Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(58)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor zilei! Multa sanatate, noroc si fericire!





Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

neata fetelor si La Multi Ani la toate elenutzele si la toti costici
alina faza asta cu trompele e tare de tot, faza care ma sperie pe mine e ca atunci cand m-am operat cred ca doc astia au uitat sa-mi contrloleze trompele de fiecare daca cand o intrebam pe doc cum erau trompele mele zicea ca erau ca de carton si ca tre sa facem hsg, mentionez ca am fost op clasic.......si acum dupa atata timp imi descopera hidrosalpinx la una din trompe si la cealalta nu se stie...oricum bafta la un bebe naturel ca se poate si sunt benefice vestile bune orice decizie ai lua, bebe sa fie........eu n-am ce sa mai zic ca mi-au taiat astia aripile ...... doc asta a mea nu poate vb cu mine ca e in concediu, cm-ul nu mai vine z31 declar azi si test negativ la z 29 deci........no comment
va puup pe toate si mai ales la samburei sa fie puternici si frumosti si sa stea prinsi de mami pana la 40 de saptamani

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Didi scumpo, dar pe biletul de iesire din spital nu scrie ca au fost verificate si trompele?
La mine scrie. Scrie tot ce au facut acolo: cate chisturi au scos, ce tipuri si testarea tubara.

Poate ar trebui sa mergi la un alt dr, nu stiu ce sa zic...
Bafta multa iti doresc si nu-ti pierde credinta...Dumnezeu nu ne uita pe niciuna dintre noi.


Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

neata scumpelor

in primul rand vreau sa urez si eu la multi ani tuturor Constantinelor si Elenelor ...multa sanatate si fericire !



lalely , maia ...prima injectie cu Diph a fost facuta in dec 2008...a doua ian 2009 , a treia febr 2009.....apoi cm a venit pe 27 aprilie , cam la 70 zile de la ultima injectie . Deci ...dupa ce am term trat cu diph am ramas fix la un an de zile . Alte tratamente ...mastodynon, vitamine si acum in ultima luna am luat donavital .( doar o luna ).
Va sfatuiesc sa mergeti la biserica si sa va rugati , sa va gasiti un preot sa va spovediti si sa cititi acatiste . Eu sunt suta la suta ca astea au fost singurele care m-au ajutat . Am fost la Sf Nectarie a, luat ulei sfintit , m-am uns cu el pe burtica, am primit cadou Braul Maicii Domnului , am postit si l-am purtat si am fost la spovedanie la preot si mi-a dat sa citesc Psaltirea , am citit-o si dupa aceea s-a intamplat minunea . Credeti in D=zeu si rugati-va mult .

tuturor


D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

neata fetelor!
Ma alaturi si eu cu urarile de bine Elenelor si Costeilor!

Iar tie Alina iti spun BRAVO! Ma bucura si incurajez pe oricine care face jogging. Sport mai bun ca asta nu exista, dupa parerea mea. Si ca face bine la endo, nu am nici o indoiala !!! Am citit un articol stiintific pe tema asta. E dovedit "statistic" ca la femeile care fac mai mult de 3 ori pe saptamana sport simptomele de endo (adica dureri, inflamatii etc) sunt considerabil reduse.
Eu asa ii duc dorul...acum, cu burtica de bebe, mi-e cam frica sa mai alerg, desi cica nu e contraidicat.
Si eu am inceput cu 10 min alergat, cu pauze de mers si ajunsesem la 30-40 min fara pauza. Ce m-a fascinat intotdeauna era acel moment scurt, dupa 20 min alergat, imi care imi venea sa cedez...apoi brusc de nu stiu unde imi revenea energia, parca ai fi zis ca intru pe alt program. Ce mai, super !

Deci spor la alergat si nu uita, nu performanta conteaza (o sa ai zile bune si zile "rele") ci constanta: iesi si alearga, indiferent daca numai pt 10 minute. Rezultatele vor aparea oricum!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

Ellyshor mi-au scris ce si cum au extirpat, ce culori aveau chisturile si consisitenta, dar de trompe nika, doc la care merg acum a fost mana a doua la operatie si asta zicea tot timpul ca erau ca si cartonul trompele mele....acum voi merge si la chrurgul care m-a operat saptamana viitoare sa vedem ce mai zice si el si oricum cerd ca vreau alt doctor.............
Adita ai si tu dreptate rugaciunea ajuta si spovedania si impartasania, dar cred ca Dumnezeu e prezent oricum in viata noastra trebuie numai sa-L primim
va puup pe toate

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

didisor asa e , d-zeu e prezent dar tb s ne deschidem sufletul si sa ii cerem ajutorul , tb sa ne spovedim lui sa avem sufletul curat pt pimirea unui bebe
panselutza ,ai grija nu face efort cum te simti ? cate sapt ai ?



D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Adishor dar tu parca aveai probleme cu o trompa, nu?
Si voiam sa te intreb dc la homeopat ai fost?
Kisses pe burtica, sa se ia si la noi!!!
Asa cum spui, Dumnezeu este mereu alaturi de noi si El stie cel mai bine ce e potrivit pt noi.

Didishor, Lalely, Iubitika

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

elishor iubita asa e ....in urma laparoscopiei am ramas fara trompa stanga ......la homeopat nu am fost , sa stii ca am vrut sa ma duc dar nu am mai fost . Ce scumpa ai fost cu pupiceii pe burtica.
Va dau pupicii multi de molipsire sa se ia si la voi ..

ps: deci eu cand am ramas gravida stiam ca am : endometrioza , o trompa ( deci si un ovar ca celalalt saracu degeaba e ca nu ajuta la ovulatie ) , rana pe col ......deci nu va pierdeti speranta


D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui aditzaC

elishor iubita asa e ....in urma laparoscopiei am ramas fara trompa stanga ......la homeopat nu am fost , sa stii ca am vrut sa ma duc dar nu am mai fost . Ce scumpa ai fost cu pupiceii pe burtica.
Va dau pupicii multi de molipsire sa se ia si la voi ..

ps: deci eu cand am ramas gravida stiam ca am : endometrioza , o trompa ( deci si un ovar ca celalalt saracu degeaba e ca nu ajuta la ovulatie ) , rana pe col ......deci nu va pierdeti speranta


D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu


Scumpo, intrebam de trompa pt ca si mie la laparo mi-a iesit trompa dreapta nepermeabila. N-am scos-o...dar...daca nu e buna..o tin de estetica, sa nu iasa lipsa la inventar.
Te pupic dulce!!!


Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput