Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (106)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_goga

Stai linistita, mie mi se intareste burtica si cand ma dau jos din pat. I-am spus doftoritei si a zis ca este ok atata timp cat nu ai dureri, mi-a facut si un tuseu, asa pt orice eventualitatea si a zis ca e super ok colul lung si tare.

33+ Bogdan-Andrei
AMR ~ +6 sapt
Da, asa credeam si eu, ca nu sunt problematice astea. Insa eu stiu ca BH dureaza cateva secunde. Iar eu am avut pietroi mai mult timp pana s-a relaxat.

Vazut poze, esti frumoasa foc .. si mamica, si burtica. Si hainutele sunt tare dragalaseee

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Sorina, vazut pozele - foarte frumoasa mamica - burtica la fel...

Cristina 31+ cu


Multumesc mult, acelasi lucru pot spune si despre tine. poza in rochita gri cu negru si floare in par este mortala

33+ Bogdan-Andrei
AMR ~ +6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Citat:
citat din mesajul lui sorina_goga

Stai linistita, mie mi se intareste burtica si cand ma dau jos din pat. I-am spus doftoritei si a zis ca este ok atata timp cat nu ai dureri, mi-a facut si un tuseu, asa pt orice eventualitatea si a zis ca e super ok colul lung si tare.

33+ Bogdan-Andrei
AMR ~ +6 sapt
Da, asa credeam si eu, ca nu sunt problematice astea. Insa eu stiu ca BH dureaza cateva secunde. Iar eu am avut pietroi mai mult timp pana s-a relaxat.

Vazut poze, esti frumoasa foc .. si mamica, si burtica. Si hainutele sunt tare dragalaseee

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">29+ cu


mie cand mi sa intareste incep sa mangai burtica, dureaza ceva timp pana se relaxeaza dar functioneaza. si eu m-am speriat pana am vb cu doftorita, dara de prin sapt 20 pana pe la 28 avem 4/5 contractii pe zi acuma am mult mai dese, dar cik este normal. Ma rog sa treaca cat mai repede saptamanilea astea si sa-mi tin minunea de baiat in brate.
mult a fost putin a mai ramas

33+ Bogdan-Andrei
AMR ~ +6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

si mie mi se intareste burtica.ieri am numarat pana la 20 pana si-a revenit. asta dc stau in picioare, dc merg..
dc stau intinsa., n-am nimic, numa ca dc nu am interdictie de la dr eu nu prea sad, ca nu pot. :)

azi m-am uitat la primele poze ale lui Stefan..Doamne, cat era de micut si cat era de frumos! asa il vad si acum! cd l-am vazut prima data am fost super surprinsa. ma asteptam sa fie mai urat :)si cat am stat in spital mi se parea cel mai frumos copil din salon.:)

asta cred ca de la instinctul matern ni se trage..ca sa putem rezista plansetelor dupa aceea si nazdravaniilor...

ramo, m-am linistit..ca ma gandeam ca va ajunge la 5 kile copila ta dc o tine tot asa :)

Paula cu Mihai 32+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 7+ de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Racusor nu pun nici hartie nici nimic, doar sterg sertarele rafturile cu servetele dezinfectante domestos le las deschise sa se aeriseasca vreo ora si pe urma asez hainutele curate in ordinea in care le voi folosi, nu cred ca hartia acumuleaza mai putin praf dimpotriva, bunica-mea tine cu hartii, si are mereu putin praf pe acolo, asa trebuie sa schimb mereu hartia si imi e mai comod doar sa sterg!

Ramo, bine ca bblina e bine, sper ca nu e serios ca are 3350 grame???, ca a mea are 1350 grame si ma cam sperii, sa stai cumintica aici in grupul fetelor la pat ( si eu), si va veni cat mai aproape de termen, multe dintre riscuri deja nu mai exista, tu sa ai in continuare grija de voi

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Acum am citit Ramo

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Sunt curioasa cat mai are bebelina mea, insa pe 31 am abia eco. De miscat tot nu prea misca. Adica e la fel de linistita ca inainte, ma mai mangaie asa un pic Oare asa o sa fie si cand o sa iasa?

Am o intrebare.. ieri am scris insa nu v-am intrebat daca e ok. Dupa ce am stat in picioare la bucatarie si am facut ceva papa mi s-a intarit burta ca un pietroi (nu ma durea insa deloc) si a durat ceva vreme pana s-a relaxat. Am stat intinsa toata seara in pat si am luat un no spa. Eu cred ca e de la Calciu pe care il iau de 2 saptamani zilnic. De azi nu mai iau. O sa imi cumpar Magnerot. Cate pastile se iau pe zi?

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">29+ cu


e contractie nedureroasa...de fapt mai multe una dupa alta....astea sunt periculoase doar daca sunt multe pe zi, dese si dureaza mult. Periculoase in sensul ca scurteaza colul sau chiar il deschid. Daca e prima la tine....no problem. Eu am cu zecile...

Larisa 30+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

fetelor care ati fost la eco cam cat au bebeii undeva aproape de 33 saptamani?...sa stiu la ce sa ma astept la urmatoarea eco!
la 28 de saptamani si cateva zile avea 1300 gr...undeva e mediu...nici nu vreau sa fie prea grasut ca iese greu...

Larisa 30+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Va !
Ma duc spre casa, am reusit sa termin mai repede astazi.
E marea finala la baschet Asesoft Ploiesti-Mobitel Cluj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

rodyka, acum am tras cu ochiul mai bine. Stiam ca participa si o fetita din Spania, dar nu facusem legatura cu tine. Fluturasul arata bestial, mie mi-a placut f tare. Avem si noi lucrari la concursuri

ramo, deci sloganul "home, sweet home" isi merita ecoul. Bine ai revenit!

larissa, multumim pt linkuri

Moama dar cat costa pompa aia Noi o sa folosim "manuela stanga" si "manuela dreapta". Laptic sa fie ca pe urma vedem noi ce si cum...

Cristina 26 s cu & Elise-Stefania (3 dec. 2005)

Mergi la inceput