Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

neata fetele
anafelicitari pentru putica sa fiti sanatosi cu totii si sa aveti parte impreuna numai de reusite [ref la intalnire sa imi lasi un pm cu data si locul in care ai fi de acord ca sa stiu si eu si anunta din timp ca e mai greu cu juniorul dupa mine ]

ref la pompe uff la noia fost mai greu eu nu am avut sfarc si bb evident ca nu putea sa suga am avut n-spe mode de pompe de la baby nova tip seringa doare de iti sar creierii din cap, apoi prin bunavointa unei colege de odisee am avut una alectrica de la nuk...la fel de dureroasa..apoi am descoperit pompa manuala de la avent o placere in comparatie cu celelalte sa cl m-am muls pana la 8 luni si jumatate atata i-am dat baiatului si ma mulgeam de 5 sau 6 ori pe zi incluzand orele 01.00, 05.00 naspa rau dar efortul a meritata dimitrie e un dragalas in adevaratul sens al cuvantului...iar la cantitate va rog sa ma credeti ca dadeam cam 1 litru si jumatate si bb papa tot si era un grasan de mai mare dragul cum l-am tras de la san cum a inceput sa scape, dar efectiv nu am mai putut...si cam atata

hainute am cumparat 2 seturi inainte de nastere plus body si paturica...apoi am primit destul de multe de a prieteni, vb cuiva de aici tupeisti, dar in general a fost ok

biberoane suzete si steriliztor le-am folosit cu mare drag si a fost de un real folos sterilizatorul imi aduc aminte ca la pavel fierbeam biberoanele si noapte la oala greu nene, greu.....eu mi-am cumparat cateva dinainte de nastere si le-am sterilizat si le-am luat cu mine la spital si le sterilizat acolo ca nu imi placea ca ne aducea lapte in biberoanele lor deh fiecare cu baz bazu lui la cap si tata ion e cam disperat din acest pdv...
o zi buna tuturor


mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
si de gugulanul Dimitrie Gabriel 12.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

neata Eliza,

Si eu care ma gandeam ca sunt singura matinala.

Ana felicitari din suflet. O sa fiti o familie superba.

11+
S-a intamplat minunea mult asteptata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristale spune:

Ana felicitari pentru carucior. Sa fiti sanatosi si fericiti toti 3.

www.floar3d3colt.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniusamb spune:

Ana_o FELICITARI!!!!!!!
Tati cred ca e in al ca e !!


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

credeam ca gasesc cel putin 4 pagini..dar mi-am adus aminte ca nu sunteti active in weekend..al meu sot lucreaza sambata deci avem doar duminica libera ..inainte sa ne casatrim deschidea magaznul uneori si duminica ..va si mai revin poate va mai "inmultiti" pana atunci



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Buna dimineata si de la Ploiesti!

Ana, felicitari !!! Sa fiti sanatosi si cel putin la fel de fericiti!!!

De BabyExpo ce sa zic...de acolo i-am luat patutul Sofiei cu 25% reducere fata de pretul din magazin. De "sculele" Avent nu mai zic, facusem calculul atunci si iesisem la super-pret pentru tot ce am luat. Si am luat! Pompa manuala ( de vis, am folosit-o inca din maternitate, m-a ajutat enorm sa trec cu bine peste furia laptelui ), sterilizatorul cu abur, pad-uri pentru sani ( ca am dat "pe dinafara" pana pe la 7 luni ), un set de biberoane ( era o cutie cu doua bibe de 240, 2 de 125, tetine, o suzeta si o perie de curatat biberoanele )... si nu mai stiu. Mi-au fost utile, pentru ca atunci m-am intors la serviciu cand Sof avea patru luni, ma mulgeam la munca si papa lapticul din bibe a doua zi, cand eu eram la serviciu si tot asa. Cu ajutorul lor am reusit ca ea sa pape doar lapte de la mine pana pe la un an si trei luni.

Si la carucioare imi aduc aminte ca erau reduceri, la Pampers, la Klorane...de la Mustela am primit un set complet de ingrijire pentru nou-nascuti ( in sticlute mici, mostre ) si crema anti-vergeturi pentru mine. Mi-a placut atunci, era prima oara, am cumparat tot felul, inclusiv sutien de alaptat dintr-un bumbac tratat anti-alergic, blugi de gravi...pe atunci nu se gasea Garmastan, am luat de la BE...parca a fost ieri

Dupa ce am nascut, am mai fost de vreo doua ori, cat sa ma enerveze teribil aglomeratia si sa decid ca doar pentru hainute, nu merita efortul. Dar daca aveti rabdare, si daca plecati cu temele facute asupra preturilor celor trebuincioase, acolo puteti gasi ce va trebuie la preturi ok.Din cate imi aduc aminte, targul de toamna e undeva pe la sfarsitul lui octombrie , pentru cine naste la inceputul lui noiembrie s-ar putea sa fie cam delicat sa se plimbe cu burta mare prin aglomeratia aia...

Sa aveti un weekend frumos !

Olga 14s cu Sara-Maria si mami de Ioana-Sofia (25.02.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

daaaaa tampoanele alea pt sani eu am folosit f f multe..e imposibil sa stai fara..chiar si cu alea daca stateam mai mult decat trebuia ma trezeam cu hainele ude



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Salutare tot de la ...Ploiesti!
Vreme tare tare urata,de stat in casa.
Eu va tot citesc,nu-mi scapa nimic .
Ana bebele meu e fetita asa cum mi-ai spus tusi o alintam Soricica(de la soarece hi hi hi)!
tuturor si un week-end placut!


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Letzi, hello! Poate ne vedem si noi, ploiestencele, ce zici? Ratusca parca e si ea "revolutionara" ca noi, nu ?

Alexa, daaa, musai. Astea de la Avent sunt lavabile, au si un saculet de plasa, in care sa le pui cand le speli, sunt super misto! Si da, la un moment dat, nici ele nu mai fac fata .

Olga 14s cu Sara-Maria si mami de Ioana-Sofia (25.02.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

f util(pe mine ma intereseaza subiectul f mult-ma tot gandesc cand incepe bb sa cerceteze si linge peste tot as vrea sa nu linga chimicale..) : http://shine.yahoo.com/channel/health/14-tips-for-health-friendly-cleaning-1369055/



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 14+

Mergi la inceput