Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Nela mersi, am citit credeam ca am si raspuns la momentul potrivit, mie mi-a zis ca ori de la schimbari de vreme , ori e serios, in orice caz luni acum valorile erau bune luni la control, placenta, lichidul inimioara, dar vezi ca sunt nelinistita cand am fost in vacanta in usa, am vrut sa-mi iau doppler dar niste prietene mi-au spus ca o sa fiu stresata cu el, rau am facut ca am ascultat, nici nu era scump... asta e, am o prietena care draga de ea a vrut sa il comande acum dar pana ajunge nu mai e cazul!
Asa ca il stresez pe medic pana ma asigur, mai ales ca mi-a zis sa cred in instinct si sa il sun cum simt ca e ceva in neregula!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

nbuna celor care au fugit la nanitza si urmeaza

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

nela_didea, cred ca toate fetele iti pot confirma ca bb are zile cand e f energic si zile cand leneveste (ca si noi, de altfel)

Cristina 26 s cu & Elise-Stefania (3 dec. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Nela mersi, am citit credeam ca am si raspuns la momentul potrivit, mie mi-a zis ca ori de la schimbari de vreme , ori e serios, in orice caz luni acum valorile erau bune luni la control, placenta, lichidul inimioara, dar vezi ca sunt nelinistita cand am fost in vacanta in usa, am vrut sa-mi iau doppler dar niste prietene mi-au spus ca o sa fiu stresata cu el, rau am facut ca am ascultat, nici nu era scump... asta e, am o prietena care draga de ea a vrut sa il comande acum dar pana ajunge nu mai e cazul!
Asa ca il stresez pe medic pana ma asigur, mai ales ca mi-a zis sa cred in instinct si sa il sun cum simt ca e ceva in neregula!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu


ce imi place medicul tau!de unde e?



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
29+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -8 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Mai fetelor ce spor la scris aveti...asa ce m-am amuzat cu povestile voastre despre soacre si soti dezordonati.......si al meu mai uita sosetele pe unde nu trebuie dar in general e ordonat...chiar isi spala singur unele haine...cat despre soacra nu prea ma deranjeaza...am o relatie ok cu ea...Enik votat

Ma bag si eu in pat la tv si apoi la somn...va urez n.buna

GEO 33+ cu Antonia Maria
AMR 6+ SAPT
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

nela_didea, cred ca toate fetele iti pot confirma ca bb are zile cand e f energic si zile cand leneveste (ca si noi, de altfel)

Cristina 26 s cu & Elise-Stefania (3 dec. 2005)


Asa e . Fetele m-au incurajat si eu am incredere in ce spun ele pentru ca multe sunt experimentate.
Am sa incerc maine si varianta cu ciocolata. In seara asta e tarziu pt.cioco ca n-oi mai putea dormi dupaia.

26 + . Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Vai fetelor,si eu rad de necazul vostru cu soacrele
A mea e super, mi-e tare draga. Nu se baga nici cu un fir de ata, nu se amesteca in viata noastra
Avem niste parinti de milioane.

Larisa si eu lucrez in IT, insa ma gandesc serios sa incep o afacere ca nu ma incanta sa lucrez pana la 65 de ani in domeniu (n-as vrea sa ajung o mamaie reparand buguri )

Azi am facut o plimbare prin magazine si mi-am gasit o pereche de pantaloni ca de in, de vara, fff ieftini (15 lei).

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Enik votat catel

Azi mi-am cumparat si eu Magnerot.. si am vrut sa iau o capsula, dar tipa de la farmacie a zis ca e posibil sa nu pot dormi la noapte daca o iau asa tarziu (era ora 4)

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Am citit si eu pe diagonala dar nu am retinut mare lucru

Am retinut despre soacre si soti , a mea soacra zicea ca vine sa doarma la mine dupa ce nasc.....DOAMNE FERESTE.... la cat de mult vorbeste cred ca daca ma prinde intr-o pasa rea ii zic vreo dua de nu mai vb cu noi dupa-aia.

Si al meu delfinas are momente in care nu misca prea mult, dar acum spre exemplu de vreo 30 min. da box la greu de zici ca vrei sa iasa. Al meu azi tocmai mi-a zis ca m-a visaca am nascut ...Doamne fereste...sa mai stea 4 sapt macar acolo la caldurica

Am inceput sa experimentez nopti nedormite si trezite de arsuri de numa...daca puneai chibritul cred ca lua foc ...Sper sa se domleasca arsurile astea, ca ma iau numai noaptea, ziua nu am probleme...plus ca ma doare spate ff tare cand stau pe parti si nu-mi mai gasesc pozitia potrivita de somn si coastele la fel ma dor si cateodata simt ca ma ard...este asa o senzatie de arsura...

Sper sa intru mai des, dar cum se "cearta lumea" prin casa pe calculator eu tot timpul pierd.


***************************************************
Elena, 33+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

AMR: -6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Acum mi-a ajuns si sotul(la fel de dezordonat ca al unora dintre voi,cu sosete pe candelabru si tricouri pe jos) si ne uitam la un episod din Prison Break.E foarte misto!L-ati vazut?

Maya unde esti?dormi?



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
29+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -8 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput