Fulgusori nov.dec2009:unii avem 6 luni (72*)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

noi trebuia sa plecam la un gratar insa sotzul..a fugit la 112..accident cu victima(copil)...
ma apuc ca ii fac fructele la fata
camy..sper ca nu esti supy pe mine
tiusca...lma pentru pitic inca odata...si spor la gratare...
mada...distractie placuta la nunta.panan la urma ce ai facut cu picii?a venit soacra ta???
alexxa..ai ajuns la bv?va distrati?e vremea acceptabila?
lauriciu...ce au spus doc???e totul ok cu diafragma???ce face gaza mica???cate kg are..ca nu ne-ai spus..si meniu??cum papa ea zilnic..?
lory..tu unde te distrezi azi???
ady..ai iesit din butoiul cu bautura????te-ai apucat de invatat..eu am licenta in iulie
romanitza....tu?cum esti?ce face bebe mic si scump.am uitat sa iti zic ca ai biblioteca la fel ca a mamei mele..a ei s-a stricat de tot.e fabricata in anul care m-am nascut eu(modelul)..mie mi-a placut enorm..si imi pare rau ca s-a deteriorat..a fost prea mult mutata..
pishko..te-ai intors..mai esti suparata???
gabitza, magdaz|_ina, lavi...
daca am uitat pe cineva..primeste un buchet mare de
EDIT:normal..utasem de tiza mea()..roxaly.gata cu petrecerile???ce a primit tati cadou..dar matei constantin..jr???
nu primesti florile... de la mine..ca sigur ti-au adus musafirii/invitatii/familionul..ce ati avut la meniu????




Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Va pup
Mai scriu si eu un pic intre doua mancaruri, curatenie, parc sau jocuri cu fii-mea. Nu stiu cum va faceti timp sa fiti active pe forum, sper sa ma descurc si eu in viitor, eu nu apuc decat sa citesc si...gata, trezire bebe, mancare etc.
Eu am fost la protest luni, fara Dani insa ca ploua, o sa ma duc si miercuri la Guvern, sper si eu ca rezolvam ceva asa, cu 75% din ce primesc acum nu ne putem descurca si nici nu vreau sa ma gandesc sa ma intorc la servici asa repede... speram macar de la anul.
Altfel, toata lumea e bine, sanatoasa, Dani a inceput diversificarea excelent, dupa doua saptamani am inlocuit toate mesele cu succes, ii place mai ales piureul de legume si mananca de stinge.
Acum trebuie sa ma duc la piata sa mai cumpar cate ceva. Of .
Va pup din nou, un weekend frumos !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andrutza

Va pup
Mai scriu si eu un pic intre doua mancaruri, curatenie, parc sau jocuri cu fii-mea. Nu stiu cum va faceti timp sa fiti active pe forum, sper sa ma descurc si eu in viitor, eu nu apuc decat sa citesc si...gata, trezire bebe, mancare etc.
Eu am fost la protest luni, fara Dani insa ca ploua, o sa ma duc si miercuri la Guvern, sper si eu ca rezolvam ceva asa, cu 75% din ce primesc acum nu ne putem descurca si nici nu vreau sa ma gandesc sa ma intorc la servici asa repede... speram macar de la anul.
Altfel, toata lumea e bine, sanatoasa, Dani a inceput diversificarea excelent, dupa doua saptamani am inlocuit toate mesele cu succes, ii place mai ales piureul de legume si mananca de stinge.
Acum trebuie sa ma duc la piata sa mai cumpar cate ceva. Of .
Va pup din nou, un weekend frumos !!!


Andrutza si comorile ei - Simona Andreea (n. 17.01.2005) si Daniel Stefan (n. 14.11.2009)

ma bucur ca ne scrii mamico...probabil nu stii dar o mare parte din fete s-au mutsat de aici..la alt topic..in urma unei certuri...
daca vrei sa ramai cu noi ok..daca vrei sa scrii la ele, le gasesti la prieteni dintotdeauna0prietene la bine si la greu.daca vrei sa scrii in ambele parti..noi nu nu suparam...
si cum merge cu diversificarea???
lasa ca o sa te descurci in curand..si o sa mai intri pe la noi...



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Pfuaiiiiiiiiiii gata cu chefullllllllll pana in iulie la ziua mea nu mai facem chef.gata bugetul

Deci sa va povestesc: am avut cam 30 de oameni ieri la chef,a fost super bine...Tati a primit cadou de la mami un parfumel mumos mumos iar bebe a primit de la mami si de la tati niste hainute si ceva jucarii.

In rest am primit jucarele, hainute, bautura, diverse chestii pentru casa..a fost superrr.

Tizuca My Lady bravo pentru note....asa mai vi de acasa cu note de 9.

Laura bine ca ai facut curat sa nu care cumva sa pateasca doctorii ceva chiar la tine acasa.

mami Matei Constantin
roxyaly-poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

My Lady, stiu de cearta, eu ma mai intalnesc cu Loredana - Lorelix - in parcul I.O.R. sa ne admiram reciproc comorile si mi-a spus. Plus de asta, am mai intrat si eu din cand in cand pe forum. Pacat ca s-a intamplat asa, nu cred ca trebuie sa ne certam intre noi, avem toate un scop comun, sa ne crestem copiii cat mai bine, si cred ca este folositor pentru toate sa impartasim idei si pareri... Asta e, eu mai intru din cand in cand, raman aici pentru ca aici am inceput si nu tin partea nimanui pentru ca nu e treaba mea si nu am putu fi niciodata atat de activa incat sa-mi dau cu parerea.
Cu diversificarea e foarte bine, ii dau o masa de fructe pe la 10,30 - pana acum i-am dat mere, pere, avocado si banana, si saptamana viitoare vreau sa-i dau si mango, apoi la pranz piure de legume - pastarnac, morcov, ardei, dovlecel, cartof, stevie sau spanac, cu galbenus trei zile din saptamana si cu piept de pui celelalte patru zile, iar seara cereale fara gluten cu laptic Humana. Mesele de laptic de dimineata si seara au ramas neatinse, iar pe la 7 luni o sa-i dau si iaurt, iar la 7 luni jumate si cereale cu gluten.
Asa i-am facut diversificarea si Simonei, la sfatul pediatrei mele, pentru care ii multumesc lui D-zeu in fiecare zi ca mi-a scos-o in cale, este extraordinara. Am inceput la 5 luni jumate cu legumele si la 6 luni cu fructele si cerealele, si le-a primit foarte bine. Pana atunci, i-am doat doat laptic, san si formula.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

lady ce note frateeee....io ma bag sub pat....felicitari
si eu am disertatia in 4 iulie
ce invatat??? ma faci sa rad ....nici vorba....
andrutza bine ai revenit, ma bucur ca merge asa bine diversificarea
tiusca LMA pt puiut
roxy, ce bine ca v-ati simtit bine...
mada nu la botez mergeti? io asa am retinut....sau io-s ?

va pup pe toate, mergem afara...

A_driana , de minunea mea David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

my lady Da, am ajuns acasa, si a doua zi am plecat direct la dr cu el, ca 3 zile astea din care 2 au fost pe drum n-a mancat decat lp. Si l-am cantarit dupa ce l-am spalat si l-am schimbat si am remarcat ca deja scazuse in greutate din cat de putin mai avea si el, sfrijitul. Si cand am reusit si noi sa ne adunam sa le punem pe toate la loc si sa ne adunam iar puterile si sa iesim putin la aer, ce credeti? A inceput furtuna cu fulgere si tunete, deci prin urmarein saptamana asta am reusit sa scoatem si noi copilul asta de vreo 3 ori la aer. Asta e . Pun pariu ca de luni o sa fie soare si frumos peste tot in tara doar ca tati o sa plece din nou si ne plimbam iar singuri. Felicitari pentru nota si bafta multa la urmatoarele examene!

Camy, scuza-ma ca nu te-am sunat dar am fost asa cu sufletul la gura tot timpul. Ma crezi ca abia acum am gasit si eu putin ragaz sa mai citesc si eu pe-aici si sa raspund. Sunt foarte obosita si sunt sigura ca vorbesc in numele tuturor fetelor de-aici apropos de oboseala. Eu nu stiu cum aveti voi atata energie sa va mai ocupati si de alte chestii, de exemplu tu cu indemnizatiile, my lady cu examenele... etc si sunt sigura ca mai sunt si alte fete. Eu abia reusesc sa ma descurc cu treburile casei si inca nu gatesc decat pentru talibanul asta mic, ca ala mare se descurca el si face comanda de papa ca stie ca pe mine nu prea se bazeaza.

Pup toate mamicile si sper sa-mi gasesc mai mult timp sa ma intru.

pishko mihai 28.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pishko
inca nu gatesc decat pentru talibanul asta mic, ca ala mare se descurca el si face comanda de papa ca stie ca pe mine nu prea se bazeaza.
pishko mihai 28.10.2009





Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

dar unde lucreaza sotul pishko..de trebuie sa plece...iar?
e greu cu doi copii iubita....si andrutza spune la fel ca nu are timp de nimic...cu doi pici e mai greu..si mai ales daca nu va ajuta nimeni..pe mine de bine de rau...mia vine mama sau soacra-mea din cand in cand..si ma mai ajuta si sotuzul cand are timp cu cate ceva.
acum si eu am ramas singura....cu pitica...sotzul e in patrularea de sambata seara si vine la noapte..sper sa nu se ia curentul iar diseara..de la ploile astea...
raportez cu lacrimi in ochi ca lipishtoaca mea sta din ce in ce mai bine in fund.. data inaugurarii a fost pe 20.05.2010...am pozat-o..sunt poze la semanatura.



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andrutza
nu tin partea nimanui pentru ca nu e treaba mea si nu am putu fi niciodata atat de activa incat sa-mi dau cu parerea.
Andrutza si comorile ei - Simona Andreea (n. 17.01.2005) si Daniel Stefan (n. 14.11.2009)

iubita nu ai de ce sa tii partea nimanui caci toate am vost vinovate pentru ca am alimentat o cearta fara sens...in fine...fuse si se duse(vorba olteanului).
te mai astept pe la noi cu vesti despre performantele piticului cat si ale domnisoarei Sim...



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput