Prietene la bine si la greu - 17

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Dankutza, eu una nu as steriliza si inelele astea de dentitie, adica eu nu le sterilizez deloc, nici nu am aparat. Oricum fiimea e mereu cu ceva in gurita , baga tot tot tot, si e clar ca nu as apuca sa fierb/sterilizez chiar tot ce baga ea in gurita...Oricum o las in pace, sa isi faca si ea anticorpi..

Andre, off off..nu mai pune si tu la inima tot genu de comentarii, pun pariu ca nimeni nu iti spune intentionat nimic rau, probabil ca orice ti-ar spune tati sau buni, ti se pare ca ar fi un repros vis-a-vis de organizare/gospodareala..Ori daca tu nici tu nu gatesti/faci curat/esti gazeluta(deci ai si grija de tine ca femeie)/ai grija ca Chiara sa aiba absolut orice, pai atunci cine ??????????????????
Cum crezi tu ca oricine iti bate apropouri ca nu ai facut ceva cum trebuie si ca la carte la tine in casa, sau Chiarei, asa reactionez eu daca cineva imi adreseaza vro' vorba aruncata vis-a-vis de greutate si suncile mele..Probabil ca si daca mi-ar zice cineva ca arat bine, eu tot as lua-o..''da sigur, ce sa mai zica, ca doar is cat malu''
Hai nu mai pune la inima, eu sincer te admir foarte mult, si cred ca si toti cei din anturajul tau fac asta, poate nu stiu sa o exprime in mod liber(vin io si ii bat pe toti), pt cat efort faci si cat de mult muncesti sa gatesti, sa tii casa, sa te ocupi de Chiara, sa te ingrijesti si tu, si sa ai si grija de buni, si..sa ai si grija de tati, ..si ..sa inviti si toti prietenii ..si sa faci atmosfera frumoasa pt toata lumea.....Auzi da am o intrebare, cate ore mai apuci sa dormi pe noapte???Sau nu mai dormi, ca mai ai si un serviciu, si mai si lucrezi Tare as vrea sa pun un emoticon din ala [jos-palaria-si-mii-de-aplauze] pt tot ceea ce faci!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

si revin sa completez tot pt Andre, ca tot ma gandeam acu cat am intins rufele: am uitat sa mentionez ca pe langa multe alte mii de treburi ce le faci ai mai avut timp si pt fete sa trimiti pachete cu beibicuci, si mai ai si timp sa scrii o vorbulita pe forum, deci...
Eu incep sa cred ca ai cumva o clona si ea te mai ajuta in toate astea..ca altfel nu inteleg cum poti, cand ai timp si cum de rezisti in ritmu asta

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Dankutza, Laura Multumesc, multumesc. Si eu ma simt harnica/mama buna/ femeie/fiica si nu ma demoralizez, asa sunt astia 2, n-am ce le face, doar ca am momente de alea hormonate cand ma doare sa n-aud si ceva bun de la ei. Sa nu va imaginati ca-s trista sau ceva, aiurea, pai cand imi baga fiica-mea un zambet de ala cu toata gura stirba chiar nu mai conteaza ce au ei de comentat. Eu stiu ca sunt buna si dovada e ca Dumnezeu mi-a dat absolut tot ce am cerut, de la prima iubire pana la meserie si pana la copilul asta extraordinar, iar DD nu da la oameni rai. Licuriciiule Sa stii ca dorm cate 7 - 8 ore, sunt orgabnizata bine. Hai nu zi de sunci ca stii ca esti frumoasa si mai stii si ca suncile se vor duce. Daca nu, iti dau eu reteta: gateste 2 feluri de mancare la fiecare masa, pentru tine nimic, cand simti ca lesin baga o ciocolata si consuma-te pentru fiecare comentariu rautacios, in 3 luni esti gazela. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata si de la noi!

