Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (106)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

si cum pizza e la putere azi,si vedeam in fata ochilor numai asa ceva(exact ca in desene inchizi ochii si vezi farfuria cu ce iti doresti) am papat si eu una dar mai mica asa si bineinteles cu mult ketchup sa aiba gustul celei de acasa,se uita sui sotu la mine ca aici nu se mananca asa nicicumdar asta era pofta...cel mai bine a fost ca in 4 min mia ajuns pizza in camera

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Salutare delfinariu!

Multumim de capitol si sa dea DD sa fie unul numai cu vesti bune!

Eu deja am o veste buna pt voi! Am primit 2 mesaje de la Ramo, la 9.30

Mesaj 1: "Iti multumuesc mult pentru mesaj. Nici nu iti imaginezi cat inseamna pt mine sustinerea voastra. Ieri m-am externat dupa 7 sapt. foarte lungi."

Mesaj 2: "Ma simt mai bine, dar contractiile nu au disparut, asa ca voi sta in continuare in pat, atat cat voi mai suporta medicatia. Cel putin 5 saptamani, pana la cezariana. Pup"

tina 30+ cu

AMR 9+ si vine


Tina si Otilia dragutelo, multumesc mult pentru mesaje...



Ramona 28+ ....cu o scumpica de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Ramo eu ramasesem cu gura cascata cand am citit de aia nu am mai intrebat si eu daca e scris gresit,ma gandeam acum la ficamea ca e cat un nasturel pe langa a ta,dar nu

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Ramo

Eladeea, votat si azi

tina 30+ cu

AMR 9+ si vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Sunt curioasa cat mai are bebelina mea, insa pe 31 am abia eco. De miscat tot nu prea misca. Adica e la fel de linistita ca inainte, ma mai mangaie asa un pic Oare asa o sa fie si cand o sa iasa?

Am o intrebare.. ieri am scris insa nu v-am intrebat daca e ok. Dupa ce am stat in picioare la bucatarie si am facut ceva papa mi s-a intarit burta ca un pietroi (nu ma durea insa deloc) si a durat ceva vreme pana s-a relaxat. Am stat intinsa toata seara in pat si am luat un no spa. Eu cred ca e de la Calciu pe care il iau de 2 saptamani zilnic. De azi nu mai iau. O sa imi cumpar Magnerot. Cate pastile se iau pe zi?

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

Stai linistita, mie mi se intareste burtica si cand ma dau jos din pat. I-am spus doftoritei si a zis ca este ok atata timp cat nu ai dureri, mi-a facut si un tuseu, asa pt orice eventualitatea si a zis ca e super ok colul lung si tare.

33+ Bogdan-Andrei
AMR ~ +6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ramo, bine ca esti acasa si ca scumpica ta de bebelina e bine- asta e cel mai important!

Racusor, mama, pai raceala iti mai trebuia tie acum? Of, ai grija de tine...

Otilia, ma bucur ca iti plac lucrusoarele. Nu prea imi place sa imi fac poze, cu sau fara burta, de asta nu prea zambesc in poze... Dar acum de cand sunt gravi e musai sa pozez, ca urla lumea la mine, sa am amintire cu burtica...

Victo si Oana, bafta la eco. Va asteptam cu vesti bune!

Eric, votat!

Fetele care stiti sa faci capitole si modificari, pls treceti-ma si pe mine pe prima pagina cu datele : UM: 08.10.2009, DPN: 20.07.2010, iar data nasterii : 25.11.1980. Multu!!!

Cristina 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

ramo, bine ca ai ajusn acasuca...aici o sa te simti mai bine in casuta ta...

oana, paula, asteptam vestile despre bebeii grasunei...

tina, crispro, ici..multu...

sorina, rodica, vazut burtici frumoase...

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 33+ cu bb Filip

bb Filip,sper sa te tin in brate peste 4-5 saptamani...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Sorina, vazut pozele - foarte frumoasa mamica - burtica la fel...

Cristina 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramo1901

Bine v-am regasit dragele mele.Va imbratisez pe fiecare in parte, ca tare dor mi-a fost de voi.Va multumesc ptr mesaje si incurajari...sunt tare norocoasa sa va am alaturi.
ce bine e acasaaaaaa.......nu vreau sa par ciudata,dar abia am astaptat sa ajung aici.

Ma bucur sa va gasesc pe toate sanatoase si cu burticile mult mai mari,toate sunteti niste frumoase.......




Ramona 28+ ....cu o scumpica de



Bine c/ai venit si sa nu te mai prind ca 'fugi' la astfel de distractii.

... eu sper sa raman sanatoasa si la cap (glumesc)


Mergi la inceput