldoveni!
una bucata sot de bacau!






I will survive...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo




Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput