Ghiocei de martie-aprilie 2009***209***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Buna seara!Vreme frumoasa, relaxare, drum fara peripetii, un week-end perfect celor plecate la congresul bebelusesc! a plecat si minunatul sot la cursuri din seara asta ca daca-i cazarea asigurata de ce sa nu profite? m-a plasat la mama, printre pui, catei, gashte si flori...bucuria copilului m-a alergat toata ziua prin ograda dar e frumoooos, mi-am amintit de copilaria mea si mi-au cam dat lacrimile.... In alta ordine de idei, nu suntem nici noi horatati cu ROR-ul....mai vedem, mai discutam...Copila doarme, eu mai discut cu licenta, acompaniata de un cozonac si un pahar cu lapte batut...de la vaca bine-cunoscutamami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Maya te felicit pentru curaj; mie imi lipseste

Novus . Ma bucur sa aflu ca sint si pediatri pe gustul mamicilor si ca Alexandra rizacioasa nu s-a dezmintit nici macar la doctor.


DISTRACTIE MAXIMA excursionistelor vesele!

Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

cati, si eu dupa ce i-am scris Anei, mi-am amintit de vacantele mele in Moldova si de o multime de oameni dragi pe care i-am pierdut si bocesc de nu mai pot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea
cati, si eu dupa ce i-am scris Anei, mi-am amintit de vacantele mele in Moldova si de o multime de oameni dragi pe care i-am pierdut si bocesc de nu mai pot!Keutu cheliutu
Uite, dau eu niste cozonac facut de mama, abia iesit din cuptor, sa-ti aline dorul eu in casa asta am crescut, alaturi de bunica mea care acum nu mai e si stiu ca tare ar fi dorit sa ma vada mireasa si mama...mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ah, dar am si motive de bucurie:

Keutulache a mers azi tinut de o manuta (pana acum nu mergea decat daca il tinem de amandoua sau singur pe langa mobila). Deci fiti pe faza ca va ajungem din urma! Poate va si intrecem daca ne luam avant puternic.

Si imi merge cuptorul!!! L-a desfacut barbatu-meu inca o data si a constatat ca legase nu stiu ce fire gresit. Bine ca n-am chemat electricianul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

pentru Anaan sa se faca repede bine si un pentru Andrei cel cumintzel.

Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Eu cred ca Keutu se pregateste pentru vacanta mioritica: sigur are in plan sa impresioneze ceva fete


Citat:
citat din mesajul lui Kea

Ah, dar am si motive de bucurie:

Keutulache a mers azi tinut de o manuta (pana acum nu mergea decat daca il tinem de amandoua sau singur pe langa mobila). Deci fiti pe faza ca va ajungem din urma! Poate va si intrecem daca ne luam avant puternic.

Si imi merge cuptorul!!! L-a desfacut barbatu-meu inca o data si a constatat ca legase nu stiu ce fire gresit. Bine ca n-am chemat electricianul!



Keutu cheliutu


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Cati, cozonac nu refuz niciodata! Si e si caldut!

Ah si iau si o felie de tort de la Carla si un pahar de sampanie, ca tot ne-a servit si o rog sa ma ierte ca ii urez abia acum sa fie sanatoasa, sa fie fericita, sa aiba parte de tot ce-i mai bun in viata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Ah, dar am si motive de bucurie:

Keutulache a mers azi tinut de o manuta (pana acum nu mergea decat daca il tinem de amandoua sau singur pe langa mobila). Deci fiti pe faza ca va ajungem din urma! Poate va si intrecem daca ne luam avant puternic.


Keutu cheliutu

Bravo, Keut-dragut!
Sa vedeti voi ca ajung cei din clubul mototolilor(Andrei included) atleti de renume mondial!

Si felicitari si sotului tau...ca si-a dat seama unde-a gresit la instalarea cuptorului!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nush ce distanta e de la Piatra Neamt la Targu Neamt, dar cred ca nu-i mult. Ashedar, ai:
- mrea Neamt [asta imi place f mult, am o amintire faina de acolo]
- mrea Sihastria [aici musai de urcat la chilia Pr. Cleopa si la cimitir, macar pt peisaj daca nu si pt altele]
- mrea Sihla [aici n-am fo', da' si asta a dat la un moment dat neshte sfinti]
- casa memoriala I. Creanga
- cetatea Neamtului - stiu ca s-a renovat, io n-am mai fost de vreo 5 ani in zona
- mrea Agapia - pictura de Grigorescu [nu ma omor; sunt faine in schimb atelierele de covoare]
- mrea Varatec
- rezervatia de zimbri - aproape de mrea Neamt; au si vulpi si bursuci simpatici, ca zimbrii... is cam pe cale de disparitie

No, daca mergeti si prin nord, spre Suceava, sa zici, ca acolo stiu ceva mai bine.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput