FIV Dr. ALBU DRAGOS 4

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

anna....iti dai seama ca si pentru astea albesc.....daca erau cheaguri nush cum as fi reactionat
sunt paranoica, pana nu i aud inima batand nu ma linistesc....si cre ca si apoi o sa fiu

deh....nebunia femeii care face copii cu chinuri, sacrificii si multi bani

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

fetelor, imi puteti spune, va rog, daca dr albu face transfer si cu blasto? multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor

rica nu merg la un medic specializat pe infertilitate, am fost anul trecut, la Brasov. Financiar nu stam foarte bine, la servici nu este tocmai roz asa ca momentan nu ma gandesc la un alt fiv, mai ales ca varsta este in defavoarea mea si pe criza asta stresul este foarte mare.
Merg la o doctora la Caritas. Insa pana ma hotarasc daca mai fac sau nu fiv, oricum nu pierd mare lucru daca incerc tratamente mai usoare de stimulare. In martie am refacut HSG si se pare ca trompa desfundata in iulie anul trecut ar fi inca permeabila, asa ca din acest motiv incerc acest gen de tratament. Mari sperante nu-mi fac, dovada, la cat de ghinionista sunt, la nici dupa o luna de tratament m-am ales cu 2 chisturi,asa ca......

Pup gravidutele si pe cele aspirante sau in focuri



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Roxi, eu nu stiu.
Violeta, bine ca totusi o trompa este permeabila este o sansa nu este ca si cum ai avea trompele scoase. In general ce ne dorim se intampla cand ne astaptam mai putin. Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxi25

fetelor, imi puteti spune, va rog, daca dr albu face transfer si cu blasto? multumesc


nu
numai cu embrio de z2 sau de z3, asta in cazul in cazul in care punctia se face vineri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fetelor,am si eu o problema,pe 17mai trebiua sa imi vina mestruatia si pana in ziua de azi nu a sosit! Luna trecuta am intrerupt tratamentul in ziua a doua de stimulare,oare sa fii afectat atat de mult stimularea?
La voi cum a fost? Sunt disperata;agitata,nervoasa,am o burta de zici ca sunt in luna a cincea,si nu imi place deloc situatia asta.Gravi nu am cum sa fiu pt ca ne-am protejat pt a nu plimba lighioanele dintr-o parte in alta.Ce sa fac?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Lumimar eu zic sa ii dai un sms dr albu. Sigur iti va raspunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!

Rica asa ma gandeam si eu, ca ar trebui sa nu ma mai gandesc la dorinta de a avea un copil si sa las in mana Domnului, ca oricum Dumnezeu are pregatit pentru fiecare, la un moment dat. Poate in felul asta se intampla o minune. Insa groaza varstei (si vorbesc numai din acest punct de vedere) ma face sa ma gandesc in continuare. Apropo, tu nu trebuia sa faci o echografie azi? Ai fost? Ai grija de tine si de puiutul din pantec.

Mirelush ce faci? esti bine? Hai ca doar maine nu-i poimaine si se face 2 iunie.

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Rica,asteptam vesti bune de la inimioara ta
Fetelor,voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Sarcina este oprita din evolutie.

Mergi la inceput