Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (106)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Crissy nu am avut probleme niciodata cu rinichii,din cate stiu eu stau bine.nu am avut probleme iniante cu durerile decat cand trebuia sa imi vina.oricum mam gandit ca sunt normale ,dar asa dintr-o data sa ma doara tare ma face sa ma gandesc ca poate nu e de bine....

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

carmen sau papa o cioco ceva...te asteptam cu vesti bune.
Eu nu tin cont daca misca incet sau tare intr-o zi. Sunt atenta doar sa miste ca altfel ma duc cu capul zau..


Larisa 30+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Fetelor sa va zic una faza cu soacra-mea: se uita la Realitatea(ca ziua ii pe la mine ma ajuta la una alta) si era Boc cu declaratii,bla-bla,eu nu-l bag in seama ca deja m-am saturat de situatia din Ro.Si soacra-mea zice:" saracul Boc!".Eu am crezut ca glumeste,dar vorbea serios si am intrebat-o ce are?ea nu vede ce fac astia in tara asta,ce dezastru va fi in ritmul asta?Imi zice:"pai iti dai seama cate are pe cap,ca trebuie sa scoata Ro din criza,ca trebuie sa plateasca datoriile la FMI"Si eu:"Bine,dar sufera 70% din populatia tarii cu masurile luate recent,asta e solutia?" Si ea ,ca da ca ea totusi tine cu Basescu ca stiu ei ce fac.Desi si ei i-a taiat din pensie,si socrului.Asa soacra dusa cu pluta am ceva de nedescris!!!!!!1
Sau: ma ajuta cu hainele,mi le pune la spalat ,le intinde,le calca.Si numa vad ca in masina se invart prosoape,lenjerie intima,camasi barbatesti si blugi,toate la un loc.Imi venea sa-i dau in cap.Si ii zic.Iar ea imi spune ca si la ea acasa asa le pune,doar separa albe de negre,ca ea doar atata stie,un program are de 30 min cu care spala.Desi are masina normala ca mine.Ii batuta in cap!!!!!!!!!!
Imi vine sa dau cu ea de toti peretii ca astea sunt putine din fazele care le face!!!asa nici nu ma pot baza pe ea cand vin bebeii,ca eu una nu am incredere nici cum spala vasele.



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
29+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -8 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Fetelor sa va zic una faza cu soacra-mea: se uita la Realitatea(ca ziua ii pe la mine ma ajuta la una alta) si era Boc cu declaratii,bla-bla,eu nu-l bag in seama ca deja m-am saturat de situatia din Ro.Si soacra-mea zice:" saracul Boc!".Eu am crezut ca glumeste,dar vorbea serios si am intrebat-o ce are?ea nu vede ce fac astia in tara asta,ce dezastru va fi in ritmul asta?Imi zice:"pai iti dai seama cate are pe cap,ca trebuie sa scoata Ro din criza,ca trebuie sa plateasca datoriile la FMI"Si eu:"Bine,dar sufera 70% din populatia tarii cu masurile luate recent,asta e solutia?" Si ea ,ca da ca ea totusi tine cu Basescu ca stiu ei ce fac.Desi si ei i-a taiat din pensie,si socrului.Asa soacra dusa cu pluta am ceva de nedescris!!!!!!1
Sau: ma ajuta cu hainele,mi le pune la spalat ,le intinde,le calca.Si numa vad ca in masina se invart prosoape,lenjerie intima,camasi barbatesti si blugi,toate la un loc.Imi venea sa-i dau in cap.Si ii zic.Iar ea imi spune ca si la ea acasa asa le pune,doar separa albe de negre,ca ea doar atata stie,un program are de 30 min cu care spala.Desi are masina normala ca mine.Ii batuta in cap!!!!!!!!!!
Imi vine sa dau cu ea de toti peretii ca astea sunt putine din fazele care le face!!!asa nici nu ma pot baza pe ea cand vin bebeii,ca eu una nu am incredere nici cum spala vasele.



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
29+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -8 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP


haha Denisa...stii cum o sa o chemi atunci...sa spele vasele cum le-o spala numai sa le spele. Si sora-mea se dadea viteaza si cum o enerveaza mereu soacra se plangea inainte sa nasca....ca nu stia cum o sa o refuze ea....ca asta o sa se ofere si pe ea o streseaza. Acum ar suna-o sa vina sa o ajute....numai sa vina....si n-are bebe decat 5 sapt.

Larisa 30+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Carla vai de soacra tadaca tot tine atata cu el de ce nu doneaza si restul pensiei in contul lui sa il ajute sa scape tara de datorii
cu spalatul da e mai raucum sa pui si blugi si de toate acolola spalatul vaselor credca face economie la detergent si apa(ce rea sunt) mai bine fara ea prin imprejur dupa ce se nasc bebelusii.

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica
Eu nu stiu cum poti sta numai la pat, pe mine ma dor oasele si capu de inebunesc.

Shery ai dreptate cu alaptatul, fiecare copil are ritmul lui.
Tu cum te mai simti, la pat sau ca mine mai misuni pe ici pe colea.



AMR 10 + de stat la caldurica, Doamne ajuta.




Ce sa fac stau la pat mai tot timpul, supraveghez, tip, icerc sa invat un copil de 2 ani tot felul de comenzi ca s nu se ridice ma-sa din pat: da comanda, adu servetel, aprinde lumina, adu-mi tel, etc, ca mi-e frica de mor sa nu se scurteze colul si sa ma interneze; mai bine stau acasa cu Alesia langa mine decat cu ea pe la cumnate si eu la pat in spital o luna de zile. Nu ca n-au grija si n-o iubesc, dar m-ar sfasia dorul de ea.
Au inceput sa ma doara toate cele de la statul in pat, partea buna este ca mi s-a micsorat stomacul de la perna sub fund .
In timpul zilei cu tanti care calca, strange, spala, plimba fata pe afara ca-i frumos, si seara cand ne trezim vine baiatul de la munca si sta cu cocoselu'.
Viata cam naspa, dar inca e bine, sa vedem pe 31 am eco la spital, macar sa stea pe loc ca daca mai scade la pariu ma opresc acolo ! Ma gandesc ca in afara de dr asta ultima nimeni nu mi-a facut un control la col asa riguros, cu golirea vezicii inainte si pumni sub fund ca sa-l tin ridicat, poate iese mai marisor, trage de el ca de ciunga!
Of orice indur numai sa nu fie nevoie de spital, ca eu cu totul nu cred ca am 5 contr in 24 ore si alea BH, care ma iau daca nu ma scol imediat ce-mi vine senzatia de pipi !

Shery 30 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Carla vai de soacra tadaca tot tine atata cu el de ce nu doneaza si restul pensiei in contul lui sa il ajute sa scape tara de datorii
cu spalatul da e mai raucum sa pui si blugi si de toate acolola spalatul vaselor credca face economie la detergent si apa(ce rea sunt) mai bine fara ea prin imprejur dupa ce se nasc bebelusii.

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen


da,sa vezi m-a vazut pe mine spaland un pahar,normal cu buretel cu detergent si apa calda.Ea:"Doamne,doar nu-l speli cu detergent?!".Cum nu?pai asa spal toate vasele,cu ce altceva?ca ea le spala doar cu carpa si apa,doar pe cele unse cu detergent
Imi venea s-o bat!Sau,era nasa cu copilu de un an la mine si intamplator era si ea.Stateam in curte.Am si catel.Ea face cu crema catelu ca avea o eczema,il mangaie,si dupa nici 5 minute il ia pe copil in brate fara sa se spele pe maini si ii da un biscuite.Noroc ca nasa n-o vazut,dar eu m-am enervat rau.
Ea a stat la tara in sat pana la 40 ani,dar totusi eu cunosc foarte multi oameni de la tara mult mai grijulii ca ea si mult mai deschisi .
Noroc ca saptamana viitoare primesc masina de spalat vase!!!!



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
29+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -8 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Nu stiu voi, dar eu cand vine bebe am mare nevoie de liniste, nu vreau sa am rude (ajutor strain da), ca ma simt obligata fata de rude, i-am zis lui soacra-mea care vroia sa vina la nastere si acasa, ca nu vreau ca am nevoie de spatiu cu bebe si cu sotul , nu vreau sa stau de facut piete si politeturi, desi suntem in relatii excelente! Nu s-a suparat ma stie mai excentrica, ea cum e spaniola cred ca intelege altfel decat mamele romance , mi-a zis ca vroia sa vina ca stia dca nu am la cine sa apelez dar eu zic ca ma descurc, daca ma descurc si in pat de o luna cu muncitori si renovari, contracte, negocieri, voi reusi!!
Carla cel mai bine sa vina la tine cand vrei tu sa iesi undeva ( coafor, manichiura sau chestii personale, asa nu vezi ce face) si atunci deabia e ajutor real ca iti da si tie liber!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Otilia, eu am tot 12 kg luate, asa ca... Intr-adevar, bag lapte, carne, oua, migdale, alune, dar n-am nicio remuscare, asta e, de-acuma Dumnezeu cu mila... Un singur lucru mi l-am propus de la inceputul sarcinii, sa nu stau cu tava de prajituri in brate si sa ma plang de kg. Nu stiu de unde le pun, dar daca asa pun, asta e...

Eu am o problema mare cu igiena, sunt aproape obsedata... nu sufar sa vad oameni ca stranuta, tusesc, ori nu pun pana la gura, ori pun dar nu se spala dupa... asta e un exemplu banal,multi pitici mai am pe creier, cred ca pana ce face bb 6 luni lumea care o sa vina la bb o sa trebuiasca clatita cu alcool sanitar, ca altfel o sa-l admire de la distanta, valeu , cred ca o iau razna

Alina 29+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Carmen,sa stii ca si eu am zile in care ma ingrijorez ca sunt foarte lenesi si dau asa vag cate-un sut.Faza cu vremea cica e pe bune.Ca si noua le influenteaza si lor starea.



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
29+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -8 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput