Fiv la Cluj 35

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Multumesc.
Putem fetelor sa ne dam primariatul in ginecologie ,la cate stim...;asa ca sa nu trecem si noi prin viata,ca gasca prin apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Alinuta,iti doresc sa o tii tot asa,adica sa nu faci nici de-acuma chist;nici eu n-am avut in viata mea,sper sa ma ajute bunul dumnezeu nici de-acum sa nu am;n-am uitat de poze,o sa caut in weekend

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

cristina ...tu nu faci nici un trat sau ....am citit pe prima pagina despre tine dar este foarte scurt scris....poate imi povestesti ceva despre tine

sa ne fereasca DD pe tote de chisturi si sa ne dea multi bebei

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Eu la IA n-am facut stimulare,nu fac nici un tratament,nu mi-a zis doctorul de asa ceva.
De-aia am ramas foarte mirata cand am citit pe forum ca se face si cu stimulare uneori;probabil foliculii mei au fost buni de nu mi-a zis nimica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Nici cu chisturile astea nu-i de glumit;o prietena a tot luat homeopate pt. chisturi si asa bune au fost,ca pana la urma i-au scos un ovar;dupa aia a zis ca mai bine se opera acum 7 ani(adica atunci cand a vrut un ginecolog sa o opereze pt.chist,dar ea nu a vrut ca a zis ca o fac bine homeopatele)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Alinuta,eu m-am dus cu rezultatul postcoital la doctor si mi-a zis ca trebuie sa facem IA,adica nu mi-a zis de tratament;la test mi-a iesit ca-s morti toti spermatozoizii in mucusul cervical,adica nu trec de mucus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

ei bine dar la mine este problema cu ovulatia si daca nu fac stimulari nu am foliculi decat foarte mititei ....eu pt provocarea ovulatiei imi dau injectia cu pregnyl si pt maturarea foliculilor injectia cu fostimon

asta de 4 luni intruna si pana acuma am sperat ca o sa vina spontan si dragul de doctor a zis sa mai amanam IA pt ca sunt prea tinerica si sigur o sa vina dar se pare ca a gresit ,asa am ajuns eu la IA
sper ca nu am fost prea lunga

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

aha inseamna cu tu produci un mucos care ii omoara pe GIGEI...si urmatoarea IA pe cand o faci?

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Am inteles,poate reusesti de data asta
Da,ai inteles bine,omoara gigeii.
Cand scap de nunti ma duc la IA,mai spre toamna,in septembrie o am pe aia babana.
Scuze,azi nu prea sunt in apele mele,a murit baiatul unui fost coleg al tatalui meu,electrocutat a murit,era tanar 30 si ceva de ani si era si electrician,deci nu era un necunoscator in ale electricitatii cum suntem noi ce avem sa zic alta meserie.
Dupa ce ca ne chinuim atata sa avem copchii,sa mai si moara....
Grozavie mai mare nu trebe la casa omului...
Sa fereasca Dumnezeu pe toata lumea de asa ceva.
M-a afectat tare ca si eu il stiam pe domnul,adica pe tatal,este un domn cumsecade,aproape de pensie.
Ce sa-i faci,trebuie sa traim clipa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Ha,ha,ha alinuta,brunadria,iar suntem noi cele 3 ce am votat subiectul.

Mergi la inceput