Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (106)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

eu o sa incerc sa pun ceva sub hainutze,nu prea ma incanta ideea sa le pun direct pe mobila dupa ce le spal si calc.o hartie ceva nu strica.

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

ramo bine ai revenit acasa! Multa sanatate, in curand ne vom tine micutii in brate!

Eu mobila (de pal) si implicit si rafturile le sterg cu Rivex sau alta solutie de sters geamuri.

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee


Otilia, cum mai stai cu kg-ele?

Alina 29+ cu
gargarita


Dezastruos , am undeva la 73 de kg, adica +13. Si toate puse in ultimele 13 saptamani, kilogramul saptamanal.
Adevarul este ca nici nu fac rabat de la nimic, incerc sa mananc lactate si carne mai mult decat de obicei desi stiu ca ma ingrasa dar asa compensez lipsa vitaminelor. Iau doar fier.
Si fructe multe, aseara am nimerit un pepene rosu bun de tot, am bagat ca sparta 2 kilograme cred.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 28+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramo1901

Bine v-am regasit dragele mele.Va imbratisez pe fiecare in parte, ca tare dor mi-a fost de voi.Va multumesc ptr mesaje si incurajari...sunt tare norocoasa sa va am alaturi.
ce bine e acasaaaaaa.......nu vreau sa par ciudata,dar abia am astaptat sa ajung aici.

Ma bucur sa va gasesc pe toate sanatoase si cu burticile mult mai mari,toate sunteti niste frumoase.......



Ramona 28+ ....cu o scumpica de


rraaamooo. bine ai revenit acasa cel mai bine e acasa

Bulina 33+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Si sa incerc sa va reamintesc povestea: contractiile au inceput in sapt 22,atunci m-am si internat, iar acum Racusor sunt in sapt.28.
toata aceasta perioada am fost conectata la un injectomat cu Gynipral,doza pe ora stabilindu-se in functie de intensitatea si nr contractiilor.Partea dureroasa era cand trebuia schimbata vena...dar am trecut peste.La asta se adauga multe injectii No-spa cu Scobutil si Diazepam si alte medicamente(clorura de potasiu, fier,aspacardin)
Incet,incet am ajuns la pastile Gynipral,de care deocamdata asculta uterul meu,si sper sa o tinem asa cat mai multe sapt,sa nu ajung iarasi la fiole.
Otilia te intrebai de ce cezariana.Pentru ca fetita,daca o tine tot asa,va fi destul de maricica si nu vreau sa risc in nici un fel sa se intample ceva rau la nastere, iar in al doilea rand datorita unei displazii de sold cu care m-am nascut eu (tratata pe cand aveam 2 luni de viata) si care nu mi-ar permite o nastere normala.

Oricum imporant este ca fetita e bine, ieri avea 3335 grame, adica foarte bine,Toate astea vor parea un fleac cand o voi tine in brate.Sunt sigura de asta.....

Va pup pe toate, dragelor..



Ramona 28+ ....cu o scumpica de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ramo, bine ai revenit. lasa ca uite mai ai un pic un pic, si paoi vei uita perioada asta mai putin placuta!

racusor, pai asa zic eu ca dc curatam bine dulapurile si pe interior( eu pun si o coala alba de hartie pe raft), apoi [pui hainele curate si calcate, e ok.

oana..facem concurs, care e mai mare? al meu sau al tau?:)
poate reusesc sa intru diseara sa va spun.

otilia, nu te panica, si eu am plus 13kg. niste falcute de nu ma recunosc..:( si tocmai ma uitam ce burtica micuta micuta aveam cd l-am nascut pe Stefan.oare acum cat o mai creste?????????



Paula cu Mihai 32+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 7+ de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ramo, ai scris bine? 3335 gr???????? aoleo..da e mare de tot. pai eu ma gandesc sa aiba al meu acuma vreo 2 kile asa..

Paula cu Mihai 32+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 7+ de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

ramo, fetita ta are 3335 grame? inseamna ca a luat tot ce ii trebuie de la mami, cat mami statea cuminte sub perfuzii si injectii :)

Bulina 33+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Ramo, bine ai revenit acasa!!!
Chiar ca e mare fetita ta!!! Si o sa mai creasca inca 2, 3 kg, cred...nici nu se pune pb de nastere naturala...important e ca e bine, ca o sa uiti tu repede timpul petrecut in spital

Paula, 30+ cu , Raul Codin
AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Cred ca a vrut sa scrie 1335.

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">29+ cu

Mergi la inceput