Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Aditzulee

Sa-ti scrii si tu povestea de succes pe prima pagina. Sa ingrosam randurile reusitelor

Pup dulce!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

elishor draga mea iti tin pumnii ca acest tratament sa iti fie de folos si sa ai reusite :
in leg cu povestea ...sa stii ca ma gandeam sa mi-o scriu si eu ...probabil in curand o voi trece . In rest ma simt ok ...simptomele de gravidutza sunt : o mica greata , mici dureri de burtica , mijloc , sani umflati si durerosi si mici pofte . Am pofta de mancare in general seara ...as musca si din farfurie .Am mom cand cad in butoi si devin depresiva si agitata ...si imi pun tot felul de intrebari . Asta e , incerc sa raman cat mai optimista si sa ma bucur de minunea mea.
Daca mai vrei sa stii ceva in leg cu DIPH ma poti intreba .


pupicei tuturor




D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitika spune:

buna fetelor..sunt noua printre voi si un pic speriata
mi-am facut AMH-ul si mi-a iesit 3.11, interval de referinta la femei in perioada fertila fiind intre 1-8...
acum nu cred ca este prea grozav dar nici rau nu poate fi nu?
voi ce zici? ca poate va pricepeti mai mult
mentionez ca si FSH-ul din ziua 3 este ok in limite pt faza foliculara
va pup! merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia123 spune:

Ellyshor, eu am inceput Diphereline in ziua a 2-a a menstruatiei. A doua injectie a fost peste fix 28 de zile. A 3-a injectie la fel. Se fac intramuscular, in fesa. Atentie insa: asistenta trebuie sa citeasca atent instructiunile de pe prospect. Eu am patit-o rau la a doua injectie: tipa a agitat un pic flaconul si s-a facut presiune in seringa, astfel ca TOT serul s-a imprastiat pe fesa mea. Mi-a venit rau vreau sa spun, stiind cat costa si ca trebuie neaparat sa o fac in ziua respectiva. Noroc ca era clinica privata si au suportat ei costurile achizitionarii unui nou kit Diphereline. Deci se pot intampla si lucruri din acestea.
Eu am terminat tratamentul pe 23 Aplirilie si inca nu mi-a revenit menstra. Astept sa revina, dupa care merg la doctor sa vedem ce urmeaza.
Are cineva idee ce prescrie Dr Tutunaru dupa Diphereline?
Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia123 spune:

Aditza, la cat timp dupa tratamnetul cu Diphereline ai ramas gravida? Ai mai urmat un alt tratament dupa injectiile acestea? Ceva cure gastronomice ai tinut? Merci mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitika spune:

am uitat sa precizez ca am 26 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maia123

Ellyshor, eu am inceput Diphereline in ziua a 2-a a menstruatiei. A doua injectie a fost peste fix 28 de zile. A 3-a injectie la fel. Se fac intramuscular, in fesa. Atentie insa: asistenta trebuie sa citeasca atent instructiunile de pe prospect. Eu am patit-o rau la a doua injectie: tipa a agitat un pic flaconul si s-a facut presiune in seringa, astfel ca TOT serul s-a imprastiat pe fesa mea. Mi-a venit rau vreau sa spun, stiind cat costa si ca trebuie neaparat sa o fac in ziua respectiva. Noroc ca era clinica privata si au suportat ei costurile achizitionarii unui nou kit Diphereline. Deci se pot intampla si lucruri din acestea.
Eu am terminat tratamentul pe 23 Aplirilie si inca nu mi-a revenit menstra. Astept sa revina, dupa care merg la doctor sa vedem ce urmeaza.
Are cineva idee ce prescrie Dr Tutunaru dupa Diphereline?
Merci!


Mersi frumos iubita pentru informatii. Deocamdata trebuie sa vad de unde comand injectiile, pt ca, dupa calculele mele...in 10 zile ar trebuii sa o fac pe prima. Doamne ajuta si sa fie cu noroc!!!

Pupiceiiiiiii!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui aditzaC

elishor draga mea iti tin pumnii ca acest tratament sa iti fie de folos si sa ai reusite :
in leg cu povestea ...sa stii ca ma gandeam sa mi-o scriu si eu ...probabil in curand o voi trece . In rest ma simt ok ...simptomele de gravidutza sunt : o mica greata , mici dureri de burtica , mijloc , sani umflati si durerosi si mici pofte . Am pofta de mancare in general seara ...as musca si din farfurie .Am mom cand cad in butoi si devin depresiva si agitata ...si imi pun tot felul de intrebari . Asta e , incerc sa raman cat mai optimista si sa ma bucur de minunea mea.
Daca mai vrei sa stii ceva in leg cu DIPH ma poti intreba .


pupicei tuturor




D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu


Scumpooo...sa te bucuri din plin de aceasta perioada!!!


Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

AditzaC profita de fiecare moment de sarcina..si incearca sa nu ai momente de tristete.Gandeste-te cat de norocoasa si benecuvantat esti ..pt ca esti insarcinata.

Trebuie sa ai incredere ca va fii bine...o sa vezi.
Noi toate suntem alaturi de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Mada, felicitari si da Doamne sa fie bine!
Eu, fetelor, nici nu stiu ce sa mai zic. Abia ma invatasem cu ideea ca trebuie sa fac FIV. Mie la lapao, acum 9 luni, mi-au zis ca am o trompa nepermeabila si una greu permeabila. Cand am fost la Sibiu, dr de acolo mi-a zis ca probabil cu endometrioza, deja la 8 luni de la operatie, probabil si cealalta trompa este nepermeabila. Si asa ne-am hotarat sa facem FIV.

Ginecologul la care merg la mine in oras mi-a zis sa fecem un HSG (de asta nu facusem niciodata) ca sa ma asigur ca nu am vreun hidrosalpinx ceva, sau ceva pe uter, care ar fi cauza de esec in FIV.

Si am facut azi HSG si reiese ca ambele trompe sunt permeabile.
Adica acu 9 luni la laparo nu au fost permeabile si acu sunt???

In fine, cred ca merg inainte cu FIV-ul. O sa mai incerc natural si luna asta, ca tot se apropie perioada propice si inca n-am terminat cu analizele pt fiv.

Mergi la inceput