Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *148*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Liliachio eu nu stiu ce sa spun de scrasnit dintii din pacate dar pot sa-i spun lu Anomisca eu mai patesc asa noaptea ca se trezeste David si vrea sa doarma dar u poate. Il iau in brate, ridicat, el sta asa cu capul lasat pe umarul meu si-l scutur cam 5 minute .....asa mai mult tremurand ...Il tin lipit de mine si-l "vibrez" usor.Face brusc si part si ragaie si il pun in patut adormit ....ca s-a eliberat.

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Liliachio eu nu stiu ce sa spun de scrasnit dintii din pacate dar pot sa-i spun lu Anomisca eu mai patesc asa noaptea ca se trezeste David si vrea sa doarma dar u poate. Il iau in brate, ridicat, el sta asa cu capul lasat pe umarul meu si-l scutur cam 5 minute .....asa mai mult tremurand ...Il tin lipit de mine si-l "vibrez" usor.Face brusc si part si ragaie si il pun in patut adormit ....ca s-a eliberat.

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata gagici

dau si eu o ..

m-a suparat anna rau dimineata .. a papat fructele si i-am lasat canuta cu un pic de suc de portocala sa bea din ea (e constipata) .. nu stiu cum s-a inecat cu suc de mi-a vomitat tot .. sau si-a bagat ciocul de la canuta pe gat .. una din doua .. e prima oara cand o face. eu sunt invatata cu din astea, oricum caci eva aproape zi de zi imi vomita la masa ..

pe eva am expediat-o cu ai mei sa-i mai toace si pe ei la cap ..

o zi frumoasa va doresc!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Aham, pai atunci chiar se explica supararea de burtica. Eu nu i-am dat niciodata mai mult de 240 de laptic. Nu ca nu as vrea sau ceva dar nu papa el mai mult de 210-240. Ceai nu papa neam. Acum, de cand am descoperit Humana de fructe mai bem si noi un bibe de 125 pe zi si nu mereu pe tot. Si la noi se aude cum face burtica bolboci dupa ce papa lapticul. Incearca sa i-l dai poate putin mai devreme de culcare. Zgati il bea cam pe la 9-10, depinde de mesele de peste zi. De obicei insa dupa laptic mai facem tumbe, rostogoliri,catarari, gimnastici grele, nu poate sa stea linistit neam. ZIc si eu acum, nah, sa incerci ca orice invat are si un dezvat si musai sa nu ii mai dai si ceiucul ala. Gandeste-te ca el bea jumatate de litru de lichid o data. Ii mareste mult stomacelul, il umfla, se explica de ce e agitat. Acum nah, sa nu te superi ca mi-am permis, e parerea mea. EU nu pot niciodata sa dorm daca mananc inainte de nani sau daca pap si intru sa fac baie de ex intotdeauna imi vine inapoi mancarea si ma gandesc , ca poate si la ei o fi la fel.
O rezolvare exista. CHiar daca o sa iti planga o seara , doua, trei, pe viitor va fi bine pt el.
Vreau musia sa vad schema cu aplaudatul din picioare. Cred ca e dulce foc. UIte, fiecare are ceva al lui personal. SI cu rostogoliri si gimnastici, cum spuneam, Zgati brusc a facut tarari, rostogoliri, ridicari in picioare. EU zic sa fi cu ochii in 14 ca nu sti cand il apuca

Luci, ce a pregatit azi DAvidelu de papa? Daca n-a facut nimic ma multumesc cu colaceii lui personali

Elle, Zgati se inneaca mereu daca ii dau din cana cu cioc si face urat si ma panichez. Am tot incercat sa ii dau cu ea dar esuez lamentabil. Mai degraba bea din pahar normal direct decat din aia.

Noi de ieri de la episodul kk apa nu am mai facut deloc. Mi-e frica acum sa nu dea in extrema cealalta. I-am dat si papa de regim dar chiar asa? EL care facea de 7 ori??? CE naiba sa fac? Sa-i dau papa normala, sa continui cu regim?

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



am mai pus si eu cateva pozute .. sunt amestecate, anna si eva.aici

monica ea a mai baut din cana cu cioc .. chiar nu stiu cum a facut .. sper sa nu se repete caci sunt satula de la eva .. pupam pe zgatix cel frumos. eu zic sa nu-i mai dai regimel .. da-i papica normala, daca revine kk imprastiat (Doamne fereste sa nu revina) .. il treci iara la regimel.

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Aham, pai atunci chiar se explica supararea de burtica. Eu nu i-am dat niciodata mai mult de 240 de laptic. Nu ca nu as vrea sau ceva dar nu papa el mai mult de 210-240. Ceai nu papa neam. Acum, de cand am descoperit Humana de fructe mai bem si noi un bibe de 125 pe zi si nu mereu pe tot. Si la noi se aude cum face burtica bolboci dupa ce papa lapticul. Incearca sa i-l dai poate putin mai devreme de culcare. Zgati il bea cam pe la 9-10, depinde de mesele de peste zi. De obicei insa dupa laptic mai facem tumbe, rostogoliri,catarari, gimnastici grele, nu poate sa stea linistit neam. ZIc si eu acum, nah, sa incerci ca orice invat are si un dezvat si musai sa nu ii mai dai si ceiucul ala. Gandeste-te ca el bea jumatate de litru de lichid o data. Ii mareste mult stomacelul, il umfla, se explica de ce e agitat. Acum nah, sa nu te superi ca mi-am permis, e parerea mea. EU nu pot niciodata sa dorm daca mananc inainte de nani sau daca pap si intru sa fac baie de ex intotdeauna imi vine inapoi mancarea si ma gandesc , ca poate si la ei o fi la fel.
O rezolvare exista. CHiar daca o sa iti planga o seara , doua, trei, pe viitor va fi bine pt el.
Vreau musia sa vad schema cu aplaudatul din picioare. Cred ca e dulce foc. UIte, fiecare are ceva al lui personal. SI cu rostogoliri si gimnastici, cum spuneam, Zgati brusc a facut tarari, rostogoliri, ridicari in picioare. EU zic sa fi cu ochii in 14 ca nu sti cand il apuca


Noi de ieri de la episodul kk apa nu am mai facut deloc. Mi-e frica acum sa nu dea in extrema cealalta. I-am dat si papa de regim dar chiar asa? EL care facea de 7 ori??? CE naiba sa fac? Sa-i dau papa normala, sa continui cu regim?

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


Monica draga , cum sa ma supar, no way.
sunt deschisa la orice sfat .
El asa papa foarte mult de cateva luni.....
o sa incerc si pe aia cu lapte mai putin.... sa vedem cum ii iese.
iar de lichide, in perioada asta, de vreo 2 saptamani bea cam 1,5 litri lichide pe zi fara mese.

Lui Zgatix io i-as da acum masa normala nu aiai de regim :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Mai,mai ce linistie pe aici
Eu am tot vizionat pozici de bebelusi frumosi,am vazut mandrele lui ELLE care sunt niste scumpici,Eva e tare frumusica si Anna o grasunica care se diversifica mai sanatos ca Iri
L-am vazut si pe Rares de CATALINA,care e un scumpic si paseste asa de repede,se da in leagan si isi face iaurt cu fructe singurel
Mai si mi-am vazut nora,pe SOFIA care o imbraca mami tare frumos si care e atat de mandra de tati al ei,sunteti niste frumosi mami si Iri ii trimite multi Sofiei
Ma dar de ANDRA ce mai stiti?oare e ocupata cu filmarile?sper ca ea si Shopia sunt bine,asa sper si de ANDRE_CJ,nici pe MANGA nu am mai citit-o demult si mie dor sa vad un buzat.
Mai LUTO sa sti ca ai avut mare dreptate ca te bucuri cand simti vreo 23-24 de grade afara,asa a fost ieri si sper ca si azi(inca nu am iesit),
Noi ne pregatim sa mergem la o biserica la vreo 90 km distanta care a zis sora-mea ca e superba dar doarme mandru si il asteptam
Ieri Iri a dat cu capul in tocul de la usa si s-a invinetit caci nu stiu cum D-zeu merge cu capu inainte...si ca sa fie ziua proasta aseara l-a zgariat mama la ochi cu unghia dar el e baietel mare si nu tare plange cand se loveste

LE:am vazut-o si pe CARINA care e o scumpica si a avut un tortulet superb,a fost la malul mari si s-a jucat cu ANDREI care e sî el un frumos si ne e dor si de mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Elle ai niste printesuci superbisime Si ce bine sta Ana in poponeata, si ce bufleie este. Mamis, ce-mi place la tine ca i-ai "programat" fructele mai tarziu. Ideea este grozava.
Multa sanatate si sa scapati de muci.

Anomis draga de tine...ce chin si jale si la voi. Ai incercat seara sa nu-i mai dai laptele simplu ci sa i-l faci cu cereale?
Ma gandeasc ca poate Dinu e un pic mai haplea asa...si daca nu termina tot din biberon nu se lasa. Ma gandeam sa-i cauti un bibe mai mic si sa-i dai numai 240 ml maxim, eventual cu cereale. Apoi un bibe MIC de ceai daca tot ii place. Te risti apoi si peste 2-3 ore ii mai dai diferenta pe care ar fi cerut-o in mod constant.
Zic si io...ca n-am idee cum sa te ajut altfel.
Sa stii ca am retinut ideea cu a ma lua la tine acasa si-am pus-o in stand by. Daca ma fugareste sotul ca nu se mai poate cu mine..stau linistita ca mi-am gasit casuta

monic copilasii mai au si episoade de-astea cu kk imprastiat. Nu inseamna musai ca s-au dereglat la burtica doar de la unul singur. Poti sa intri in alerta cand are asa mai multe scaune si...dese. Incepi mai intai sa-i impui regim un pic, vezi cum se manifesta in continuare si dup-aia intri in panica. Ne-am inteles?? Hai capul sus, mamis, ca esti o curajoasa.

Si eu ma pierd in anumite momente dar la capitolul teorie stau BETON!

mada plimbare placute. Ce ai mai rezolvat cu protezele? Mama ta cum se simte?
Si pupam cucuiul lui Iri .

V-am zis in caz de cucuie sa puneti repede o lingura de inox pe lovitura, da?? In felul asta imediat se trage scarnavia inapoi. Nu stiu ce mama zmeului face lingura aia...cert este ca functioneaza.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Si...
La Multe lunite Dovleceilor nostri minunati nascuti pe 23!
Lisa Maria bb de Sabina
Calin bb de Adela


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



eh .. ceva e putred in danemarca, ca sa spun asa .. mi-a vomitat si dupa masa de legume .. eu tot cred ca are legatura cu faptul ca nu a facut kk de 2 zile .. si e prea plina .. vad cum se prezinta dupa somn si daca e ceva, ma duc la dr cu ea ..

mada, liliaco sar-mana ... il pup eu pe cucuiatul iri sa-i treaca repede. lilisorule, am zis sa incep cu supa, poate o manca-o mai bine caci eva tare greu imi manca legumele. anna a mancat tot ce i-am dat pana acum (legume, fructe) .. n-am avut probleme cu ea dar uite ce mi-a facut-o azi ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput