Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (106)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

victo bafta la eco,sa vii cu vesti bune

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

acum recuperez ce ati mai scris...

nu am temperatura, dar am o stare f proasta de la ceai nu mai simt la sinusuri, a coborat in gat...si am si putin nasul infundat...ciudat e ca nici nu ma ustura gatul f tare, nu tusesc, nu curge nasul, doar sunt moale, transpir intr-una, mai ales dupa ceai sau mierlamaie cu miere...si nu prea am pofta de mancare ...poate reusesc sa dorm putin, ar fi tare bine...

carmen

am papat pizza azi

Bulina 33+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!


am dat si io comanda de pizza acum normal ca mi-ai facut pofta si nu ma incanta nik din frigider.

Larisa 30+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

acum recuperez ce ati mai scris...

nu am temperatura, dar am o stare f proasta de la ceai nu mai simt la sinusuri, a coborat in gat...si am si putin nasul infundat...ciudat e ca nici nu ma ustura gatul f tare, nu tusesc, nu curge nasul, doar sunt moale, transpir intr-una, mai ales dupa ceai sau mierlamaie cu miere...si nu prea am pofta de mancare ...poate reusesc sa dorm putin, ar fi tare bine...

carmen

am papat pizza azi

Bulina 33+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!


am dat si io comanda de pizza acum normal ca mi-ai facut pofta si nu ma incanta nik din frigider.

Larisa 30+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/



ce as manca si euda de aia facuta in casaca asa imi face sotul jos in restaurant pana ma satur

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

aoleo, bianca.,.auzi ca vrea musai de casa..ba mie mai mult imi place blatul de la restaorant :)

larissa, si la mine cam bate vantul prin frigider, am si facut curat si am aruncat vechiturile..legumele le tin jos in sertare..asa ca pe rafturi..mai nimic. niste resturi de ciorba si un orez amarat pt pranzul de azi.aa.si un pui facut la cuptor. ca mi-e mai usor asa.iau puiul, il spal, il bag in vasul d eyena, condimentez si la cuptor cu el.
si maine am zi de gatit si n-am nicio idee.:(
gospodinele, va rog, veniti in fata :)

Paula cu Mihai 32+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 7+ de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Victo eu dulapurile le sterg pe cele de bucatarie cu servetele domestos in interior, iar pe cele din dressing cu servetele pronto, se sterg imediat, si am si un spray pronto, unul domestos daca mai e ceva m dau o data!
Operatiunea de vreo 3 ori pe an
Racusor bine ca nu ai febra!
Gustatul laptelui, dar decizia de a-l opri si mai rea... e micuta mamica poate la urmatorul bebe va gandi altfel!!
Asa am zis si eu Otilia, ca pana la urma nu e asa mare efortul, si e vital pt viitorul meu financiar!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

victo da sincer si mie imi placea mai mult asta facuta cu blat subtire pe vatra...dar de cand cu bebelina nu ma atrage deloc,vad cum face sotul zilnic pizza,si cate 100 si nu mi se face pofta,am incercat sa pap dar numai o felie,2 a mersinainte mancam zilnic.mie imi place aia de casa cu blat mai pufos si mult ketchupcand ma duc acasa asta o pun pe mama sa imi faca

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

la capitolul mancare avem iahnie de fasole

acum sunt in cautare de "tanti" care sa vina la curatenie...dupa ce punem centrala, ca sigur va fi un dezastru

azi de la ora 4 mergem la control...sunt curioasa ce greutate are bebe pentru ca am inceput sa simt ca ma trage burtica in jos cand ma ridic de pe scaun ...cred ca de acum o sa ma misc din ce in ce mai greu, ca o ratusca


Oana 32+ AMR 7- Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Bine v-am regasit dragele mele.Va imbratisez pe fiecare in parte, ca tare dor mi-a fost de voi.Va multumesc ptr mesaje si incurajari...sunt tare norocoasa sa va am alaturi.
ce bine e acasaaaaaa.......nu vreau sa par ciudata,dar abia am astaptat sa ajung aici.

Ma bucur sa va gasesc pe toate sanatoase si cu burticile mult mai mari,toate sunteti niste frumoase.......



Ramona 28+ ....cu o scumpica de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Gustatul laptelui, dar decizia de a-l opri si mai rea... e micuta mamica poate la urmatorul bebe va gandi altfel!!
Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu

e f tinerica,bine vb eu ca am 23 de ani,dar eu macar ascult si caut sa aflu cat mai multe sa ii fac bine cat se poate bebelusului.daca ar fi dupa mine si sa am laptic si un an am sa alaptez numai sa am cu ce.

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

carmen, cate servetele sunt intr-o cutie?
ma gandesc ca si la noi va fi necesara operatiunea asta cand ne vom muta...si ma gandeam sa le stergem si pe cele noi de bebe totusi...

dar voi in dulapul lui bebe puneti ceva hartie sub hainute?

le spalam, calcam, dar sunt ok cat stau in dulap?

Bulina 33+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput