Prietene la bine si la greu - 17

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Scuze ca insist cu intrebarea de ieri, dar vreau si eu un sfat ce gel de dentitie sa-i cumpar lui Pinky? O cam mananca gingiutele. Imi ia degetul si il baga in gura ca sa-l roada. Am citit de Dentinox, Calgel, Orajel. CAre e mai bun si de unde pot cumpara?
Inca o data scuze de insisitenta, dar vreau sa ma lamuresc care e mai bun si care are rezultate mai bune. Saru'mana

Poze noi cu Pinky de la 5 luni (nascuta in 09.12.09)

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

DANKUTZA intra pe link ca gasesti acolo doua numere de telefon. Daca nu il au spune-mi si mai sap poate dau iar de linkul de unde l-am comandat.
Eu daca as avea copil mic nu prea cred ca i-as face ROR-ul sau Rudivax. Mama mea este educatoare si imi spune mereu ca e bine ca, copiii sa faca bolile copilariei pt ca astfel organismul capata imunitate pt mai tarziu; organismul se fortifica. Ma rog...acum parerile sunt impartite cu privire la vaccinuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinica09 spune:

si eu fetele

Am fost in plimbari si nu am mai intrat...ziua soacra-mi apoi ziua unui prieten si timpul asta zboara.
ANDRE,LIDIA multumim de sfaturi pentru detergentii bio...foarte interesant.
TINA,LICURICI si eu stiu ce greu este sa nu fi aproape de parinti.
Vroiam sa va spun ca eu am luat fier si nu-mi mai cade parul...poate va ajuta...stiti ca ma plangeam rau de caderea parului...acum 10 fire pe zi mai cad dupa o cura cu fier.

Fetele din BUC veniti la protest miercuri?

LMA sarbatoritilor zilei!
LMA Elenelor si Constantinilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinica09

Fetele din BUC veniti la protest miercuri?



CLAR, sa nu uitam sa nu ne facem alte planuri, plus ca au anuntat vreme frumoasa

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

buna dupa masa si de la noi

marturisesc cu rusine ca mi-a fost lene in we sa scriu iar azi cand ma gandeam sa ma intind cu niste raspunsuri... ei bine, mi-a cazut si mie copilul din pat, asa ca am bagat o minidepresie de luni dimineata . acuma inteleg amaraciunea fetelor care au scris ca au patit asta cu bebelusii ... ce senzatie nasoala de vina si frica de ce ar fi putut pati copilul... br... aveti grija mare, ca eu una nu credeam ca ma va afecta asa....

lasand gandurile negative la o parte, miercuri ne vedem musai la protest, Raluci poate propui un loc in care sa ne vedem

despre ROR eu mi-am propus sa nu-l fac, mai ramane sa vad cam pe unde ar putea sa nu-l primeasca pe Iulian in colectivitate daca nu are rahatul ala de vaccin facut (gradi, scoala sau mai stiu eu pe unde )

Dankutza - eu nu stiu sa te sfatuiesc de gel pt gingii ca nu am folosit. i-am dat doar jucarii din frigider si cu o zi inainte sa sparga primul dinte gingia (cand a plans rau de tot) i-am dat 1 ml de nurofen.

Tina - si eu zic ca viata e scurta si timpul trece repede si nu prea merita sa stai suparata cu cei dragi

Alexa - hai ca nici noi nu aveam nimic nou cand eram dar tot intram si liorbaiam aici . Te asteptam cu vesti

Shtephy - you know.... default

asemenea si Lidiei

Many - cu tine ce e? tot depresata? ne vedem miercuri, da?

Laura-andreea - ce face puiuta ta frumoasa? cum mai este?

Ecaterina-Teodoroiu-a-maternitatii - f tare tati de Lila . Sa-l lauzi pt ce a facut, neaparat, ca sa mai faca
La noi tati iese des cu Iulian ca sa mai am si eu cate 1-2 ore pentru mine (si s-ar putea ca in adancul sufletului lui, sa spere ca aia cu "barbatii singuri cu copii in parc atrag femei frumoase care ii agata cu usurinta", nu e doar o poveste )

Mariaandreai - multumim de info . Zici ca s-a distrat piticutza la bazin, huh? ce fain tre sa fie . te pup si te asteptam mai des pe aici

Lumi - super faza cu Annabelle . (i-am dat si eu lui Iulian para ca mi se parea ca nu prea face de 2 zile si a scos un pampers de 400 de grame - cand am citit de voi, mi-am imaginat acel pampers imprastiat prin cracii pantalonilor lui Iulian in timp ce era prin masina .


gata, ma intorc la legumele mele, adica ale lui Iulian si apoi bagam un parc de inviorare.

i salut you

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Hello,

Am intrat si eu scurt...

Dankutza gel pt dinti la Riana am folosit Dentinox si Calgel, dar nici unu nu are mari efecte, doar de moment. Noi avem acum supozitoare primite de la Andre, am pus o data cand a fost f agitat si s-a linistit baiatu'

Tina imi pare rau pt situatia ta. Incearca sa vb cu sotzu tau sa-i explici ce simti si poate pana la urma da-ti uitarii ce-a fost. Familia e f importanta si e bine sa-i ai alaturi pe toti cei dragi.. Am gasit pana la urma exotisme in Selgros.

Lili, Ecaterina Teodoroiu a maternitatii am murit de ras. Tati trebuie recompensat ...Apropo de mamele care nu alapteaza... nasa mea cand avea fetita 2 luni a luat pastile sa-i opreasca lactatia, o incurca programul cu alaptat la 3 ore...plus ca nu-i dadea mai devreme de 3 ore, se uita pe ceas sa vada daca a trecut fix 3 ore...deci copilu putea sa urle de foame si la 2 ore ca degeaba, inca n-a sosit ora mesei

Andre salvat si eu retetele naturiste

Eu am facut vaccinul ROR la Riana... dar am citit multe chestii de m-am ingrozit. Riana n-a avut nimic, nici febra.

Na gata ca nu mai are rabdare omuletu...Va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
La noi tati iese des cu Iulian ca sa mai am si eu cate 1-2 ore pentru mine (si s-ar putea ca in adancul sufletului lui, sa spere ca aia cu "barbatii singuri cu copii in parc atrag femei frumoase care ii agata cu usurinta", nu e doar o poveste )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Dankutza, nici noi nu am folosit gel pt gingiute,deci nu stiu ce sa te sfatuiesc..Si a mea imi ia mana si o baga in gura ei, ne musca de degete non stop, si pe ale ei, si tot ce prinde..Dar daca nu o vad sa aiba un mare disconfort, sa planga neconsolat sa imi dau eu seama ca sunt chiar dureroase rau gingiile nici nu o sa ii cumpar.

Monis, nasoala treaba cu sentimentu de vinovatie..Probabil ca vor mai fi inca multe momente cand o sa ne simtim vinovate pt multe cazaturi, lovituri, deci trebuie sa fim tari

Alinus, lui Dragos acum ii faci Ror-ul?tinand cont de ce ai citit atunci ...

Eu sunt pe aici, am o lene de nedescris si o pofta de dulcee...sa ma zgarii pe fata ca nu trebuie sa halesc..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LAURAIRINA apropos de ceva dulce, eu tocmai am incercat reteta asta si e delicioasa. Am facut-o in cinci minute. Ingredientul de baza e avocado despre care se spune ca nu ingrasa ca alte produse cum este untul.
http://floridecires7.blogspot.com/2009/10/caietul-de-retete-reteta-de-weekend_09.html
Ultimul ingredient nu l-am avut dar a iesit si fara.
Uite aici cate ceva despre avocado.
http://www.dietetik.ro/articole/1785/afla-care-sunt-avantajele-dietei-cu-avocado.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

mai fetelor, week-end-week-end dar chiar asa? unde fugirati toate?

Lidia - iese intr-adevar f buna spuma aia de cioco si fara lecitina (desi nu ne-ar strica putina )

Laurairina - sa stii ca azi am intrezarit putin cat de greu poate sa fie pentru un parinte sentimentul de vinovatie ca a facut ceva / sau nu care a ranit copilul

ALinus - ce povestesti si tu de nasa ta .. nu ma gandeam ca informatia asta ca laptele matern este digerat de stomacul bebelusului in 20 de minute este asa un secret, de sunt inca oameni care tin mortis la alaptatul asta la 3 ore...

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput