Sarcina si sexul ...

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavinia90

Buna,am avut un avort spontan acum 6 luni.Acum sunt insarcinata in 11 sapt,si vreau sa stiu daca e recomandat sexul in situatia aceasta?



NU NU NU!

eu sunt gravida in 8 sapt si o data am facut sex cu sotul si la 5 min m-a busit sangerarea. am fost la spital, bebele era ok, sang s a oprit, dar ne am speriat de moarte si mi s-a recomandat sa stam cuminti pana nasc.
decat sa mai trec prin ce am trecut,mai bine stau linistita!


iti recomanda sa stai fara sex cat poti de mult, cu atat mai mult cu cat ai mai avut un avort.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
8+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

noi am si uitat ce este acela " SEX"!!! de knd ni s-a spus la 8 sapt de sarcina k am iminenta de avort si apoi placenta jos, si am fost sfatuiti sa stam cuminti, ne mai amuzam k am ajuns la " pensie" inainte de vreme!!
si chiar daca acum s-a ridicat placenta, nu vrem sa riscam nimik, tot spunem k mai este putin si o sa ne tinem puiul in brate!si apoi o sa avem tot timpul din lume sa recuperam!!!asha poate slabesc si eu k am depasit greutatea normala , cu 10 kg deja

kmy 25+ IUSTIN-GEORGE
DPN 18.04.2011
(12.04.2011 dupa morfologia fetala semII)
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cretuana spune:

Eu deja nu mai am nici un chef...desi mai e mult pana la nastere.Poate ca si ei,sotii ar trebui sa faca ceva ca sa ne trezeasca interesul



23+ cu David-Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Pai eu cred ca in primul trimestru nu avem chef pt ca avem greturi apoi pt ca ne creste burta si apoi pt ca ne obisnuim asa.Parerea mea e ca ar trebui sa ne mai si abtinem mai ales in post si mai ales ca dpdv religios nu e bine deloc asa ca cine poate e ok cine nu iar e ok fiecare decide cum si ce sa faca si cum e mai bine pt fiecare.

gravi 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ryna4s spune:

Buna fetelor!eu am intrat in saptamana 20 de sarcina, pana acum nu am avut nici o problema,fara greata, fara pofte, fara dureri, intradevar un usor disconfort, dar in rest bine.Am avut unda verde de la doctor pt sex , si nu am facut nici o pauza,libidoul si hormoni mi-au dat un surplus in plus pt sex .Sunt mai activa decat inainte.Sotul nu regreta nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorutzaddd spune:

buna.
sunt insarcinata in 20 de saptamani prima sarcina
noi facem sex in weekend. cred ca asa ne-am obisnuit, :))
oricum partidele sunt foarte scurte, mai mult ne jucam inainte.
faza e, ca eu sunt cea care vrea sa facem ceva, el e mai fricos. hormonii mei au cam luat-o razna- de fapt eu tot timpul sunt in chefuri . (bebe nostru misca intr-o veselie si asta ma face sa ma gandesc ca e bine) apropo chiar acuma misca
eu am intrebat doctorita si a zis ca e ok, ca daca pe noi nu ne deranjeaza nimic, putem face. dar facem o varianta foarte soft
si tot timpul se termina afara.
la inceput primele 2 luni nu am facut nimic, aveam dureri de burta, plus ca ne era si
frica.

p.s referitor la eco 3d si 4d sunt o gramada de doctori si clinici care au aparatele dar nu stiu sa le foloseasca. sau nu stiu sa le foloseasca la adevarata lor valoare. tare nu? oricum se vede bebe tare bine la eco 2d dar e super frumos sa-l vezi la 3d sau 4d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns name4camy spune:

buna
sunt gravida in 8 saptamani, iar la eco mi-au descoperit si 3 fibroam 2 mari si 1 mic
ce se poate intampla daca fac sex in timpul sarcinii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Eu intru in 7 saptamani maine si inca facem sex destul de des. Daca nu zilnic atunci macar la doua zile. Nu am fost niciodata asa iubareata pana la sotul meu. Imediat ce-l simt langa mine mi se face pielea de gaina si asa a fost mereu.
Nu stiam ca nu e asa de indicat sa faci sex in sarcina. Azi am ecografia de confirmare de sarcina si o sa vorbesc cu doctorita sa ma lamureasca. Nu vreau sa facem rau la bebe. Dar nici nu-mi pot imagina restul de pana la 40 de saptamani fara sex deloc. Nu suntem niste disperati dar il iubesc si apropierea de el ma linisteste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

si eu am km aceleasi pareri, sunt la inceput si Doamne ajuta sa dau nastere la un copil sanatos si bun asta e tot ce imi doresc,u cum mai esti arleza, bebelul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina04and spune:

Sunt si eu insarcinata in 7 saptamani, dar de cand am aflat ca avem un bebe nu am mai facut nimic, de teama sa nu pateasca bebe ceva. Nu cred ca daca in cele 9 luni de sarcina nu faci nimic, se intampla ceva. Acum sa vedem cum voi sta si cu apetitul in trimestrul 2 de sarcina, cand se spune ca va creste.

Mergi la inceput