Am mai citit pe parcursul zilelor, dar de scris n-am mai apucat, asa ca am uitat tot, acceptati, va rog, scuzoaiele mele.

Alex nu ma mai lasa nimic sa fac, ma vrea langa el tot timpul, roade tot ce prinde, nu se vad dinti ori gingii imflamate, noapte a reinceput sa nu doarma, se frichine la fiecare ora, de am ajuns cu nervii si fizicu la pamant. Ranile de la sani se repara ziua, noaptea se refac, de atata supt haotic.
Fructele merg struna, iaurtul de asemenea, legumele inca nu, azi ii dau cartof, si apoi trecem la carne.
In rest toate bune, ne-am petrecut in we ca mai toata lumea, iar pt sambata ne pregatim de nunta.

Confirm prezenta la protest maine, ati stabilit loc de intalnire?

Pupilici

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzi2005 spune:

'neata fetelor,

Andre mai zic o data: esti fenomenala! multumesc si eu pentru reteta de detergent! si un PM de la noi.
Dozz la noi cu vaccinul a fost asa: 2 si 6 luni febra si pitix blegut , iar la 4 luni maraiala vreo doua zile- s-a vazut clar ca il doare si piciorusul. Cu bagajele noastre, da, sunt convinsa ca eu si Motanu' o sa plecam cu slapii in picioare si doua tricouri la noi.
Dankutza si eu am luat Dentinox si nu mi-a placut ca are lidocaina si ma uit la el, iar cu inelele de dentitie eu le sterilizez ( inca mai spal jucarii si sterilizez plusuri - am hotarat ca sterilizez pana incepe sa mearga de-a busilea)
Monis imi pare rau de cazatura. Sper ca sunteti ok amandoi!

Cu vacantele, eu stiu ca, in general, hotelurile ofera baby cot la cerere, unele chiar si sterilizator. De carucior de inchiriat, nu stiu nimic. dar poti sa mergi cu caruciorul tau pana in cabina, si acolo ori il baga in cala ori il tin la usa avionului. Cu avionul si centura e cum au spus fetele, si cum spre Antalya e charter, ma indoiesc ca o sa avem norocul sa fie si locuri libere.

va pupam pe toate fara exceptie! O saptamana frumoasa!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Dana.n, mi-au placut achizitiile. Ce bine sta in cada David acum! E frumusel foc.

Monis, eu as muri de inanitie deodata cu tine daca doar sfecla ar mai ramane pe Terra. Mai rau, pe mine si mirosul ma deranjeaza. Cu toate astea, voi incerca sa o strecor in meniul domnisoarei, poate ea e fan. Scubadiving la toamna nu, va fi excursie pe buget limitat. Cont propriu la Amway? O idee chiar buna. Am aflat intre timp si cum se face, deci as avea varianta asta si nu m-as mai teme de vanzatorii lor. Daaar, a aparut Andre cu solutiile ei miraculoase, asa ca mi-am propus sa fac cateva incercari. Sa vad cum ies, cat timp imi ia sa le prepar etc.

Si asa am ajuns la Andre care merita , si iar . Cum de esti cu self-esteem-ul pe sub masa, eu nu inteleg, ai atatea calitati de care sa fii ff mandra. Si uite ce comoara esti la forumul nostru. Super retetele tale, par simplu de facut, asa ca sunt incurajata sa le incerc.

Smaranditza, cum mai e Timi?

Mariaandreai, multumesc mult pt rezumat si link-uri. Ce cuminte a fost Miruna in calatorii, bravo ei! E tare greu sa bazaie bebe in masina, sa doarma e ideal.

Laura_andreea, imi place cum citesti de pe doua laptop-uri. Cu doar ferestre deschise am mai auzit, dar asta cu doua laptop-uri e noua. Sa indrazneasca cineva sa spuna ca nu suntem multitasking


Lidia, multumim de info despre nucile de sapun si nu numai. Mi-am amintit ca o cunostinta folosea si era incantata. Mi-am propus sa o sun zilele astea sa o descos putin despre subiect.

Tina, felicitari pt examene, sunt rezultate foarte bune, mai ales ca abia ai timp sa inveti. Imi pare rau de problemele tale, e foarte dureros sa ai familia departe (chiar daca stati in acelasi orasel). Cred ca in sinea ta, stii care e rezolvarea. Iti doresc curaj mult si multa rabdare! Asa cum au zis si fetele, viata noastra e prea scurta ca sa pierdem timpul cu suparari.
Ma bucur nespus de mult pt prietena ta, sper sa fie bine gemeneii.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Poate intereseaza pe cineva. Apropo va duceti la Babyexpo?

Noutati si oferte speciale la BABY EXPO !

Vino la BABY EXPO, incepand de Joi, 27 Mai.
Peste 150 de companii te asteapta cu noutati si oferte speciale !

Printre noutatile de la aceasta editie :

- RECARO Start - Primul scaun de copil din lume construit pe un cadru de aluminiu tubular, cu difuzoare audio integrate in tetiera si mp3 player

- Calut balansoar Miss Rodeo capabil sa se transforme intr-un cal care galopeaza, gratie sistemului Easy Ride

- Placare in bronz a pantofiorilor pentru a pastra amintirea de nepretuit a primilor pasi ai copilului

- Caruciorul Stokke Xplory Complete - un dispozitiv de transport cool si trendy, cunoscut drept carucior pentru celebritati

- Hartia magica - mazgaleste si deseneaza pe hartia magica cu creioanele magice, rosteste de 3 ori hocus pocus preparatus si intr-un moment hartia isi va schimba culoarea

- Ursuletul de desenat lavabil poate fi colorat cu markere pe modelele imprimate pe el

- Ulei din ficat de Cod pentru copii de la Lysi, un produs de o puritate speciala care asigura cantitatea ideala de vitamine A, D si DHA Omega-3

- Rochite din matase naturala cu pietre Swarovski din colectia de articole pentru botez

- Caruciorul sport JANE Sonic, unul dintre cele mai apreciate si premiate modele de carucioare sport revine pe piata din Romania. Greutatea caruciorului este de doar 5,5 kg, plierea fiind tip umbrela

- Ceas muzical - Jucarie vorbitoare care ii permite copilului sa se familiarizeze cu limbajul in mod natural, gratie numeroaselor functii lingvistice

- Sucul Twist and Drink- Bautura ideala pentru copii intre 3 si 10 ani obtinuta din fructe si apa pura de izvor din Alpii Austrieci
- Zana din baita - Pune-ti o dorinta si se va intampla ceva nemaipomenit : multe balonase spumoase vor pluti deasupra caditei tale

- Hainute si accesorii cu imprimeuri non-conformiste direct din SUA

- Uscatorul de rufe cu scripeti - Solutia ideala pentru locuinta



Poze noi cu Pinky de la 5 luni (nascuta in 09.12.09)

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Saru mana fetelor. Tura a 2-a de complimente maine, bine? (in caz ca mai baga vreo critica azi careva dintre ai mei). Am uitat sa spun despre detergentul de spalat vase, daca spalati cu mana, faceti-l mai lichid decat dozele recomandate, eu detergentul asta il folosesc in masina de spalat, unde am nevoie de cremusa. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Dankutza, eu merg cred ca joi la BE, tb sa luam scaun de masina, de masa si poate unul pt baie, daca raman banuti

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Dankutza, eu merg cred ca joi la BE, tb sa luam scaun de masina, de masa si poate unul pt baie, daca raman banuti

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra


Super! Sa ai spor la cumparaturi si sa ne spui si noua ce ai targuit. Eu ma voi duce sambata, ca nu pot mai devreme.

Poze noi cu Pinky de la 5 luni (nascuta in 09.12.09)

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet

Mergi la inceput