Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (106)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

aelita foarte faina melodia dar si Alejandro Fernandez

mai fetelor, ce ma faceti sa rad cu pustii vostri

al meu nepot are 4 ani..nu va ganditi ca nu vorbeste corect...dar sa vedeti ce smecher e...stie ce cuvinte nu are voie si le stalceste doar ca sa nu il certi ca a zis ceva urat dar el se refera la prostii

giorgia felicitari pentru bebelina sanatoasa

larisa ce curajoasa mamica...mi-au dat lacrimile cand am citit...

crissy votat tot, si de pe tel sotului

dragaica stai cumintica in pat..tu vrei automedicatie...dar stii ce mi-a spus mie doctorul in spital?? ca repaosul la pat fac mai mult de jumate, si abia apoi pastilele...daca stau cuminte la pat am sanse sa duc sarcina la termen, altfel cu toate pastilele, daca se deschide colul...

m-a hranit sotul, ma duc putin langa el la tv, ca sa mai aerisim camera in care stau, sa scap de virusi



Bulina 33+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Mycya eu am dureri de coloana de peste o luna deja,sunt groaznice.Nu stiu sincer ce putem face



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
29+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -8 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Carla am voie sa iau pana la 6 pe zi, pot lua fie de 3 ori doza dubla, fie cand am contractii pana la 6 pastile, eu iau cate una, in jur de 4 pe zi, ultima chiar inainte sa ma culc ca sa nu am carcei in somn!

Mie nu prea mi-a miscat Leti si i-am zis medicului, mi-a spus sa merg maine la clininca daca tot asa putin misca, si daca trec 5 ore fara sa miste chiar daca o misc, sa merg imediat!
M-am mai linistit acum putin, desi e foarte putin activa, el a zis ca poate fi de la vreme, sau poate fi foarte periculos si trebuie scoasa repede! Dr meu e asa de sincer cu optiunile ca ma sperie!uf

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Carla am voie sa iau pana la 6 pe zi, pot lua fie de 3 ori doza dubla, fie cand am contractii pana la 6 pastile, eu iau cate una, in jur de 4 pe zi, ultima chiar inainte sa ma culc ca sa nu am carcei in somn!

Mie nu prea mi-a miscat Leti si i-am zis medicului, mi-a spus sa merg maine la clininca daca tot asa putin misca, si daca trec 5 ore fara sa miste chiar daca o misc, sa merg imediat!
M-am mai linistit acum putin, desi e foarte putin activa, el a zis ca poate fi de la vreme, sau poate fi foarte periculos si trebuie scoasa repede! Dr meu e asa de sincer cu optiunile ca ma sperie!uf

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu


carmen bea putin pepsi si o sa vezi...dans...

Larisa 30+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Mycya eu am dureri de coloana de peste o luna deja,sunt groaznice.Nu stiu sincer ce putem face



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
29+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -8 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

eu mai aveam dureri dar usoare,dar acum parca e prea deodatasunt cam puternice

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Carla am voie sa iau pana la 6 pe zi, pot lua fie de 3 ori doza dubla, fie cand am contractii pana la 6 pastile, eu iau cate una, in jur de 4 pe zi, ultima chiar inainte sa ma culc ca sa nu am carcei in somn!

Mie nu prea mi-a miscat Leti si i-am zis medicului, mi-a spus sa merg maine la clininca daca tot asa putin misca, si daca trec 5 ore fara sa miste chiar daca o misc, sa merg imediat!
M-am mai linistit acum putin, desi e foarte putin activa, el a zis ca poate fi de la vreme, sau poate fi foarte periculos si trebuie scoasa repede! Dr meu e asa de sincer cu optiunile ca ma sperie!uf

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu


Mie mi-a dat sa iau 10/zi,de 5ori cate 2.
Poate e de la vreme.De cand nu misca asa mult?



Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
29+ Carla Maria si Cristian Alexandru

AMR -8 saptamani

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

enik, te-am prins ca citesti din 2 in 2 . si eu fac asa, e greu de tinut pasul.

aelita, bine ca spaniolii nu stiu ce e aia P...

carla, daaaa, mangaiatul da contractii. Ce m-au mai frecat si pe mine pe burta moasele si asistentele cand am nascut (ca sa creasca intensitatea contractiilor)

larissa, Doamne, biata fata... Nu am fost in stare sa citesc toata povestea dar e horror prin ce trece saraca... Si cand te gandesti ca altele se dau cu kurul de pamant sa scape de copii si altele patimesc atata... Sa-i dea Dzeu sanatate si sa se termine cu bine povestea.

Mycya, durerile astea de spate sunt normale. Gamdeste-te la biata coloana, cam ce sarcina are ea de indeplinit (schimbarea centrului de greutate, greutatea pusa in interval asa de mic etc.). Dar poate fi si de la frig daca esti meteosensibila. Cu rinichii cum stai?

racusor, multumim de voturi

Cristina 26 s cu & Elise-Stefania (3 dec. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Carmen m-am speriat si eu apai tuincearca cu suc de portocale,ceva rece,a mea a inceput sa sara prin burtica cand am baut ceai rece.sa dea Doamne Doamne sa fie bine sa nu trebuiasca chiar ce a zis doctorul.

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Carla de ieri misca as zice doar un 20%..si mult mai fara vlaga!
tu cred ca ai 10 pt ca nevoia e mai mare ai 2 bblasi nazdravani, deja aprox 3 kg in total

O sa beau un cola, mersi

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

carmen, asa cum zice si mycya, incearca ceva rece, are efect imediat... saracutii de ei, poate ar vrea sa doarma mai mult si noi innebunim cand isi incetinesc activitatea...
eu oriunde merg si orice fac, chiar si in bucatarie, nu-mi pot lua mana de pe burtica, parca ne-am tine de mana... sper sa nu avem probleme mai tarziu, ca pana acuma multumim lui DD...

31+ AMR 8+
Hannah Isabela & printesa Anca-Maria (26.06.2001) pozele noastre

Mergi la inceput